چگونه یک 150 سال آزمایش با یک پرتو از نور نشان داد میکروب وجود دارد — و که یک ماسک صورت می تواند کمک به فیلتر کردن آنها را

ماسک و ماسک صورت می گیره قطعه از تجهیزات حفاظت فردی برای کارگران بیمارستان و دیگران در بهداشت عمومی به عنوان COVID-19 همه گیر است و به ما یادآوری کرد.

آنها می تواند به حفاظت از پوشنده اما برای بیماری هایی مانند COVID-19 که گسترش از طریق تخلیه قطرات آنها همچنین می تواند کمک به جلوگیری از افراد آلوده به این بیماری بیشتر است.

ما می تواند ردیابی محبوبیت ماسک به یک مقاله ارائه شده به موسسه سلطنتی در لندن در سال 1870 توسط مردی به نام جان Tyndall.

با کمک از یک پرتو نور Tyndall نشان داد که نه تنها گرد و غبار در هوا می تواند حاوی میکروب ها و بیماری بلکه که یک پنبه-پشم تنفسی می تواند فیلتر کردن آنها را. داستان چگونه Tyndall یک فیزیکدان ایرلندی شد یک مدافع برای جوانه تئوری بیماری و تولید انبوه پنبه-پشم ماسک است به دور از آسان است.

جان Tyndall را 1870 سخنرانی در موسسه سلطنتی در لندن افزایش اعتبار این نظریه که بیماری های ناشی از میکروب. لندن مصور اخبار / ویکیمدیا

که جان Tyndall?

Tyndall است امروز کمی یاد اگرچه او اخیرا توجه بیشتری از جمله به خوبی دریافت بیوگرافی و انتشار در اقساط خود را گسترده سازد.

بسیار از توجه به این واقعیت است که بسیاری از اکتشافات خود را کمک به درک ما از علم آب و هوا. او کشف کرد که ما در حال حاضر تماس “اثر گلخانه ای” از دی اکسید کربن در جو و همچنین به عنوان نقاشی ارتباط بین حرکت یخچالهای طبیعی و فشار اتمسفر. او همچنین توضیح داد: با توجه به تاثير نور در ذرات در هوا, چرا آسمان آبی است.

Tyndall امروز است بهترین و شناخته شده برای کشف است که دی اکسید کربن تله گرما در جو است. ویکیمدیا

آن تحقیق نور و ذرات که منجر Tyndall به فکر می کنم با دقت بیشتری در مورد آنچه که او به نام “گرد و غبار و بیماری” عنوان خود در ژانویه 1870 سخنرانی در موسسه سلطنتی. به منظور مطالعه تجزیه بخار آب توسط نور Tyndall تصمیم گرفت که او نیاز به حذف ذرات گرد و غبار در هوا است که پیچیده شد او نتایج تجربی. این ثابت مشکل تر از او پیش بینی شده است.

گرد و غبار و بیماری

به عنوان او تلاش استراتژی های مختلف برای از بین بردن گرد و غبار که به نظر می رسید همه جا در پرتو نور او اجازه دهید برخی از ذرات گرد و غبار تصویب بیش از نوک یک شعله. در این مرحله ماده سوخته در یک دنباله از دود فقط از پشت سر گذاشتن یک سیاهی در پرتو نور. این چیزی بود که Tyndall رود و آن را به رهبری او را به قبول آن است که ماده آلی در طبیعت است.

او به زودی کشف این, آلی, ذرات گرد و غبار بودند نه تنها به خود متوجه سلطنتی موسسه آزمایشگاه اما در هوا در همه جا بودند و بنابراین به طور مداوم در حال عبور را به ریه انسان با هر نفس. به عنوان Tyndall نوشت:

هیچ مهلت به این تماس با خاک و جای تعجب نیست که ما باید از زمان به زمان رنج می برند از حضور خود را اما که آنقدر کوچک بخشی از آن را به نظر می رسد مرگبار به مرد.

اما کشنده آن مطمئنا شد. خود را به عنوان شرح حال رولاند جکسون معتقد است Tyndall اعتقاد شناور ماده موجود “میکروب هایی که باعث بیماری و فروپاشی”.

جوانه تئوری بیماری

Tyndall در نتیجه تردید خود را تراز وسط قرار دارد با “جوانه تئوری” بیماری است که هنوز هم بسیار رقابت در زمان. جوانه تئوری برگزار می شود که اپیدمی بیماری پخش شد توسط میکروارگانیسم ها است که می تواند انجام شود از طریق هوا و غیره را وارد کنید مردم بدن.

از طریق آزمایش های خود Tyndall به اعتقاد او اضافه شده بود یک منبع جدید از شواهد برای توضیح علت بیماری و پوسیدگی. اما آزمایشات خود همچنین اشاره کرد به سمت یک راه ممکن برای جلوگیری و یا کاهش گسترش چنین بیماری است.

در حالی که آلی گرد و غبار نمی تواند دمیده دور و یا به نحوی خارج از هوا Tyndall نشان داد می تواند فیلتر کردن از طریق پشم پنبه. آزمایش های بیشتر نشان داد که فرایند پالایش شد موثر ترین زمانی که اعمال انسان تنفس.

کاربرد عملی این آزمایش واضح به نظر می رسید:

اگر یک پزشک بخواهد مانع از ریه ها از خود بیمار یا از خود میکروب ها که بیماری مسری است گفت: به تبلیغ او را استخدام پنبه تنفسی … از جمله ماسک باید من فکر می کنم, می آیند و به طور کلی استفاده به عنوان دفاع در برابر سرایت.

بهتر است ماسک, مبارزه با میکروب ها

Tyndall به شدت انتقاد توسط لندن جامعه پزشکی برای تجاوز به مرزهای خود تخصص علمی. او ادامه داد: آزمایش های خود را با “شناور ماده”.

استفاده از پژوهش خود او توسعه یافته بسیار بهبود یافته ماسک برای آتش نشانان است. او همچنین ایجاد تکنیک برای حفظ مواد غذایی و برای عقیم سازی از طریق ناپیوسته گرمایش یک فرایند در حال حاضر شناخته شده به عنوان Tyndallisation.

Tyndall درگذشت در سال 1893. در آن زمان جوانه تئوری بیماری به طور گسترده ای پذیرفته شده در بخش بزرگی با توجه به Tyndall آزمایش و امروز آن را به طور کامل گرفته شده برای اعطا.

همچنین اشکال در درک ما از COVID-19 و چگونه ما در مورد کاهش گسترش بیماری مانند با استفاده از پنبه ماسک نه بیش از حد متفاوت از آنهایی که Tyndall حمایت از تولید 150 سال پیش.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de