چگونه خطرناک تئوری های توطئه? گوش دادن به قسمت پنج متخصص ما راهنمای

تئوری های توطئه ممکن است سرگرم کننده, اما آنها همچنین می تواند خطرناک باشد. متاسفانه آنچه اغلب شروع می شود به عنوان یک بیت از پاپ می تواند به نوبه خود ترش کاملا به سرعت – حتی اگر آن را خنده در مورد این ایده که ریحانا یا کتی پری بخشی از روشن فکران. ما پیدا کردن چگونه ما در آخرین قسمت از راهنمای کارشناس به تئوری های توطئه یک سری از این گفتگو را در لانه پادکست.


Listen on Apple Podcasts

این قسمت به کنکاش برخی از روانشناسی پشت چه چیزی باعث تئوری های توطئه خطرناک است. همچنین به بررسی رابطه بین تئوری های توطئه و افراط گرایی افراط گرایان. و ما در پیدا کردن بهترین راه برای صحبت کردن با کسانی که بر این باورند در تئوری های توطئه است.

روانشناس استیو Lewandowsky به ما می گوید وجود یک ارتباط قوی بین افرادی که تایید تئوری های توطئه و رد آب و هوا علم است. چه چیزی باعث این خطرناک در راه است که تئوری های توطئه در حال استفاده توسط منکران تغییرات آب و هوا برای توجیه عدم اقدام به کاهش انتشار کربن:

زمانی که شما بخواهید منکران تغییرات آب و هوا: “اگر شما فکر نمی کنم این اتفاق می افتد چرا شما فکر می کنید تمام دانشمندان موافقت?” سپس آنها را اعزام این توطئه گر و بلاغت به عنوان راهی برای توجیه به خود را دارند که چرا آنها آن را باور ندارد.

روانشناس دانیل جولی نیز در بر داشت که تئوری های توطئه که تغییرات آب و هوایی ساخته شده است می تواند تاثیر گذاری در چگونگی پاسخ مردم به این مسئله است. او می گوید:

این باعث می شود شما کمتر به احتمال زیاد به می خواهید به کاهش انتشار کربن خود را دلیل این که شما احساس سرخورده. شما احساس ناتوانی می کنند. اگر این همه توطئه چرا من زحمت تلاش برای کاهش my کربن?

ما همچنین پیدا کردن اطلاعات بیشتر در مورد ارتباط بین تئوری های توطئه و افراط گرایی است. دانشمند علوم سیاسی Eirikur برگمان به ما می گوید که چگونه سیاستمداران پوپولیستی استفاده از تئوری های توطئه به نفع خود به خصوص یکی به نام بزرگ جایگزینی تئوری. این ایده که مردم در غرب در خطر حمله و جایگزین غیر سفید مهاجران.

سیاستمداران نیازی به اعتقاد به تئوری توطئه کنند و یا برای متقاعد کردن دیگران به طور کامل باور به تئوری توطئه میخوانند. برگمان می گوید هدف اصلی آنها این است که به گسترش ترس و موثر در وحدت پشتیبانی می کند. مشکل این است که سیاستمداران همیشه نمی توانید کنترل کنید که چگونه مردم تفسیر خود را بدهند. ما می شنویم که چگونه حملات سفید supremacists در نروژ, انگلستان و نیوزیلند بودند همه متعهد توسط افرادی که در زمان خطر حمله به معنای واقعی کلمه.

ما همچنین یاد بگیرند که چگونه به تعامل با نظریه پردازان توطئه و چقدر دشوار است برای متقاعد کردن تندرو مؤمنان است که آنها در اشتباه هستند. روانشناس کارن داگلاس به ما می گوید که آن را آسان تر برای تلقیح مردم در برابر اعتقاد به تئوری های توطئه در وهله اول:

اگر شما در حال حاضر مردم با علمی اطلاعات درست قبل از آنها در معرض تئوری توطئه پس از آن که نظریه ندارد که تاثیر زیادی در نگرش مردم. در حالی که اگر شما آن را انجام دهید راه دیگری در اطراف شما در حال حاضر مردم با تئوری توطئه و سپس اطلاعات صحیح توطئه اعتقاد تمایل به ماندن وجود دارد.

انسان شناس Ela Drazkiewicz همچنین سهام بینش از تحقیقات خود را به نگرش نسبت به واکسیناسیون HPV در ایرلند. او توضیح می دهد که چگونه بی اعتمادی مقامات بهداشت منجر به دراماتیک 30 درصد کاهش واکسیناسیون جذب بین 2014 و 2017. اما او نیز ارائه می دهد امید توصیف چگونه ایرلندی خدمات سلامت موفق به نوبه خود در اطراف و بازگرداندن اعتماد به واکسن.


لانه مور پادکست های تولید شده توسط Annabel Bligh و جما افزار. طراحی صدا است که توسط Eloise استیونس با موسیقی اصلی از Neeta Sarl و صوتی از اپیدمی صدا. یک تشکر بزرگ به شهر دانشگاه لندن برای ما اجازه استفاده از استودیو خود را.

Listen on Pocket Casts

Stitcher

Listen on TuneIn Listen on RadioPublic

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de