هولدن را بست نشان می دهد سیاست های دولت باید گرفته جاده های مختلف

تنها تعجب در مورد فسخ برند هولدن در استرالیا بود که این باعث تعجب است.

این ناخن آخر در حال حاضر خالی تابوت داده محلی مونتاژ تولید به پایان رسید بیش از دو سال پیش است.

در سال 2017, زمانی که هولدن متوقف ساخت ماشین در استرالیا, اما متعهد به نگه داشتن نام تجاری محلی و مهندسی طراحی و امکانات من تعجب که چگونه از آن می گذشته است.

ما در حال حاضر می دانیم.

وجود دارد در واقع هیچ تجاری توجیهی برای ما مبتنی بر شرکت های بزرگ جهانی به ادامه سرمایه گذاری در تعویض خودروهای وارداتی به راست درایو برای 3 درصد از 1 درصد از جهان را در ماشین بازار. هولدن را غالب محلی سهم بازار خوبی بود و واقعا چیزی از گذشته بدون توجه به آنچه که rebadged تحت نام آن است.

این نوستالژی برای از دست دادن یک یاد استرالیایی با نام تجاری است که کاملا قابل درک است. اما بی ریایی نشان داده شده توسط دولت در برخورد با صاحبان این نام تجاری است. به خصوص هنگامی که این به معنای پذیرش تعهدات ظاهرا ساخته شده در ایمان خوب در عوض میلیاردها دلار از پول مالیات دهندگان را.

رژه هولدن اتومبیل در تمام سنین علائم بسته شدن هولدن را در کارخانه مونتاژ در الیزابت آدلاید در 20 اکتبر 2017. علامت ترمز/AAP

بیایید خودمان یادآوری از سه عامل است که محکوم استرالیا مونتاژ خودرو.

تعرفه حفاظت

فاکتور اول حذف و تعرفه حمایت می کند. داخلی تولید خودرو رونق گرفت, پشت, تعرفه بالا دیوار برای بیش از نیم قرن است اما مانند بسیاری از مناطق دیگر از ساخت آن بود که با نگه داشتن بقیه جهان است.

آن امیدوار بود با برداشتن تعرفه در 1980s و افشای صنعت به رقابت های بین المللی خواهد تبدیل آن بهتر است.

در کنار تعرفه اصلاحات شد “صنعت قصد دارد” به مدیریت انتقال به ویژه با تمرکز بر بازارهای صادراتی که در آن اقتصاد مقیاس را می توان به دست آورد. در همان زمان کارگران داده شد آموزش و حمایت مالی برای حرکت از شرکت های است که نمی تواند زنده ماندن این شدیدتر محیط زیست برای کسانی است که می تواند.

موفقیت چنین بود تکه تکه کرد اما با توجهی یارانه های دولتی و تعدادی از تولید کنندگان خروج از بازار محلی استرالیا صنعت خودرو ادامه داد: به مناسب رشد و ترقی. به عنوان محلی سازان معرفی مدل های جدید در یک چکه-تغذیه از سرمایه گذاری از جهانی خود را پدر و مادر آنها از دست داده و سهم بازار به واردات است. این نمی تواند جبران افزایش صادرات به عنوان همان جهانی پدر و مادر محدود استرالیا نقش در خارج از کشور رشد بازار.


ادامه مطلب: ول هولدن: چگونه امریکا جنرال موتورز به فروش می رسد با ما در استرالیا رویا


افزایش دلار

عامل دوم موثر بر خودرو های داخلی تولید و در واقع استرالیا را برای تولید بیشتر به طور گسترده ای افزایش ارزش دلار استرالیا در ارتباط با معدن رونق ابتدا در اوایل 2000s.

تولید کنندگان محلی یافت می شود آن را دشوار اگر نه غیر ممکن است به رقابت با واردات است. تا سال 2016 تعداد مشاغل در تولید کاهش یافته و به کمتر از 684,000 از بیش از 903,000 در سال 2011 (و اوج 1.35 میلیون در اوایل دهه 1970). “مرگ ساخت و تولید” شد محبوب تیتر.

برخی از تولید تا پس از آن زنده کرد اما نه در همان شکل در گذشته است. توده بزرگ-امکانات تولید شد به طور فزاینده ای جایگزین کوچک تا متوسط تولید کنندگان به دنبال “هوشمند تخصص” در بازارهای جهانی و زنجیره ارزش. این روند در سراسر جهان شامل بسیاری از شرکت ها در استرالیا بالا کالیبر خودرو-اجزای بخش اما کمتر خودرو-صنعت مونتاژ.

ناقص مدل کسب و کار

این ما به ارمغان می آورد به سوم و عامل تعیین کننده در کاهش تولید خودرو در استرالیا: ناقص مدل کسب و کار.

صنعت طراحی شده برای موفقیت در حفاظت شده بازار داخلی تا به حال به نوآوری و مقیاس اساسا در یک شدت رقابتی در بازار جهانی پس از حفاظت برداشته شد. این به سادگی اتفاق نمی افتد.

هولدن را خط مونتاژ در آدلاید بسته در اکتبر 2017. هولدن/AAP

در نگاه به گذشته ما می sympathise با دولت نیست که مایل به جلو و پلاگین در یک صنعت عمده به کارگیری بسیاری از هزاران نفر از کارگران است. هنوز بسیاری از کشورها می تواند به حفظ یکپارچه صنعت خودروسازی. بسیاری حتی نمی امتحان کنید.

کسانی که موفق به انجام این کار به دلیل آنها می تواند به کنترل سرنوشت خود از جمله سرمایه گذاری در فن آوری های آینده و مهارت و توسعه بازار است. تنها بخشی از استرالیا صنعت خودرو است که می تواند آن را کنترل سرنوشت خود بود قطعات خودرو بخش بود که در جهان رقابتی است.


ادامه مطلب: چرا استرالیا افتاد از عشق با Holdens


که به ارمغان می آورد ما را به اجتناب ناپذیر counterfactual. اگر چه به جای کارگردانی حمایت عمومی به جهانی ماشین غول که تا به حال هیچ وجه قصد تبدیل, محلی, مجلس, دولت متمرکز بود بر شتاب رشد قطعات خودرو بخش?

مشکل در استرالیا شده است استفاده از بودجه عمومی برای حمایت از تولید بلکه به اولویت بندی چه ممکن است کار کرده اند و در گذشته بیش از آنچه ما می دانیم مورد نیاز خواهد بود در آینده. مانند وسایل نقلیه الکتریکی.

آن است که ارزش مصرف این فرصت را به تأمل در این واقعیت مشاهده این امر به همان اندازه به چالش های دیگر – مانند تغییر آب و هوا – به عنوان آن را به صنعت خودرو است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de