چگونه تغییر آب و هوا را تحت تاثیر قرار جستجوگری الگوهای انسان های ماقبل تاریخ در اندونزی

در طول دوره انتقالی بین عصر پلیستوسن (یا عصر یخبندان از 2.58 میلیون به 11,700 سال پیش) و عصر هولوسن (از 11,700 سال پیش تا امروز) زمین متوسط قرار گرفتند ،

در این دوره به شدت نوسان درجه حرارت در ورق های یخ در قطب شمال و جنوب ذوب شده و سطح دریا شروع به افزایش در یک فرآیند به نام deglaciation.

به عنوان یک نتیجه سلیمان در Wallacea منطقه مرکزی اندونزی کاهش در اندازه و بیشتر شد جدا شده است. این منطقه نیز تجربه ناگهانی تغییر در پوشش گیاهی را وادار به انسان در زندگی وجود دارد برای انطباق بیشتر به این محیط در حال تغییر.

یک نقشه نشان دادن محل Kisar جزیره است. خاکستری نشان می دهد landmasses در عصر Pleistocene. نویسنده ارائه شده

این منحصر به فرد ماقبل تاریخ, جغرافیا باعث می شود Wallacean سلیمان ایده آل منطقه برای مطالعه چگونه انسان اقتباس جستجوگری خود را به الگوهای آب و هوایی تغییرات در پایان آخرین عصر یخبندان است.

در طول ماه های سپتامبر و اکتبر 2015 تیم ما از اندونزی و استرالیا محققان از کاوش های باستان شناسی در اینجا Sorot Entapa پناهگاه سنگ در Kisar – جزیره ای در شمال شرقی تیمور در ریجنسی از ملوک Barat Daya.

جزیره غنی از ماقبل تاریخ باقی مانده است و تیم ما رفت و در آنجا به طور خاص به مطالعه تغییرات در ماقبل تاریخ مردم الگوهای غذايی در پاسخ به تغییر آب و هوا.

زمانی که آب و هوا به طور ناگهانی سرد می شود در اندونزی

انسان برای اولین بار اشغال غار 15000 سال پیش به عنوان افزایش سطح آب دریا در پایان عصر یخبندان باعث ساحلی و اکوسیستم به رشد افزایش اشغال بسیاری از سایت های ماقبل تاریخ در Wallacea.

در این مرحله اولیه انسان ها اشغال در اینجا Sorot Entapa پناهگاه صخره عمدتا خوردند گونه های آبزی از جمله ماهی و لاک پشت و حلزون صدف دار و جوجه تیغی های دریایی.

اما یک تغییر شدید در آب و هوا رخ داده است در طول مراحل نهایی عصر یخبندان deglaciation یک دوره معمولا شناخته شده به عنوان Bølling-Allerød (حدود 14,500 به 12,800 سال پیش). این تغییر منجر به تراکم جمعیت انسانی در اینجا Sorot Entapa.

نوسانات در زمین درجه حرارت در طول دوره بین پلیستوسن و هولوسن دوره در مقایسه با دماهای یخبندان در گرینلند. (پلات et al., 2017) سی سی با

در آن آب و هوا رویداد Kisar و اطراف آن Wallacea سلیمان با تجربه ناگهانی حرارت هوا قطره.

به عنوان یخچالهای طبیعی ادامه داد: به مذاب با درجه حرارت بالا در نیمکره شمالی آب و هوا در Wallacea شد بسیار سرد در حالی که در همان زمان سطح دریا در ادامه به افزایش است.

ما در بر داشت متعدد باقی مانده از قلاب ماهی از مد افتاده از صدف ها در حفاری لایه های مربوط به این دوره است. این یافته نشان داد که در آن زمان مردم با تکیه بر منابع دریایی به احتمال زیاد جسارت به ماهی در آبهای عمیق است.

اندونزی-استرالیا تیم تحقیقاتی انجام حفاری در اینجا Sorot Entapa سنگ-پناهگاه در Kisar جزیره است. نویسنده ارائه شده

اما ما حفاری نیز نشان می دهد Kisar اولیه ساکنین گسترش رژیم غذایی خود را شامل حیوانات زمین و به خصوص خزندگان مانند مار و مارمولک.

این حیوانات قادر به تکثیر خوبی از طریق این دوره با توجه به توانایی خود را برای زنده ماندن در این دوره تغییر و سردتر شرایط.

اما پس از آن به تدریج آن را داغ شد دوباره

سپس از 12,800 به 9,500 سال پیش بشر اشغال در اینجا Sorot Entapa نشان می دهد که کاهش تدریجی تا غار رها شده بود برای بیش از 3000 سال است.

این همزمان با Younger Dryas قسمت آشفته آب و هوا رویداد شناخته شده از سوابق. آن را معکوس قبلی گرمایش و deglaciation در نیمکره شمالی ساخت درجه حرارت به شدت افت دوباره برای صدها سال.

در زیر خط استوا در Wallacea اما مخالف رخ داده است. در طول Younger Dryas درجه حرارت رز در مناطق نزدیک به خط استوا.

این وضعیت – که در آن درجه حرارت داغتر شد در حالی که سطح دریا متوقف شد افزایش – احتمالا چه چیزی باعث شد که انسان از اینجا Sorot Entapa را ترک کنند. آنها شاید مهاجرت به سمت بزرگتر سلیمان با فراوانی بیشتری از منابع به منظور زنده ماندن.

تغییرات در اشغال شدت در اینجا Sorot Entapa پناهگاه صخره از 15000 سال پیش نسبت به آب و هوا نوسانات نرخ رخ داده در لیانگ Luar غار فلرس. HS1: هاینریش Stadial 1; B-A: Bølling-Allerød; و YD: Younger Dryas. نویسنده ارائه شده

در طول این کم-شغل دوره ما حفاری نشان می دهد فعالیت های ماهیگیری کاهش یافت به عنوان جستجوگری فعالیت های معطوف به بیشتر حیوانات زمین.

در حالی که بیشتر شکار حیوانات زمین در شغل قبلی فاز بوده و خزندگان و موش شد, انتخاب اولیه برای سنگ-پناهگاه ساکنان.

تعدادی از palaeontological و مطالعات باستان شناسی نشان می دهد افزایش جمعیت موش همزمان با افزایش فعالیت های انسانی در اوایل هولوسن مانند اینتر-جزیره حمل و نقل اولیه کشاورزی و زمین پاک.

احتمالا موش آمد به Kisar از طریق تجارت دریایی به عنوان آنها مشهور stowaways.

به سمت پایداری شرایط آب و هوایی از هولوسن

مبتنی بر تیم ما باستان شناسی اطلاعات اینجا را Sorot Entapa پناهگاه صخره شد و یک بار دیگر اشغال شده از 5000 نفر به 1600 سال پیش است.

در این شغل فاز زمین دما به تدریج تثبیت شده با توجه به پایان deglaciation روند تا زمانی که آب و هوا رسیده سطوح مشابه را به در حال حاضر.

این گلدیلاک آب و هوا نه خیلی گرم و نه خیلی سرد اجازه داد مردم به رشد و توسعه فن آوری های مختلف کشاورزی. آنها همچنین شروع به زندگی در گروه های بزرگتر و جوامع است.

مثلا ما در بر داشت حجم بالا از سفال قطعات و زغال چوب باقی مانده از اواسط هولوسن در حدود 4000 سال پیش. این یافته ها نشان می دهد پیشرفت های عمده ای در توسعه فن آوری برای پردازش و ذخیره سازی مواد غذایی است.

یادگیری از گذشته به آماده شدن برای آینده

از طریق باستان شناسی و palaeontology, ما می توانید سعی کنید به درک که چگونه محیط زیست به عنوان بخش مهمی از تمدن بشری.

انسان موفق به غلبه بر بسیاری از آب و هوایی چالش ها در طول تاریخ خود را با تطبیق و استفاده از منابع طبیعی است.

در حال حاضر بحران آب و ثابت کرده است که یک چالش جدید برای بشریت است. جنگل, آتش سوزی و سیل و نامنظم الگوهای آب و هوایی به نظر می رسد طبیعی است.

به همین دلیل آن را در حال حاضر مهم تر از همیشه برای بشریت به عاقلانه تری در مدیریت غنای ارائه شده توسط مادر طبیعت. ما باید مسئولیت را به انجام برسانند نیازهای ما به انرژی و مواد غذایی و آب تمیز و بدون آسیب رساندن به محیط زیست است.

اوایل جوامع Kisar منعکس کننده باور نکردنی انعطاف پذیری و سازگاری گونه های ما. ما باید از این ظرفیت برای غلبه بر این تغییرات است که ما چهره – تاریخ ما نشان می دهد که این درست باشد.

ما “مرد عاقل” و یا انسانهای هوشمند به عنوان آنها می گویند در لاتین. باقی می ماند عاقلانه و یا ممکن است ما دیدن دوره ما در این زمین به پایان رسیده است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im