لی Warradoo می خواهد تنها بهترین برای او یک دختر ساله. این جوان مادر نشسته زیر سایه یک درخت انجیر در لاکهارت رودخانه خانواده مرکز اجازه گرمسیری گرما شستن بیش از او را به عنوان او به تماشای دخترش Angejazayna – Ange برای کوتاه گزاف گویی در اطراف زمین بازی با یک عفونی لبخند و بی امان انرژی است.

لی 20 ساله رشد در لاکهارت رودخانه از راه دور جامعه بومی در سمت شرقی کیپ یورک در حدود 800 کیلومتری شمال غرب کنز که حدود 700 نفر است.

مانند بسیاری از بچه های محلی او منتقل جنوبی برای حضور در مدرسه شبانه روزی در سال 8 – در Leah مورد تقریبا 2500 کیلومتری جنوب به Downlands کالج در تووومبا. او دبیرستان را تمام و در حال برنامه ریزی برای مطالعه در TAFE زمانی که او ساخته شده یک ضربه تصمیم به بازگشت به لاکهارت رودخانه. در حال حاضر با یک کودک خردسال و بسیاری از خانواده تعهدات مطالعه بیشتر به نظر می رسد دور از دسترس است.

“من از دست رفته است که فرصت … من حسرت همه چیز در حال حاضر,” او گفت:.

در حال حاضر او است متمرکز بر روی دختر جوان او را: “من امیدوارم که برای آینده ای بهتر برای او.”

Leah Warradoo and her daughter Angejazayna Wilson playing at the Kuunchi Kakana Centre in Lockhart River.

لی Warradoo و دخترش Angejazayna ویلسون در Kuunchi Kakana مرکز در لاکهارت رودخانه. اعتبار:Rhett Wyman

لاکهارت رودخانه واقع در یک خیره کننده گوشه ای از استرالیا که در آن جنگل انبوه در دیدار دریا. چشم انداز انفجار رنگ: قرمز جاده های خاکی رنگ سبز جنگل و آبی بیکران آسمان که تیره با حس پیشامد به عنوان بعد از ظهر طوفان رول در طول فصل مرطوب از دسامبر تا آوریل است.

تبلیغات

گذشته از ماهیگیری, فروشگاه مواد غذایی محلی است که تنها منبع غذایی است. وجود دارد هیچ کافه و رستوران و یا فروشگاه های خرده فروشی. نزدیکترین شهر است کوئن بیش از سه ساعت رانندگی با جاده شن. و با کنز تقریبا 800 کیلومتر دور ساده ترین امکانات مثل Coles یا Woolworths اساسا بی سابقه.

برای چهار ماه از سال monsoonal باران قطع جامعه از جهان خارج است. غذا و مقررات در حال تحویل از طریق بارج و تنها راه این است که با هواپیما در برچسب قیمت حدود 1200 دلار در هر فرد برای یک سفر بازگشت به کنز.

به بازدید کنندگان احساس انزوا می تواند نگران کننده است. برای بسیاری از مردم محلی آن را همه آنها که تا کنون شناخته شده است.

این انزوا نهفته در قلب بسیاری از چالش های پیش از راه دور جوامع بومی مانند لاکهارت رودخانه ایجاد موانع برای دسترسی به, گردشگری, سرمایه گذاری شغل و پیشرفت شغلی ، در این صورت از این جامعه محلی در حال انجام است مقدار خود بت.

Noah Accoom at the Kuunchi Kakana Centre in Lockhart River.

نوح Accoom در Kuunchi Kakana مرکز در لاکهارت رودخانه. اعتبار:Rhett Wyman

“بافت اجتماعی جامعه ما بزرگترین چالش ما است” گفت: Wayne قصاب, شهردار لاکهارت رودخانه بومی Shire Council.

“در واقع تلاش برای برقراری مجدد اهمیت مطمئن شوید که فرزندان ما رفتن به مدرسه هر روز مطمئن شوید که مردم ما به خوردن مواد غذایی سالم و زندگی طولانی تر و زندگی شادتر و سالم زندگی. و در تلاش برای ارتباط سبک زندگی با ورزش, تفریح و فرهنگ ما و زبان. آنها احتمالا ما با بزرگترین چالش روزانه است.”

تبلیغات

رهبران جامعه شناسایی این چالش ها پیش. آنها می گویند که این راه حل اما متوالی دولت حاضر به گوش دادن.

“شکاف بین سیاست های تولید شده در کنز منطقه ای و یا در بریزبن گسترده دولت و سپس کانبرا در مقیاس ملی است که بیش از حد گسترده” آقای قصاب گفت.

“هنگامی که آنها را معرفی بستن شکاف سیاست در مقیاس ملی بود که یک هلیکوپتر مشاهده … بحث باید شروع کردم در لاکهارت. به همین دلیل سیاست های سرمایه گذاری از دست رفته هدف است.”

دنیس Hagan سابق ارشد بوروکرات با کوئینزلند دولت شنیده می شود این پیام را با صدای بلند و روشن است که او برای اولین بار بازدید شورای محلی در لاکهارت به عنوان بخشی از هیئت دولت در سال 2000.

“آنها ما را در خارج از نشستن در تمام طول روز در گرم خورشید بدون نوشیدن آب ، هنگامی که ما در آنها فقط فریاد می زدند: ما” او به یاد می آورد.

“و من آن را به دلیل آن بود که ما در آینده با یک راه حل است.”

در این جلسه یک کاتالیزور برای Ms Hagan به تجدید نظر آنچه آقای قصاب خواستار “پدرسالار” رویکرد دولت نسبت به جوامع بومی.

تبلیغات

در سال 2008 او می خواهم ترک دولت او شغل و نقل مکان به لاکهارت رودخانه به عنوان بنیانگذار و مدیر عامل Puuya بنیاد غیر انتفاعی در جامعه اجرا سازمان تنظیم برای توانمند سازی رهبران محلی به درایو راه حل.

سازمان اتحاد پیشگام مختلف پروژه های داخلی در سراسر سلامت آموزش و پرورش و توسعه اقتصادی است. اما در سال های اخیر جامعه ساخته شده است در یک تصمیم جمعی به تمرکز انرژی خود را بر روی کودکان و افراد جوان سپردن آنها برای ساخت آینده ای بهتر برای لاکهارت.

به عنوان Puuya پایه و اساس مرجعیت و دوروتی روی ناچاری می گوید: هنگامی که می آید به بسته شدن شکاف “ما باید برای شروع با آنهایی که کمی”.

با در نظر گرفتن این بنیاد راه اندازی Kuunchi Kakana (خانواده ها با هم) مرکز در سال 2016 به عنوان یک early learning hub برای کودکان تا چهار سال است. پنج روز در هفته کودکان و مراقبین یادگیری مهارت های زندگی – از کار خانه و رعایت بهداشت شخصی را چگونه به نگه داشتن یک مداد است.

Residents fishing at Quintell Beach, Lockhart River.

ساکنان ماهیگیری در Quintell ساحل, لاکهارت رودخانه.اعتبار:Rhett Wyman

حدود هشت در ده های محلی کودکان و نوجوانان باید با حضور در مرکز, که همچنین صفحه نمایش کودکان برای مشکلات شنوایی که در غیر این صورت خسته و منجر به مشکلات یادگیری در مدرسه است.

تبلیغات

با وجود دستاوردهای آن حمایت از یک کوله پشتی از جوایز از جمله نخست وزیر آشتی جایزه در سال 2017, این Puuya بنیاد در تلاش برای جذب بودجه دولت است. بدون آن سازمان قادر نخواهد بود برای ادامه به سال مالی آینده.

در کلینیک درمانی, حمایت از کودکان آغاز می شود قبل از آنها متولد توضیح می دهد که مدیر پرستاری جاش استافورد.

مراقبت های بهداشتی متفاوت به نظر می رسد در اینجا. وجود دارد هیچ دائمی پزشکان. سه روز در هفته سلطنتی پرواز, دکتر, خدمات فراهم می کند GP یک بیماری مزمن و مشاور. آنها پرواز در صبح روز سه شنبه و پرواز در روز پنج شنبه بعد از ظهر.

وجود دارد پنج پرستاران و دو بومی سلامت کارگران که در جامعه زندگی می کنند. اگر مصيبتى در حالی که دکتر است و دور آن را به پرستاران برای ارائه مراقبت های اورژانسی برای 90 دقیقه طول می کشد برای RFDS می رسند.

Director of Nursing Josh Stafford attends Lockhart State School once a week to do skin check-ups on students.

مدیر پرستاری جاش استافورد حضور لاکهارت مدرسه دولتی یک بار در هفته به پوست بررسی یو پی اس در دانش آموزان است. اعتبار:Rhett Wyman

“می توان آن را طولانی ترین ساعت-و-یک-نیمی از زندگی خود را” آقای استافورد گفت.

بارداری در لاکهارت رودخانه در معرض خطر هستند. اما آقای استافورد می گوید: سلامت مادران و نوزادان شده است به طور پیوسته بهبود تا حد زیادی به لطف ارائه اضافی در اوایل دوران کودکی پرستاران و ماماها از طریق Apunipima کیپ یورک سلامت شورای.

تبلیغات

در سال 2014 بومی رهبری سازمان راه اندازی نوزاد یک برنامه است که Aboriginal and Torres Strait Islander سلامت کارگران انجام بازدیدکننده داشته است خانه از بارداری تا فرزند 1000 روز است.

آقای استافورد گفت: این مداخله زود هنگام منجر شده بود به نزدیک به کامل واکسیناسیون فرزندتان نرخ, افزایش وزن تولد و موارد کمتر از جنين سندرم الکل – همه شاخص های کلیدی در پر کردن این شکاف.

اما چالش ها باقی می ماند.

در لاکهارت رودخانه 10 ساله امید به زندگی فاصله بین بومی و غیر بومی مردم است در stark تمرکز.

“مردم نمی چشمک زدن زمانی که یک زن 52 ساله یا 60 ساله می میرد. این غیر قابل قبول است و ما در حال گرفتن بهتر است که با امید به زندگی” آقای استافورد گفت.

دیابت در “nexus” از بسیاری از مسائل مربوط به سلامت در جامعه منجر به شیوع بیماری های قلبی و بیماری های ریوی و کلیوی بیماری است. این بیماری معمولا ناشی از عوامل شیوه زندگی مانند سیگار کشیدن و رژیم غذایی فقیر و فقدان ورزش.

یک بار عوارض و پا زدن در درمان مشکل تر می شود. بیماران اغلب مورد نیاز برای سفر به کنز که گران است و گاهی اوقات مقابله با زمانی که بیماران دریافت نمی کنید همان سطح “فرهنگی-قبول مراقبت”.

Apunipima health worker Sharlene Williams conducts a check up on six-month-old Juan Ross with his mother Dalassa Johnson.

Apunipima سلامت کارگر Sharlene ویلیامز انجام یک بررسی در شش ماه ژوئن راس با مادرش Dalassa جانسون.اعتبار:Rhett Wyman

به عنوان اگر برای نشان دادن نقطه بومی سلامت کارگر می زند بر روی درب به بحث در مورد یک حادثه با یک بومی بیمار بود که ماندن در کنز هتل. مدیریت خواسته او را به پرداخت 50 $تمیز کردن هزینه. او خودداری کرد و اعتقاد داشتند این درخواست به دلیل انگیزه و بی درنگ گفت: به ترک هتل.

“این تعصب مردم زمانی که آنها به پایین وجود دارد … پس آنها تمایلی به پایین بنابراین شما از دست رفته قرار ملاقات. آن را یک کل بزرگ چرخه” آقای استافورد گفت.

سلامت روان نیز یک نگرانی کلیدی و بیش از حد اغلب خودکشی ارسال “بزرگ تکان” از طریق جامعه است.

“ما نمی ضربه ناخن بر روی سر, اما همه چیز در حال بهتر شدن است. ما فقط باید به دور از انتخابات چرخه سیاست و ما نیاز به گوش دادن به آنچه در جوامع گفت:,” او گفت:.

در لاکهارت مدرسه دولتی, کارکنان, می گویند کودکان در حال تبدیل شدن به اعتماد به نفس بیشتری در حال حرکت به “مدرسه بزرگ”. اما هنوز هم وجود دارد قابل توجهی از موانع.

مدرسه ساخته شده است در حدود 150 دانش آموزان از قبل از دبستان برای سال 12. دانش آموزان صحبت می کنند پنج زبان محلی – برای بسیاری از زبان انگلیسی را زبان دوم.

از لحظه ای که شما در رسیدن به در ورودی روشن است این مدرسه متفاوت است از کسانی که در شهرستانها. اتوبوس مدرسه بیشتر شبیه یک هیولا کامیون با چرخ های غول پیکر مجهز به مرور خائنانه جاده های خاکی در مرطوب. نشانه روی دروازه به یاد دانش آموزان به ترک سگ خود را در خانه. کفش اختیاری هستند.

From year 5, students learn coping techniques to prepare them for the transition to boarding school.

از سال 5, دانش آموزان, یادگیری روش های مقابله با آنها آماده شدن برای انتقال به مدرسه شبانه روزی. اعتبار:Rhett Wyman

حضور یک چالش مداوم. اصلی بلیندا اورت می گوید: مدرسه فراهم می کند و صبحانه و ناهار و سازماندهی جامعه جشن روز برای دانش آموزانی که حضور و غیاب را بهبود می بخشد و در طول این مدت است. اما آمار و ارقام هنوز در نوسان است. من مدرسه داده ها نشان می دهد تنها حدود نیمی از جمعیت دانشجویی در حال رفتن به کلاس های چند مدرسه در خبرنامه قرار می دهد شکل حضور نزدیک به 70 درصد است.

“چیزی بزرگ است که هر کس با دانستن است که ما در حال انجام آن با هم – آن را نه فقط در مدرسه مسئولیت” Ms اورت گفت.

اکثر دانش آموزان را ترک خواهد کرد لاکهارت خود را برای تکمیل تحصیلات متوسطه در مدرسه شبانه روزی. برای برخی از, این اولین بار آنها را ترک خواهد کرد و جامعه است. از سال 5 دانش آموزان شروع درس در هفته برای آماده شدن برای انتقال.

استفان میلز رئیس آموزش و یادگیری در مدرسه متوسطه کار می کند با کسانی که انتخاب می کنید به ماندن در پشت.

محلی متوسطه ارائه می دهد زبان انگلیسی ریاضی و علوم و در راستای برنامه درسی استرالیا همراه با بیشتر برنامه های طراحی شده مانند کلاس درس در کشور که در آن دانش آموزان می توانند یاد بگیرند که در محیط زیست طبیعی خود را – و نشان می دهد اغلب معلمان خود را یک یا دو چیز.

آقای میلز می گوید: او با هدف کمک به دانش آموزان برای پیدا کردن نسخه خود را از موفقیت تحصیلی و یا در غیر این صورت.

Teacher Stephen Mills hopes to help local students find their place in the community.

معلم, Stephen میلز امیدوار است برای کمک به دانش آموزان محلی پیدا کردن محل خود را در جامعه. اعتبار:Rhett Wyman

“من کاملا می کنید که یک دسته از این بچه ها نمی خواهید برای رفتن به مدرسه شبانه روزی – این است که خانه خود را, آنها دوست دارند خانه خود را و آنها می خواهند به ماندن در اینجا و فوق العاده است,” او گفت:.

“ما می خواهیم به آنها مهارت های است که آنها می توانند به جامعه خود برای کمک به ایجاد جامعه خود را به یک جای خوب.”

افراد جوان که ماندن در لاکهارت و یا بازگشت از مدرسه باید چند گزینه های حرفه ای. بدون قسمت سوم شرایط کار انتخاب عمدتا محدود به سوپرمارکت های محلی و یا شورای – گذشته از رونق هنر محلی مرکز و چند باارزش موقعیت در سلامت درمانگاه و مدرسه و پارک ملی.

نرخ بیکاری نشسته حدود 15 درصد – بیش از دو برابر میانگین ملی است.

شورای محلی بزرگترین کارفرما ارائه می دهد و پرداخت کار و تجربه به دانش آموزان دبیرستان در سراسر جاده ها و ساخت و ساز و مکانیک و مدیریت. فشار به شرکت کارگران محلی در مقیاس بزرگ پروژه های مسکن منجر به نیم دوجین مردان محلی اخذ نجاری مدارک. اما از آنجا که بودجه ملی توافق تمام شده در سال 2018 شده است وجود دارد هیچ پول برای خانه های جدید و کار خشک شده است.

There are two Indigenous rangers working in land management at the national park.

وجود دارد دو تفنگداران بومی مشغول به کار در مدیریت زمین در پارک ملی. اعتبار:Rhett Wyman

دیگر خیابان به محلی است که کسب و کار کوچک. اما بدون حمایت دولت بسیاری از این سرمایه گذاری از جمله یک تلاش برای شروع یک کافه محلی – شکست خورده اند.

دنیس Hagan می گوید آن پایین می آید به یک عدم اعتماد.

“برای من وجود دارد مقدار زیادی از پول صرف شده در جوامع … اما در واقع لزوما صرف در راه حق چون به اندازه کافی قدرت و پشتیبانی داده شده به رهبران جامعه” او گفت:.

در نور از نخست وزیر بسته شدن شکاف آدرس آن امیدوار است که حمایت خواهد آمد.

برای معلم Stephen میلز او هیجان زده برای دیدن آنچه که در آینده نگه می دارد برای لاکهارت رودخانه.

“من ممکن است دوباره به این جامعه در 10, 15, 20 سال زمان و من ممکن است پیدا کردن بچه ها که من تدریس در اینجا در حال حاضر است که رهبران این جامعه است. و اگر آن اتفاق افتاد و پس از آن من فقط می تواند خیلی افتخار می کنم.”

این مقاله در نوشته شده بود با حمایت از جودیت نیلسون موسسه روزنامه نگاری و ایده های.

بیشترین بازدید فیلم ها در ملی

در حال بارگذاری

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.dehec.sutny.im

خرید کتاب زبان اصلی

آموزش سئو