چگونه COVID-19 را تعدیل اندونزی زیرساخت تحولات

اندونزی اقتصاد گرفتار طیف وسیعی از زیرساخت “شکاف”, مکان هایی که بسیار مورد نیاز فیزیکی و دیجیتال زیرساخت است یا عام و یا وجود ندارد و عمدتا به دلیل تحت سرمایه گذاری.

برای مثال بسیاری از بیمارستان ها و درمانگاه ها در ولایات عدم دسترسی 24 ساعته به آب پاک و برق است. با توجه به اندونزی رشد سریع صنعتی و شهرنشینی در 20 سال گذشته زیرساخت های آن نیاز دارد را به شدت افزایش یافت.

پی در پی دولت اندونزی در تمام سطوح باید تلاش برای ساخت زیرساخت در سرعت مورد نیاز است. نتیجه محدود داخلی آن عملکرد اقتصادی و تجاری خود را ادغام با گسترده تر هند و اقیانوس آرام.

برآورد سرمایه گذاری مورد نیاز برای بستن این شکاف چالش برانگیز است. به طور گسترده ای پذیرفته شده شکل است که یک بانک جهانی تخمین می زنند که اندونزی نیاز به سرمایه گذاری US$500 میلیارد امکانات اولیه بیش از پنج سال آینده برای حمایت از ادامه رشد.

اندونزی تصمیم به ساخت یک جدید سرمایه های ملی در استان کالیمانتان شرقی می افزاید: برآورد ما 33 میلیارد دلار به این لایحه.

پیدا کردن بودجه برای پر کردن شکاف ها سخت تر خواهد شد به عنوان اندونزی اقتصاد و امور مالی تحت فشار از COVID-19 بیماری همه گیر. این به نوبه خود بر توسعه زیرساخت ها است.

در این سال ملی زیرساخت های بودجه می ایستد و در حدود US$29 میلیارد دلار. دولت به طور مستقیم به صندوق کسری از کل US$412 میلیارد دلار در سرمایه گذاری از سال 2020 تا سال 2024 به ساخت پروژه های زیربنایی ارائه 40 درصد از کل بودجه و یا در مورد $US164.8 میلیارد دلار است. این پول باقی مانده را از شرکت های دولتی (25%) و بخش خصوصی (35%).

این بیماری همه گیر را به زور دولت به reallocate بودجه, در حالی که منابع دیگر از پول خشک خواهد شد تا متعاقب آن رکود است.

Barito پل. visualofmaita/فلیکر CC BY

چالش های پیش روی توسعه زیرساخت

پرت USAsia مرکز توسعه اندونزی زیرساخت های نقشه برای کمک به تجسم این کشور با چالش های زیربنایی. نقشه شناسایی اندونزی پروژه های بزرگ توسط بخش. این شامل 206 پروژه های زیربنایی و ادامه خواهد داد به روز می شود.

نقشه برجسته که اندونزی منحصر به فرد اتصال چالش بر خلاف کشورهای دیگر از آن وضعیت اقتصادی و جمعیت. یکی از چالش های ذاتی به آن archipelagic جغرافیا: این کشور 17,000 سلیمان از کمبود رنج می برند اتصال با یکدیگر.

شما می توانید این را ببینید منعکس در گسترش پروژه ها بر روی نقشه. بیشتر متمرکز در پر جمعیت غرب در جزایر سوماترا و جاوه. با توجه به ملی راهبردی پروژه خط لوله جاوا و سوماترا را 154 پروژه های برنامه ریزی شده در مقایسه با 79 در جای دیگر.

در مقابل شرق اندونزی باقی مانده کم سرویس جدید پروژه های زیربنایی. و در استان پاپوا و پاپوآی غربی آنها خالیست.

در آن بزرگتر سلیمان حتی مراکز عمده اقتصادی هستند به خوبی متصل شده است. برای مثال وجود ندارد و در عین حال عمده راه آهن اتصال دو پرجمعیت ترین شهرهای جاکارتا و سورابایا.

عدم وجود زیرساخت های ضروری نیز می تواند در سیاست های مانند سوخت یارانه. آن را می خورد تا مقدار مورد نیاز پول نقد, درباره ما 9 میلیارد دلار در سال از بودجه ملی. یارانه نیز تحریف بازارهای برگ اندونزی ارز آسیب پذیر و incentivises تکیه بر موتور حمل و نقل.

پیشنهاد سرمایه در کالیمانتان شرقی را می توان به عنوان تلاش برای تحریک یک مرکز جدید از فعالیت های اقتصادی کردن سوماترا و جاوه. در اطراف این سایت جدید نیز وجود دارد چند موجود پروژه های زیربنایی. این بالیکپاپان-ساماریندا تلفات جاده ای در مراحل پایانی است و Jokowi خود گفت: آن متصل خواهد شد به سرمایه جدید.

اگر جغرافیا به چالش کشیدن کافی نیست اندونزی در حال حاضر به رقابت با دشوارترین مالی و اقتصادی هزینه های COVID-19 بیماری همه گیر.

دولت مالی در پاسخ به شامل اولیه بسته به ارزش US$2 میلیارد دلار به دنبال یک محرک عمده US$26 میلیارد. آن را می تواند تامین مالی برخی از این جابجایی وجوه از exisiting را برنامه اما منابع را تبدیل به کمیاب به عنوان درآمد دولت طول می کشد یک ضربه از تنبل اقتصاد است. دولت را مطرح کرده است کسری بودجه آن کلاه به 5 درصد در سفارش به قرض گرفتن بودجه بیشتر برای اقدامات اضطراری.

وام های خارجی را نیز شروع به خشک کردن. گسترده تر سوال آویزان چگونه پایدار وام های خارجی شده اند از جمله کسانی که از چین است. ابرها اعتباری بحران در بازار در حال حاضر در حال جمع آوری است.

اندونزی به ویژه آسیب پذیر به افزایش هزینه های استقراض. اندونزی واحد پول اندونزی کاهش یافته است بشدت افزایش بازپرداخت بار خارجی آن گرانتر بدهی.

گرفتن سخت تر برای پر کردن

به عنوان نیروی کامل از بحران اقتصادی با توجه به همه گیر طول می کشد نگه دارید از آن است که به احتمال زیاد اندونزی خواهد شد نیاز به مقدار زیادی پول بیشتر برای اقدامات محرک اقتصادی. این را بخورند به اندونزی توانایی پرداخت هزینه برای خود پروژه های زیربنایی.

اما اندونزی باید از نظر زیرساخت های توسعه به عنوان بخشی از بهبودی خود را به عنوان آن را فراهم می کند, استخدام, باز کردن بازارهای جدید و ایجاد بازده.

یک حرکت استادانه برای Jokowi خواهد بود را به استفاده از سقوط قیمت نفت با کاهش یارانه های سوخت باقی مانده و هدایت وجوه به بهبود اقتصادی و زیرساخت ها است.

اندونزی نیاز به قرعه کشی در بیشتر منابع از طیف وسیعی از زیرساخت ها و اتصال (I&C) طرح شده اند که راه اندازی شده توسط دولت ها در آسیا-Pasific از سال 2010. این شامل چین کمربند و جاده ژاپن PQI و به تازگی تاسیس بانک سرمایه گذاری زیرساخت های آسیایی به نام اما چند. این طرح ها در مجموع پیشنهاد ما بیش از$1 تریلیون. شرکت در این همچنین بدان معنی است که مدیریت جغرافیای سیاسی درگیر است.

پس از COVID-19 pandemic, اندونزی نیاز به دقت در نظر گرفتن نقش زیرساخت نقش آن در بهبود اقتصادی.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.rushrtco.de