چگونه COVID-19 خاموش شدن ناگهانی هستند ما اجازه می دهد به شنیدن بیشتر از طبیعت

روز جمعه در اواخر ماه فوریه در طول ساعت شلوغی در ترورو, N. S. من ثبت 80 ثانیه از سر و صدا دینامیک در یک چهار راه تقاطع. من بازگشت در مارس 3 پس از COVID-19 محدودیت فرستاده مردم کانادا در داخل خانه. بیش از فقط به دنبال خالی کانادا نیز ممکن است ساکت تر.

کانادا شهرها و شهرستانها در حال تجربه کاهش قابل توجهی در اجتماعی, تفریحی, صنعتی و فعالیت های اقتصادی با توجه به پروتکل های مورد نیاز به آدرس COVID-19.

ما در شهری شهرهای داده های صوتی است که جامع تر از آن دیداری با همتای; سر و صدا می توان از کیلومتری و نشات گرفته از ساختمان. انسان ها غالب صدا سازندگان در بسیاری از مناظر — از ماشین آلات به اتومبیل به سادگی به حال در مورد.


ادامه مطلب: جایی که چیزهای وحشی هستند: چگونه در طبیعت ممکن است پاسخ را به عنوان coronavirus نگه می دارد و انسان در داخل خانه


در ماه فوریه قبل از همه گیر آورد حدود یک مقیاس بزرگ اجتماعی تغییر من ضبط شده صوتی سطوح شهری و طبیعت برای تلفن های موبایل در ترورو. در مقایسه با ضبط گرفته شده دوباره در آوریل آکوستیک تجزیه و تحلیل نشان داد متمایز کاهش صدای شهری امضا و افزایش طبیعی برای تلفن های موبایل.

شهری صداهای

سر و صدا شده است نگرانی از ساکنان شهر از دوران روم باستان هنگامی که یک قانون منع رانندگی از ارابه را از طریق خیابان های سنگ فرش رم در شب. به عنوان شهرهای مدرن و صنعتی بیش از حد سر و صدا بود و قبل از هر چیز “کیفیت زندگی” شکایت در شهر نیویورک است.

گزارش منابع از شهرستان سر و صدا در شهر نیویورک در سال 1900 شامل این تصویر دلالت انواع صداهای در هر محله است. (کمیسیون برای بررسی سر و صدا در شهر نیویورک 1929)

صدای اندازه گیری شده در دسی بل (dB) است که منعکس کننده شدت سر و صدا; دسی بل نشان می دهد که نسبت بلندی صدا برای تلفن های موبایل. هر 10 دسی بل افزایش مربوط به تقریبا دو برابر شدن متوسط بلندی یا noisiness از آکوستیک محیط زیست است.

تقریبا همه چیز باعث می شود قابل اندازه گیری سر و صدا. استاندارد تنفس 10 دسی بل و مکالمه عادی 60 دسی بل است. بلندتر صدا مانند یک اره برقی اندازه گیری 110 db در حالی که آژیر آمبولانس 120 دسی بل و پرتاب موشک عظیم 180 dB. سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده است که به طور منظم و طولانی مدت قرار گرفتن در معرض سر و صدا در 85 دسی بل (ماشین ها و کامیون ها) و بالاتر در نظر گرفته شده است خطرناک است; حتی شنیدن چیزی که اقدامات 100 دسی بل (برخی از ساخت و تولید) برای فقط 15 دقیقه در روز می تواند منجر به از دست دادن شنوایی دائمی.

به عنوان برای تلفن های موبایل بیشتر ما را پر کنید محیط, اما, مهم, برای تلفن های موبایل باید تبدیل شدن به بلندتر. برای مثال خروجی صدا از آژیر پلیس افزایش یافته است 40 دسی بل در بسیاری از شهرستانها آمریکای شمالی به عنوان یک نتیجه از ترافیک اضافی خیابان فعالیت و به طور کلی افزایش صدای محیط سطح. یک آمبولانس یا آتش آژیر پلیس باید یکی از بالاترین سطح شهرستان برای تلفن های موبایل.

بسیاری از شهرستانها بزرگ مانند ونکوور و تورنتو سختگیرانه کنترل سر و صدا قصد دارد برای اطمینان از بهداشت عمومی و ایمنی.

برای تلفن های موبایل از پرندگان و حیوانات دیگر در حال تبدیل شدن به آسان تر برای شنیدن در حال حاضر که بشر ساخته شده برای تلفن های موبایل در حال گرفتن حجم کمتر در صدا چشم انداز است. (Shutterstock)

برعکس صداهای طبیعی مانند که از آب و پرندگان حیوانات و محیط در حال تغییر هستند و اغلب در نظر گرفته لذت بخش تر از آن در داخل بیش از حد اشباع شده محیط های شهری. آکوستیک, محیط زیست یک رشته تاسیس شده توسط R. Murray Schafer و تیم او در دانشگاه سیمون فریزر در پی “برای پیدا کردن راه حل برای یک محیط زیست متعادل soundscape که در آن رابطه بین جامعه انسانی و صوتی آن محیط زیست است که در هماهنگی است.”

یک مصرف کننده در بازار وجود دارد به صورت طبیعی و صداهای دیگر استرس-تسکین سر و صدا. صداهای طبیعی باید یک اتصال قوی به حفاظت از محیط زیست و اهمیت زیست محیطی آگاهی است. در سال 1949 Québecois زیست شناسان برای اولین بار به رکورد برای تلفن های موبایل از پستانداران دریایی برای ترویج حفاظت از محیط زیست و آگاهی است. جدید و در حال تحول زمینه ecoacoustics (یا bioacoustics) است که در حال حاضر در حال تغییر چگونه محققان ارزیابی اکوسیستم سلامت و ارزیابی تاثیر انسان.

به عنوان بخشی از زیرساخت های عملکرد آزمایشگاه در دانشگاه Dalhousie من مطالعه تفاوت های بین شهری و روستایی مناظر و بررسی تغییراتی که رخ می دهد از طریق شهرنشینی و توسعه انسانی.

صدای من ضبط شده قرار می گیرند به پنج گروه کلی دسیبل محدوده:

  • طبیعت (10-50 dB): کاهش سطح سر و صدا مانند خش خش برگ و باد و باران.
  • انسان (60 تا 85 دسی بل): سر و صدا از اجتماعی و فرهنگی اقدامات مانند ورزش صحبت کردن در تلویزیون/رادیو/گوشی کوچک استفاده از ابزار و بیشتر.
  • زندگی شهری (65-95 dB): برای تلفن های موبایل از مناطق شهرنشین مانند sirens, قدم به قدم, دوچرخه, کشتی, هواپیما و سگ پارس.
  • وسایل نقلیه (70-95 dB): برای تلفن های موبایل از حمل و نقل جاده ای نشان می دهد موتور نوع وسیله نقلیه و تراکم رای و حضور آسفالت جاده ها است.
  • کار (75-100 dB): سر و صدا از ساخت و ساز و تولید و کشاورزی و صنعت و دیگر انسان در فعالیت های اقتصادی.

در اوایل یافته و در ماه فوریه آن رایج بود به شنیدن برای تلفن های موبایل از وسایل نقلیه و زندگی شهری — هواپیما قدم به قدم پارس سگ و دیگران — برای تلفن های موبایل به طور معمول در 60-100 dB محدوده.

اما در آوریل ضبط شده در همان محل نشان داد که صداهای طبیعت که دیگر نقاب صداهای بلندتر از فعالیت های انسانی: خش خش برگ و باد و جریان و پرندگان — برای تلفن های موبایل از طبیعت زیر 50 دسی بل سطح.

برای تلفن های موبایل از طبیعت مهم برای ما خوب بودن

در آنجا شهری است ریتم به شهرستان صداهای. مطالعات نتیجه گیری این شهری سر و صدای پس زمینه آرامش است به برخی از. بدون در نظر گرفتن وجود دارد neurobiological مکانیسم عامل ما فیزیولوژیکی و روانشناختی واکنش های طبیعی سر و صدا محرک. صداهای طبیعی باید از این ظرفیت به راستگو و تاثیر ما راه های شهری برای تلفن های موبایل نمی تواند. این در نظر گرفته شده است biophilia یا ما استعداد ژنتیکی نسبت به همه چیزهایی که در طبیعت است.

سطح سر و صدا تاثیر بر سلامت. بسیاری از تحقیقات بر فواید طبیعی برای تلفن های موبایل اشاره به توجه ترمیم تئوری و استرس بازیابی تئوری که دفاع از بدن و مغز را با توانایی برای بهبود یافتن از خستگی و یا منفعلانه شارژ خود را.

انسان خوب بودن مزایای استفاده از bioacoustics و یا گوش دادن به صداهای طبیعی بسیاری هستند و عبارتند از: کاهش ضربان قلب و کاهش سطح استرس و اضطراب و افزايش احساسات مثبت و به طور کلی رفاه و افزایش بهره وری.

شهری, شیوه زندگی اغلب قطع از محیط زیست طبیعی; شنیدن برای تلفن های موبایل از طبیعت می توان به نادر برای ساکنان شهر است. اما کسانی که برای تلفن های موبایل وجود دارد فقط تحت الشعاع قرار توسط انسان سر و صدا.

بیرون رفتن در ایوان و یا عرشه گوش دادن به طبیعت در محله خود را — شما حتی ممکن است از شنیدن سکوت — آن را نمی خواهد آخرین.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de