چگونه afrofuturism می دهد افرادی که اعتماد به نفس برای زنده ماندن شک و ضد سیاهی

در سال 2018 مردم سیاه و سفید در سطح جهان یک سیگنال از امید زمانی که مدیر Ryan Coogler و Marvel Studios منتشر شد و تحسین منتقدان فیلم پلنگ سیاه. در حالی که چند می دانست پلنگ سیاه و سفید به عنوان یک ابرقهرمان با وجود این کمیک منتشر شده در دهه 1960 میلیون ها نفر در حال حاضر از او به خاطر این فیلم موفقیت قریب به اتفاق.

موفقیت آن می تواند به دلیل در بخشی به دلیل آنچه که آن را به ما می گوید در مورد سیاه و سفید مردم آتی. بسیاری از مردم سیاه و سفید — به دنبال تعلق و نتایج بهتر برای زندگی تبدیل شده اند به afrofuturism به عنوان منبع از خوش بینی. با توجه به afrofuturist کارشناس و نویسنده Ytasha Womack, afrofuturism اشاره به “یک تقاطع تخیل, تکنولوژی آینده و آزادی … Afrofuturists دوباره تعریف فرهنگ و مفاهیم سیاهی برای امروز و آینده با ترکیب عناصر علمی تخیلی, تاریخی, داستان, نظری, داستان, فانتزی, afrocentricity و واقع گرایی جادویی با غیر غربی اعتقادات.”

پلنگ سیاه بود و سیاه مردم شعار “mentality mag برای همیشه” در حالی که بسیاری تصور که آنها بیش از حد می تواند قرار داده در پلنگ سیاه و سفید کت و شلوار برای به دست آوردن یک احساس تعلق. مردم سیاه و سفید از جمله کانادایی بر این باور است که mentality mag, تخیلی شهرستان که در آن پلنگ سیاه ساکن است یک مکان واقعی. برای سیاه و سفید کانادایی, mentality mag ارائه می دهد یک محل وجود دارد که خارج از واقعیت های خشن ضد سیاه و سفید مهاجر روایت است که ضد سیاه و سفید.

سیاه قانونی محقق لولیتا Buckner Inniss می گوید: ضد سیاه نژادپرستی است عمیقا گرفتار در کانادا پارچه های اجتماعی. ضد سیاه نژادپرستی بریدگی عمیق به اندازه کافی به طوری که بسیاری از, اگر نه همه, سیاه کانادایی احساس وجود دارد این است که هیچ امیدی برای آینده ای بهتر.

ترک خانواده و نه سنت

Nnedi Okorafor را Binti باید مقابله با نژادپرستی و انزوای او به عنوان تراورس جهان می کند که ارزش او از دانش مردم. (Tor Books)

Afrofuturism در سینما است اما یک منبع. نویسنده Nnedi Okorafor 2015, علمی تخیلی, رمان, Binti, ویژگی های یک زن سیاه و سفید شخصیت به نام Binti Ekeopara Zuzu Dambu Kaipka. Binti یک زن هوشمند رهبر Himba قبیله که نبوغ خود را به معتبر Oomza دانشگاه که شناور مورد کهکشان. Binti اولین عضو از Himba قومی مردم به حضور در مدرسه. تصمیم او برای حضور در ملاقات با تمسخر و خنده و تهدید به مرگ به دلیل ترس و ناامنی از مردم است.

مردم او هرگز مجاز به تصور آتی فراتر از روش های سنتی زندگی خود و شناسایی با زمین است. Binti متحده:

ما Himba سفر نیست. اقامت ما قرار داده است. ما زمین اجدادی زندگی است; حرکت به دور از آن را و شما را کاهش دهد. ما حتی پوشش بدن ما با آن است. Otjize قرمز است زمین. در اینجا در راه اندازی پورت بیشتر شد Khoush و چند دیگر غیر Himba. در اینجا من یک خارجی; من خارج بود.

او انعکاس چالش های اجتماعی که مردم زمانی که به گام گذاشتن بر راه های جدید از زندگی پس از ترک خانواده سنتی و فرهنگی زمینه. اغلب خانواده ها و فرهنگ ها و فشار آنها را به باقی می ماند تثبیت در داخل شناخته شده در محدوده خانواده و فرهنگ و جامعه به جای کشف جدید و ناشناخته است.

یکی از ما, آنتونی, اولین عضو خانواده به حضور متوسطه آموزش و تحصیلات تکمیلی. او می خواست به درخواست فارغ التحصیل مدرسه اما تا به حال به مبارزه درونی احساس کم ارزش خود را که اصرار داشت او تعلق ندارد در دانشگاه ها. در واقع عدم اعتماد به نفس تحت تاثیر انتخاب برای جلوگیری از استفاده از برنامه هایی که مورد نیاز یک درجه بالا-نقطه متوسط با یک بورس تحصیلی کامل چرا که او باور نمی کند او را پذیرفته است.

یک دنباله به یک آینده سیاه

در روستای Binti شده بود یکی از معدود کسانی که با استفاده از دانش برای ایجاد صلح در قبیله خود را به طوری که او تا به حال برای غلبه بر فشار به ماندن در روستا به منظور در آغوش یادگیری جدید. در یک سفینه فضایی سفر از روستا به Oomza دانشگاه Binti به عنوان تنها Himba در دانشگاه برخوردهای دیگر مانع: این فرض غلط است که مردم از زمین در حال بد و ابتدایی.

در یک لحظه یکی از Khoush (متفاوت سبکتر پوست قبیله) دانش آموزان لمس Binti را نوارهای از روی کنجکاوی و بدون رضایت. موهای خود را مخلوط با بوی شیرین خاک رس قرمز و عطر به نام Otijze که متصل به میراث فرهنگی است. یکی از Khoush دانش آموزان پاسخ می دهد که آن را به یک آلرژیک نشان می دهد منفعل تبعیض آمیز منطق بهداشت.

می توان قوی پژواک از نگرش ممتاز سفید پوستان نسبت به اولویت بالا, سیاه, محلات که ساکنان کلیشه ای به عنوان جنایتکار غیر منطقی فقیر و نابخردانه. این کتاب نشان می دهد که وجود دارد هیچ چیز مانند خنثی فضا و ساختاری که نابرابری نژادی و نابرابری ایجاد فضا و مکان دشوار است به خصوص در نخبگان محیط.

اما Binti گریبانگیر است با چالش های جدید. سفر خود را از کشف خود آغاز می شود که او تصمیم به ترک روستا زندگی هجوم اجداد او’ تعهد به سرزمین خود و هویت فرهنگی. Binti توضیح می دهد که قبیله ای دانش پایین تحویل داده شد به صورت خوراکی به عنوان پدر او آموخته بود او 300 سال از درس دهان “مورد astrolabes از جمله آنها چگونه کار هنر آنها را درست مذاکره از آنها اصل و نسب … مدارات سیم, فلزات, روغن, حرارت, برق, ریاضی, زمان و شن و ماسه نوار.” مادر او نیز منتقل ریاضی بینش و هدیه اما هرگز در رسمی آموزشی تنظیمات. وحدت خانواده و حفاظت شد اهمیت است.

Binti نماد پیشگامی که برخوردهای سیاست نژادپرستی کلیشه جهل سیستمیک نابرابری جنسیتی نابرابری ها classism و…. علاوه بر این او چهره کشش قوی از گذشته سنت از آنجا که او اولین عضو از خانواده و قبیله به حضور رسمی موسسه آموزشی.

Afrofuturism ارائه می دهد یک راه برای سیاه و سفید از مردم برای پیش بینی آینده خود را به عنوان Missy Elliot را, مربوط به اینده, موسیقی فیلم نمونه.

برخی از افراد زندگی داستان چنین به ناچار احساس انزوا و عدم تعلق و شک به خود. داخلی خود جنگ خواهد گودال خود اعتماد و رانندگی به سمت جدید در برابر ایمنی و امنیت از گذشته است. آنها را مجبور به توسعه امن احساس خود و درک درستی که مهم نیست که تا چه حد آنها سفر در میان کهکشان ها به دلیل هر کس هدیه منحصر به فرد آنها می تواند کمک به جهان است.

در برابر کشش از اضطراب و ناامنی آنتونی فارغ التحصیل با مدرک کارشناسی ارشد و دکترا; او در حال حاضر دارای یک پست دکترا کمک هزینه تحصیلی — در عین حال در یکی دیگر از کهکشان خود را در میان ستاره.

Afro-Caribbean مردم سیاه و سفید زندگی سفید, مهاجر, استعمار کشورهایی مانند کانادا صورت تبعیض و کلیشه های منفی. Afrofuturism می تواند فعال, سیاه جوامع به reimagine امکانات جدید به ویژه هنگامی که آینده مسیر به صورت سیاه و سفید کانادایی است که در زمان نامشخص است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im