چگونه سرزنش دیگران غالب اندونزی و مالزی twitterspheres در طول COVID-19 همه گیر

به عنوان COVID-19 همچنان به تاخت و تاز کشورهای آسیایی جنوب شرقی در هر دو کشور اندونزی و مالزی سهام صفت از سرزنش دیگران برای این بیماری همه گیر.

در اندونزی از مردم بر این باورند که ویروس آمد به اندونزی با توجه به دولت های ضعیف و سیاست های کارگران چینی و گردشگران است. همانطور که در آوریل 28, اندونزی ثبت کرده است 9,096 موارد مثبت و بالاترین نرخ مرگ و میر در منطقه است.

مالزی مردم سرزنش یک گروه از حجاج به جمع آوری مذهبی با بیش از 16000 شرکت کنندگان است. این رویداد منجر به ناگهانی سنبله از COVID-19 موارد در مالزی. مالزی تایید کرده است تقریبا 6,000 موارد مثبت به عنوان از آوریل 28.

ما در بر داشت این الگوی مشابه بین دو کشور پس از بررسی مکالمات در اندونزی و مالزی twitterspheres در مارس سال 2020 است.

پس اولین مورد در ماه ژانویه مکالمات در COVID-19 آب گرفتگی رسانه های اجتماعی از جمله اندونزی و مالزی اینترنت حوزه است.

با فعال رسانه های اجتماعی کاربران در هر دو کشور تجزیه و تحلیل این گفتگو می تواند کمک به ما در درک افکار عمومی در COVID-19.

ما به تازگی به این نتیجه رسیدند هنوز منتشر نشده و تحقیقات ما در بر داشت این “سرزنش دیگران” نگرش های مربوط به کلاله اطراف COVID-19 در هر دو کشور.

از ننگ به سرزنش دیگران

پس COVID-19 بود که برای اولین بار منتشر شده در چین افزایش موارد stigmatisation و تعصب ثبت شده در سراسر جهان است.

این شامل کلاله در مقابل مردم آسیا COVID-19 بیماران و حتی پزشکی کارگران است.

برخی از موارد مربوط به ننگ میان COVID-19 آنفلوآنزای مرغی در اندونزی و مالزی است. Nuurrianti

تحقیقات ما جمع آوری شده از 450.000 توییتر مکالمات ارسال شده در مارس 2020 به بررسی چگونگی COVID-19-مربوط ننگ وجود داشته در اندونزی و مالزی را در حوزه عمومی.

با توجه به تعداد زیادی از پیام های توییتر ما تمیز داده ها با حذف تمام رسانهها و به پایان رسید تا داشتن 23,527 اصلی توییتهایی.

از طریق روش نمونه گیری تصادفی ساده انتخاب کرده ایم 6,932 توییتهایی — 5,983 توییتهایی از اندونزی و 949 از مالزی. ما پس از آن مورد تجزیه و تحلیل با استفاده از این کمی تحلیل محتوا. دو انسان coders که درک هر دو زبان اندونزی و مالایی بودند درگیر در تجزیه و تحلیل داده ها.

در اندونزی ما در بر داشت اکثر انگ مربوط به تعصبات در برابر مردم چین است. احساسات بیشتر رفت با سرزنش دولت هنوز هم اجازه می دهد گردشگران و کارگران از چین به این کشور حتی پس از همه گیری آغاز شده بود در برخی از کشورها.

نیز وجود دارد یک قوی احساسات است که چینی ها سزاوار این ویروس به دلیل سرکوب مسلمانان در Ughur.

در مالزی بسیاری از توییت سرزنش دیگر مالزیایی به خصوص یک گروه از حجاج که سازمان بزرگ جمع آوری مذهبی در سری پتالینگ مالزی که در آن بسیاری از شرکت کنندگان آلوده شدند.

برگزارکنندگان بودند stigmatised خود را به دلیل بی مبالاتی در خطر بسیاری از مردم آلوده شدن در رویداد خود را با وجود هشدارهای از مقامات.

نظریه ها در انگ

جامعه شناس آمریکایی Erving گافمن تعریف ننگ به عنوان “بی اعتبار ویژگی ناشی از ساخت و ساز اجتماعی”. کلاله می تواند بر اساس شرایط فیزیکی ویژگی های منفی و یا پس زمینه مانند نژاد و جنسیت یا قومیت.

در تحقیق ما, ما کشف کرد که توییت از هر دو کشور نشان داد یکی از پس زمینه بیرون آمد به عنوان هدف اصلی.

در مالزی یک پس زمینه برای اختصاص 95.8 درصد از ننگ در توییتهایی به دنبال ویژگی (4.2%). در اندونزی ما در بر داشت 69.3 درصد از انگ مرتبط با یک پس زمینه به دنبال ویژگی (28.1%) و شرایط فیزیکی (2.6%).

پزشکی کارگر پوشیدن چهره سپر در طول پیاده سازی در مقیاس بزرگ اجتماعی محدودیت در یک ایست بازرسی در Bandung, West Java. ریزال Fadillah / INA آژانس عکس / Sipa, ایالات متحده آمریکا

ننگ است حداقل پنج عامل: برچسب زدن منفی اسناد و جدایی و وضعیت از دست دادن کنترل.

بعد از برچسب زدن است که مربوط به “قانون اختصاص نامطلوب توصیف به یک مشکل بیماری”.

در طول COVID-19 آنفلوآنزای مرغی در اندونزی و مالزی این نوع انگ شامل استفاده از کلمات “چین” یا “چینی” برای توصیف این بیماری است.

ابعاد اسناد منفی شامل شرایط منفی برای توصیف کسی که دارای بیماری و یا حتی اعضای خانواده از موارد تایید شده.

بعد سوم از جدایی می توان از این دیدگاه که فرد با یک تفسیر وضعیت نمی تواند داشته باشد و تماس با افراد دیگر.

ابعاد وضعیت از دست دادن نشان دهنده شرایطی که بیمار یا خانواده خود را از دست می دهد خود را امتیاز و یا شناخت اجتماعی از جمله مسکن و اشتغال و مراقبت های بهداشتی.

گذشته از ابعاد کنترل است مربوط به یک ظرفیت برای کنترل این وضعیت برای جلوگیری از شرایط تفسیر از جمله مسئولیت برای جلوگیری از چنین شرایطی است. اگر این فرد نتواند به انجام این کار پس از آن او خواهد بود stigmatised.

در مالزی این بود که شکست گروه مذهبی برای عمل به مسئولیت خود برای جلوگیری از این رویداد از محل مصرف در میان همه گیر که بیرون آمد به عنوان اصلی کلاله به دنبال “برچسب” (14.6 درصد) و “جدایی” (2.1%).

در اندونزی ما در بر داشت ننگ اصلی مربوط به “شوی” (86.1%) و به دنبال آن “کنترل/مسئولیت” (7.9%), “اسناد منفی” (3%), “جدایی” (2%) و “وضعیت از دست دادن” (1%).

فراتر از ننگ

در حالی که ما با هدف به دنبال انگ مرتبط با COVID-19 ما در بر داشت توییتهایی حاوی عناصر stigmatisation شد نه به عنوان غالب به عنوان ارزیابی از دولت ” پاسخ است.

یک کارگر بهداشت در تمام دنده محافظ آماده برای یک sanitisation روند در طول یک رایگان coronavirus جامعه خدمات غربالگری در کوالا لامپور, مالزی. احمد Yusni/EPA

در اندونزی بسیاری از توییت های موجود انتقاد و احساسات منفی نسبت به دولت اندونزی و سیاست های خود را در دست زدن به COVID-19 بیماری همه گیر. در مالزی ترین توییتهایی شد مربوط به دولت درخواست تجدید نظر به ماندن در خانه.

به طور خاص در اندونزی ما در بر داشت مکالمات مربوط به کلاله اختصاص کمتر از 6% (310 توییتهایی) نسبت به انتقادات از دولت عملکرد بد در دست زدن به این بیماری همه گیر در 84.6% (4,987 توییتهایی).

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de