چگونه نرم افزار روی گوشی های تلفن همراه در حال تغییر زیمبابوه بحث رادیو

در آفریقا رادیو هنوز هم گسترده تر جغرافیایی برسد و بالاتر مخاطبان از هر گونه اطلاعات و فناوری های ارتباطی از جمله تلویزیون و روزنامه ها.

مانند بقیه جهان آفریقایی رادیو شکستن دور از آنالوگ ابزار ارتباطی است که متکی بر بالا به پایین جریان اطلاعات به یکی که متکی بر چند حلقه بازخورد. راننده اصلی این است که رسانه های دیجیتال فن آوری.

این روند را بررسی می کنم در یک مقاله به نام گوشی های تلفن همراه و یک میلیون پچ پچ: انجام فراگیر و سکوت صدای در زیمبابوه رادیویی. من می خواستم به مشاهده آنچه که واقعا اتفاق می افتد در همگرایی بین رادیو و گوشی های هوشمند و مرتبط با تلفن همراه مبتنی بر برنامه های کاربردی مانند WhatsApp, Facebook و توییتر.

من در بر داشت که برنامه های کاربردی مانند WhatsApp اند در واقع رشد گفتمان عمومی با اتصال صدای بیشتر برای شرکت در live talkback رادیو – آمد اما این با چالش های جدید به عنوان اتاق های خبر تجربه oversupply اطلاعات دیجیتال از مخاطبان است.

یک ایستگاه رادیویی در هراره

من شروع کردم به مطالعه یک ایستگاه رادیویی محلی در هراره پایتخت زیمبابوه از طریق live studio قوم و پایدار مصاحبه با رادیو تولید و 21 مخاطبان دومی تا حد زیادی کارگر هراره ساکنان.

جای تعجب نیست هر دو تولید کنندگان و مخاطبان در بر داشت همگرایی بین رادیو و گوشی های تلفن همراه است که کشش ارتباطی فضا. این اجازه می دهد تا بیشتر فراگیر بدون درز و زمان واقعی بحث بین رادیویی میزبان مخاطبان است. وجود دارد یک احساس قوی است که رادیو همچنان به القاء حس تصور جامعه است. یک تهیه کننده گفت:

چون ما اختصاص داده شده خط تلفن همراه برای واتساپ برنامه های ما رشد کرده است کمی در محبوبیت و ما می دانیم که برخی از شنوندگان ما در فرد است. برخی از آنها به ما مراجعه کنید در طول روز فقط برای توضیح یک نکته در مورد بحث قبلی نشان می دهد و یا حتی به ما داستان منجر می شود.

و یکی از شنوندگان به من گفت:

من اتصال به رادیو از طریق تلفن همراه من در حالی که من فروش سبزیجات در بازار است. من می دانم که من همسایه است که گوش دادن به این نمایش نیز می باشد.

برنامه های مانند WhatsApp تبدیل شده اند بسیار فراگیر و غرق در زندگی روزمره ما است که بسیاری از مردم در حال حاضر می توانید به راحتی به برقراری ارتباط با اعداد بزرگتر از مخاطبین نسبت به قبل. در زمینه بحث زنده رادیو و گوشی های تلفن همراه اجازه می دهد بیشتر مردم برای ارزان و به راحتی دسترسی به استودیو بحث.

قبل از ظهور رسانه های دیجیتال و فن آوری و خطوط زمینی گران بودند و تقریبا به عنوان به طور گسترده ای اهلی به عنوان گوشی های تلفن همراه هستند.


ادامه مطلب: رادیو در غنا: از بعد از کودتا و توطئه گران به ارائه خدمات به مردم


توسط 2017, WhatApp شد و در حال حاضر تا حد زیادی محبوب ترین برنامه در زیمبابوه. حساب آن را تا 44 درصد از تمام تلفن همراه, استفاده از اینترنت در کشوری که 98 درصد از همه استفاده از اینترنت تلفن همراه است. با توجه به پستی و ارتباطات از راه دور سازمان تنظیم مقررات زیمبابوه تبلیغاتی WhatsApp و Facebook دسترسی به بسته های نرم افزاری به بازار عرضه شده از سوی اپراتورهای تلفن همراه در حال کمک به درایو تا استفاده از این سیستم عامل است.

دیجیتال نزولی

اما, نیز وجود دارد یک حرکت نزولی به ظهور رسانه های دیجیتال و فن آوری های digitalised اتاق های خبر. مشاهده زنده استودیو را نشان می دهد من شاهد تعدادی از محدودیت های ساختاری.

برای مثال در حالی که رادیو مخاطبان مارس جشن امکانات به راحتی ارسال سوال مهم از طریق واتساپ به استودیو میزبان ظاهرا پیامد ناخواسته بود که روزنامه نگار مدیریت live studio بحث تلاش برای خواندن تمام پیام های دریافتی. استودیو شماره واتساپ معمولا متراکم می شود.

برخی از پیام ها و نظرات چپ خوانده نشده و مدفون شدن در زیر بهمن از آنهایی که جدیدتر ظاهر بر روی صفحه نمایش به نوبه خود به خاک سپرده شد حتی آنهایی که جدیدتر است. هنگامی که این اتفاق می افتد, آن را سخت به بگویید که چگونه بسیاری از کیفیت سهم از دست رفته اند نه به عنوان خوانده شده. پس نه همه صداها رسیدن به استودیو یک فرصت عادلانه بودن شنیده می شود.

من این تماس های ناخواسته و محدودیت های هر چند از آنجا که آنها لزوما یک نتیجه از شکست توسط روزنامه نگاران و تولید کنندگان است. آنها بیشتر یک ویژگی های شکست در آن عرضه بیش از حد از اطلاعات از طریق اختصاص داده شده واتساپ خطوط بازداشته حتی بیشتر دقیق و مجری رادیو.


ادامه مطلب: چگونه جامعه رادیو کمک به ساختمان صلح: کنیا مورد مطالعه


علاوه بر این برخی از پیام های رسیدن به استودیو واتساپ کانال خیلی بد تایپ شده که آنها خواهد بود را کنار بگذارند روزنامه نگار ترجیح می دهند به عنوان خوانده شده تنها به خوبی تایپ پیام. Newsroom فشار و مهلت در ارتباط با رسانه ها پخش به این معنی نیست که وجود ندارد لوکس از صرف زمان بیش از حد در یک سوال.

در ارتباطات جمعی, مطالعات این دیده می شود به عنوان شیوه های انحصاری در رادیو زندگی می کنند talkback را نشان می دهد.

Democratising امواج رادیو و تلویزیون

دموکراسی normatively دیده می شود به عنوان پر رونق در محیط های که در آن همه صداها نظرات و دیدگاه های متنوع در سراسر جمعیت پروفیل های مورد احترام هستند و با توجه به فرصت عادلانه از نمایندگی.

مطالعه من نشان داد که حداقل از نظر حجم همگرایی بین رادیو و گوشی های تلفن همراه است و کشش در حوزه عمومی به جای صدای بیشتر.

فن آوری های دیجیتال به شما این امکان برای شرکت کنندگان جدید به تعامل فعال با رادیو.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>