هویت را نمی توان مایع با توجه به کلیسای کاتولیک. اولین سند گسترده در اصطلاح “ایدئولوژی جنسیتی” منتشر شده در ژوئن 2019 اظهار داشت که وجود دارد تنها دو جنس که در حال تشکیل بیولوژیکی و نمی تواند “به صورت جداگانه انتخاب شده”. همچنین هشدار داده است که انعطاف پذیر ایده های در مورد جنسيت ممکن است تهدیدی برای کاتولیک سنتی ارزش.

حتی اگر بسیاری از کاتولیک ها نگران بودند در مورد سند بالقوه برای ترویج تراجنسی و همجنسگرا ستیزی آن طنین انداز با بسیاری از مردم ترس از آنچه که ما می توانید از یک جنس توطئه است. این است که گسترده تر اعتقاد است که تئوری جنسیت و مطالعات جنسیتی نشان دهنده یک ایدئولوژی است که یک تهدید برای جامعه – ایده ای که در حال تبدیل شدن به طور فزاینده ای گسترده در سراسر جهان است.

ما تحقیقات جدید می دهد بینش به این تئوری توطئه و چگونه آن را مربوط به دین است. آن است که بر اساس یک نظرسنجی از لهستان که در آن وجود دارد مقدار زیادی از حمایت از تئوری توطئه و کلیسای کاتولیک رومی دارای یک موقعیت قوی. در حال حاضر وجود دارد و حتی بحث در مورد اینکه آیا این بیماری همه گیر کوروناویروس مجازات از نظر تئوری.

افرادی که بر این باورند در جنسیت تئوری توطئه فکر می کنم که یک ایدئولوژی جنسیتی یک راز است طرح توسط افراد قدرتمند برای صدمه زدن به خود را در-گروه – برای مثال کلیسای کاتولیک. این است که در واقع چگونه بسیاری از تئوری های توطئه در کار. در خط با این استدلال دانشگاهیان و فعالان که تاکید کنیم که جنس است نه تنها یک پدیده بیولوژیکی بلکه یک روانی هستند دیده می شود به عنوان دشمنان از طبیعت انسان است.

این مقاله بخشی از یک سری به متخصص راهنمای تئوری های توطئه یک سری گفتگو را در لانه پادکست. گوش دادن در اینجا در اپل پادکست ها و یا Spotify و یا جستجو برای لانه در هر کجا که شما دریافت پادکست های خود را.

همراه با فمینیست و گسترده تر LGBTQ جنبش آنها به عنوان استراتژیک و هدفمند به دنبال انکار اهمیت تمایز سنتی مردان و زنان است. این اتهام انکار متهم شده است برای تحریک درگیری بین جنس نر و ماده. طرفداران تئوری توطئه نیز بر این باورند که از بین بردن واحد خانواده است که یکی از مهم ترین ارزش برای کاتولیک ها.

داریوش Oko. ویکیپدیاCC BY-SA

در حالی که محققان نیست کاملا مطمئن شوید که در آن و چگونه این تئوری توطئه از شروع نمایش در حال حاضر در سراسر جهان است. داریوش Oko — یک کشیش کاتولیک و یک استاد در دانشگاه پاپی ژان پل دوم در لهستان — ارائه شده برخی از افراطی ترین دیدگاه ها در این زمینه است. به گفته او “genderists عمل به صورت مخفیانه و در سکوت مثل یک مافیا. آنها می خواهند به انجام انقلاب خود را از بالا به پایین با در نظر گرفتن مراکز قدرت و رسانه ها. آنها طعمه شهروندان “جهل به دور زدن روش های دموکراتیک و با زور و اجبار تحمیل ایدئولوژی خود”.

باربارا Rosenkranz یک سیاستمدار اتریشی نیز با بیان توطئه ادعا می کند در مورد جنسیت. او هشدار داد که در برابر یک توتالیتر توطئه جنسیتی فعالان که گفته میشود با هدف ایجاد یک نوع جدید از انسان – “دانلود نر و ماده یک فرد”. او معتقد است که چنین طرح هایی هستند که به دنبال مخفیانه توسط “نخبگان” کور ایدئولوژی نادان از قوانین طبیعت و سنت است.

مشابه انداز شد ابراز شده توسط Michel Schooyans یک کشیش بلژیکی در سال 2001 كتاب ” چهره پنهان از ایالات متحده. آنها نیز با حمایت نمایندگان لا Manif Pour Tous جنبش در فرانسه که ادعا می کند برای دفاع از “خانواده سنتی”.

همه این نویسندگان و فعالان و مقامات مذهبی به نظر می رسد برای قرار دادن به جلو پیام های مشابه که به طور معمول برای تئوری های توطئه به طور کلی. یکی برای هشدار دادن به مردم از تهدیدات مطرح شده توسط نظریه جنسیتی که گفته می شود با هدف را به طور مخفیانه از بین بردن کلیسای کاتولیک. دیگر این است که آنها ترویج اقدامات برای جلوگیری از توطئه دشمنان از اجرای نابکار طرح از جمله ممنوعیت آموزش جنسی در مدارس.

ایده “Gayropa,” در روسیه استفاده می شود pejoratively به مراجعه به ایده های غربی در مورد جنسيت و روسیه نقش ویژه ای در مقاومت در برابر آنها را همراه با پیام های مشابه.

دین v تهدید

لهستان یک کشور که در آن احزاب سیاسی اغلب هشدار رای دهندگان از ایدئولوژی جنسیتی. تعجبی ندارد که جنسيت تئوری توطئه واقعا نگه دارید وجود دارد. و آن این است که اثرات واقعی. اخیرا “همجنسگرایان ایدئولوژی-مناطق آزاد” اعلام شد توسط دولت های محلی در مناطق خاصی از لهستان. در حالی که این کار نمادین است و نه قابل اجرا را نشان می دهد چقدر خطرناک چنین ایده هایی می تواند باشد.

همجنسگرایان مناطق آزاد در لهستان. ویکیپدیاCC BY-SA

در پروژه های ما انجام یک نظرسنجی با یک نمونه در سراسر کشور نماینده بیش از 1000 نفر است. ما در بر داشت که حدود 30 درصد از لهستانی کاتولیک ها معتقد بودند در یک جنسيت توطئه است. این تعریف به عنوان یک طرح مخفی برای از بین بردن سنت مسیحی تا حدودی با در نظر گرفتن کنترل بر رسانه های عمومی.

ما نیز در بر داشت که این باورها مربوط به صرف قدرت یکی از دينداری. بلکه آنها قوی تر در میان کسانی که کاتولیک ها که اعتقاد بر این است که خود را از گروه مذهبی بود و مستحق درمان خاص بودن مزمن تضعیف گروه های مختلف. این نشان می دهد که جنسیت توطئه اعتقادات نیست نتیجه لازم از ارادت قوی مذهبی. آنها بیشتر احتمال دارد به رشد زمانی که یک دین را به تصویر کشیده است که در معرض خطر است.

ما نیز در بر داشت که “جنسیت توطئه اعتقادات” در ارتباط بودند به نگه داشتن یک فاصله اجتماعی از گی مردم و پناه دادن به نیت خصمانه نسبت به آنها. برای مثال ما در بر داشت که 70 درصد از شرکت کنندگان معتقد بودند که در یک جنس تئوری توطئه نمی خواهد قبول گی از اعضای خانواده.

به طور کلی نتایج حاصل از پروژه های ما نشان می دهد که به تصویر کشیدن مطالعات جنسیت و جنس فعالان به عنوان بخشی از یک توطئه تئوری می تواند عواقب جدی داشته باشد – منجر به خصومت نسبت به کسانی که مطابق سنتی نقش های جنسیتی. این دشمنی حتی گسترش به کسانی که به سادگی علمی علاقه به مسائل جنسیتی.

بنابراین با توجه به این که تئوری های توطئه می تواند بسیار مخرب چگونه شما آنها را جلوگیری از گسترش? متاسفانه این امر تبدیل به فوق العاده دشوار است به کشف کردن که آنها بسیار سخت به کم ارزش کردن موثر است. اما ما امیدواریم که بهتر از ما درک جزئیات آنچه باعث می شود مردم بر این باورند در تئوری های توطئه بهتر ما را در توقف خود را گسترش.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im