چگونه یک شرکت کانادایی کشف شیوع کروناویروس قبل از مقامات بهداشت

تورنتو — یک شرکت کانادایی به هوش مصنوعی پیشرفته سیستم در میان برای اولین بار در جهان به اطلاع کروناویروس جدید در حال ظهور از چین, ضرب و شتم بین المللی مقامات بهداشتی.

تورنتو-بر اساس BlueDot با استفاده از هوش مصنوعی به صیقلی کردن بیش از 100 ، 000 مقالات هر روز در 65 زبان به دنبال اخبار در مورد بیش از 150 بیماری متفاوت است. حدود 10 a. m. EST در دسامبر. 31, سیستم خود را خال خال یک مقاله در مورد “ذات الریه علت ناشناخته” با 27 نفر.

“ما نمی دانم در آن لحظه که این امر به نوبه خود به آنچه در آن است اما ما آن را می دانستند تا به حال مواد لازم برای تبدیل شدن به چیزی” دکتر خان توضیح داد: به CTVNews.ca در یک مصاحبه تلفنی.

همان روز BlueDot صدور یک هشدار به مشتریان خود است. که هشدار در آمد نزدیک به یک هفته قبل از مراکز ایالات متحده برای کنترل و پیشگیری بیماری و سازمان بهداشت جهانی صادر عمومی خود را, هشدار درباره رمان coronavirus.

شرکت تجزیه و تحلیل احتمال زیاد مقصد برای گسترش این بیماری شد منتشر شده در مجله طب مسافرتی در ژانویه 14.

“شهرستانها در بالای لیست در بالاترین خطر بودند شهرستانها برای اولین بار است که موفق به دریافت coronavirus پس از آن شروع به گسترش در خارج از چین, مکان هایی مانند توکیو هنگ کنگ, سئول, تایپه و ماکائو, et cetera” دکتر خان گفت.

چگونه آنها آن را انجام داد

BlueDot انجام نظارت از بیماری های عفونی از منابع رسمی گزارش شده توسط سازمان های دولتی از طریق سلامت عمومی و بهداشت و درمان جامعه انجمن های آنلاین و رسانه های جهانی, دکتر خان توضیح داد.

“اینترنت یک رسانه مهم برای جمع آوری اطلاعات غیر رسمی اما آن چنان گسترده,” او گفت:.

هنگامی که داده های جمع آوری یک تیم از کارشناسان در BlueDot سپس غربال کردن از طریق اطلاعات و بررسی یک تعداد انگشت شماری از آنچه دکتر خان به نام “سوزن در انبار کاه است.”

“هنگامی که ما فکر می کنیم که تهدید بالقوه است مشروع ما را وارد کنید که به پلت فرم ما و آن را به طور خودکار متصل به تمام جهان سفر هوایی داده, گفت:” دکتر خان که همچنین با این نسخهها کار به عنوان یک استاد پزشکی و بهداشت عمومی در دانشگاه تورنتو است.

“در حال حاضر ما می توانید تجزیه و تحلیل صدها میلیون یا حتی میلیارد قطعه از داده ها و سپس فورا نقشه از مکان های که در آن این خاص شیوع ممکن است رفتن به بعدی.”

دکتر خان شروع کار خود را به عنوان یک پزشک و دانشمند در تورنتو سنت مایکل بیمارستان در طی شیوع سارس در کانادا که به کشته شدن 44 نفر.

“آن عمیقی رویداد که در آن من تا به حال فرصتی دست اول برای دیدن همکار معدن دریافت سارس. خوشبختانه او جان سالم به در برد” دکتر خان گفت.

خان صرف دهه آینده مطالعه شیوع با تاکید بر چگونه آنها ممکن است گسترش از طریق مسافرت هوایی تجاری.

با ایجاد BlueDot این شرکت با هدف انتشار اطلاعات سریع تر از بیماری ها می تواند گسترش. مشتریان این شرکت عبارتند از: کانادا سازمان های دولتی و سلامت و امنیت بخش و کسب و کار.

Coronavirus در حال حاضر آلوده بیش از 34,576 مردم در سطح جهان و کشته شدن بیش از 722, تقریبا تمام آنها در چین است.

دکتر خان گفت: چند همگرا جهانی نیروهای مسئول گسترش ویروس از جمله رشد جمعیت شهرنشینی تغییر آب و هوا و مسافرت هوایی.

“یکی از بزرگترین رانندگان است که مصرف از حیوانات به ویژه حیات وحش,” او گفت:. “این نشت بیش از حوادث که در آن ویروس در حیوانات وحشی به انسان است. این همان داستان 17 سال پیش است که آن را در حال حاضر پس از مادر طبیعت در تلاش است به ما چیزی بگویید.

“در سمت تلنگر است که ما نیز در دوره ای از افزایش دسترسی به داده ها و چیزهایی مانند تجزیه و تحلیل پیشرفته (و) AI را حس می کند از داده ها و فن آوری های دیجیتال برای برقراری ارتباط اطلاعات است.

“شده است وجود دارد هرگز یک دوره در تاریخ بشر با اندازه و مقیاس شیوع است که ما دیده می شود در 20 سال گذشته است.”

نام شرکت BlueDot استعاره ای برای دنیای کوچک ما, با توجه به وب سایت خود را.

تاسیس در سال 2014 BlueDot در حال حاضر در استخدام 40 نفر — ترکیبی از علم و فن آوری و بهداشت و درمان ،

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im