تاریخ توپ کریستال: چه گذشته می توانید به ما بگویید که در مورد COVID-19 و آینده ما

در طول این همه گیر مورخان بوده است مشورت مانند اوراکل از دلفی. است COVID-19 مانند سیاه مرگ ؟ 1918 آنفولانزا ؟ درسی که از تاریخ می توان به امروز ؟

اما می توانید تاریخ به ما نشان می دهد آنچه که ما می خواهم به دانستن ؟

در برخی از جهات ، در دیگران هیچ. و ما نیاز به گسترش آنچه که ما بخواهید.

به عنوان یک مورخ پزشکی شمال آفریقا و فرانسه پیدا کنم ما با استفاده از برخی از درس اما نادیده گرفتن دیگران است. همه گیر سابقه مفید هستند اما چگونه آنها را در ارتباط با مسابقه, بهداشت عمومی, انقلاب, کار, جنسیت و استعماری تاریخ به ما کمک خواهد کرد توضیح حال و پیش بینی آینده.

درس های آموخته شده: COVID-19 پاسخ با استفاده از همه گیر تاریخ

برخی از درس های تاریخ قرار داده شده است به استفاده از حق دور مانند اجتماعی فاصله.

در دانشگاه میشیگان دکتر هوارد Markel در مقایسه با شهرستانها در ایالات متحده در طول 1918-19 آنفولانزای همه گیر و نشان داد مراکز ایالات متحده برای کنترل و پیشگیری بیماری چگونه زود سخت اجتماعی فاصله اقدامات کار به سرعت عفونت نرخ. کشورها در سراسر جهان در حال حاضر با استفاده از مفهوم “مسطح منحنی.”

بد نیست برای تاریخ پزشکی یک رشته لانست اعلام کرد “مرگ” در سال 2014.

درس نادیده گرفت: فقر و نژاد پرستی شما را بیمار و مرده

دیگر همه گیر درس نادیده گرفته شده اند و آنها غم انگیز آشکار شدن دوباره.

فقیر را آسیب پذیر و کارگران می میرند تعداد بیشتر است. اجتماعی آقای دکتر رودلف Virchow نوشت: در سال 1848:

“آمار پزشکی خواهد بود ما استاندارد اندازه گیری; ما وزن خواهد شد زندگی برای زندگی و ببینید که در آن مرده دروغ ضخیم تر در میان کارگران و یا در میان ممتاز.”

فقیر محلات بالاترین مرگ و عوارض. اصلاح طلبان’ نقشه از 1800s نشان داد این در پادشاهی متحده (Edwin Chadwick 1834) و فرانسه (Réné Villermé, 1832). همان الگوی پدید آمده در سال 2020 در نیویورک (the Bronx) و مونترآل (شمال مونترآل).

چادویک را بهداشتی نقشه شهر لیدز نشان بالاترین نرخ مرگ از وبا در فقیرترین مناطق. منتشر شده در چادویک را 1834 گزارش در شرایط بهداشتی از رنجبر جمعیت بریتانیا. (خوش آمدید مجموعه)سی سی با

یک بیماری همه گیر است و نه بزرگ اکولایزر بر خلاف مدونا “بازتاب از وان حمام.”

نابرابری درآمد و مسکن و کار و فرصت ها بی عدالتی ساخته شده است که مرگ “اجتماعی بیماری” اجتماعی اصلاح طلبان Chadwick Villermé و Virchow. ما در حال حاضر تماس با این عوامل “عوامل اجتماعی مؤثر بر سلامت است.”

همین دلیل است که ساختاری نژادپرستی می تواند حکم اعدام. داده ها نشان می دهد که بیماری های همه گیر را به طور نامتناسبی تحت تاثیر آمریکایی های آفریقایی تبار و مردم بومی است. Virchow خواستار عدالت اجتماعی به عنوان راه حل: اشتغال کامل دستمزد بالاتر و جهانی آموزش و پرورش است.

سیاست گذاران تا به حال ماه به حفاظت از جمعیت های آسیب پذیر از COVID-19. چرا آنها ؟

تاریخچه توضیح می دهد که بیش از حد.

وبا: تغییر زمانی اتفاق می افتد که مردم به پا می خیزند

اگر تاریخ نشان می دهد که یک چیز این است که افراد ثروتمند و سیاستمداران نمی خواهید به پرداخت هزینه برای فاضلاب مدارس و بیمارستان و حقوق بازنشستگی سن و یا ایمنی کارگر. مرگ فقیر خود را حرکت نمی کند و سیاستمداران در فرانسه و آلمان و یا انگلستان به تغییر سیاست.

دیدار با مقامات فرانسوی به وبا در بیمارستان 1884. (خوش آمدید مجموعه) CC BY

مانند قرن 19 اقتصاددان Thomas Malthus برخی از نخبگان و حتی استدلال می کنند که این مرگ و میر “طبیعی” و یا در تگزاس به تازگی به نفع جامعه است.

پس چگونه تغییر می آیند ؟

تغییر آمد چون مردم افزایش یافت تا در یک سری از سیاسی انقلاب در سراسر اروپا در سال 1848. کارگران در افزایش حملات گسترده و انقلابی عمل است. ترس از مارکسیستی انقلاب آورده مراقبت های بهداشتی و رفاهی دولت به مردم در بیسمارک آلمان بود.

و وبا همه گیر نیز نشان داد نخبگان آسیب پذیری خود را. اگر مردم به اندازه کافی بیمار هستند اگر هوا و آب آلوده و حتی افراد ثروتمند می میرند. امروز شما می توانید تور با شکوه فاضلاب پاریس و نوشیدن آب فیلتر شده در هامبورگ, به دلیل غنی متوجه آنها مریض می تواند بیش از حد.

مدونا در سمت راست بود که یکی از.

سلامت و حقوق جدایی ناپذیر هستند

اگر مردم به اندازه کافی بیمار و گرسنه و عصبانی وجود خواهد داشت انقلاب است.

ما موج پرچم فرانسه در 14 ژوئیه سالگرد یورش به باستیل در سال 1789 است که راه اندازی انقلاب فرانسه. اما روز قبل از “شورش نان” را شکست و مردم انجام غذایی دور. ترکیبی از استبداد و جسمی رنج می برند آغاز شده انقلاب است.

‘بخشی از مسلح مردم رفت و به صومعه سنت لازاروس به تقاضا امرار معاش. داشتن شده است رد کرد و آنها مجبور دروازه متعهد افراط آزادسازی تمام زندانیان و انجام دور در پیروزی مقدار زیادی آرد’ در 13 ژوئیه 1789. (مجموعه des musées de la Ville de Paris)

بهداشت و حقوق بشر هستند جدانشدنی به هم گره خورده است. دولتی که اجازه نمی دهد که شهروندان خود را برای زنده ماندن به خوردن, به نفس, به, زنده, نامشروع است. حق با چه نشانی از آن قانون ؟ از زمان اعتراضات در آمریکا خواستار به رسمیت شناختن آفریقایی زندگی می کند نشان می دهد این ماهیت اساسی از سیاست است.

معاصر مثال از انقلاب و تقاضا: بهداشت و حقوق بود و بهار عربی در سال 2011. یک مرد جوان, محمد بوعزیزی روشن خود را به آتش و شهروندان خود را دیدم و خود را در درد و رنج خود را: من هم نمی خورند, کار, باید پناهگاه و یا بالا بردن یک خانواده در این کشور است. تونس سرنگون رئیس جمهور آن و نوشت: قانون اساسی جدید.

استبداد بد است برای سلامتی چون سلامت عمومی متکی بر حکومت داری خوب.

دموکراسی برای سلامت خوب است. در سال 1794 در فرانسه انقلابیون ایجاد اولین سیستم بهداشت برای “شهروند-به-بیمار است.”

درسهایی از COVID-19 به تاریخچه بهداشت جهانی

COVID-19 نیز تدریس تاریخ درس جدید.

برای یکی از بیماری های همه گیر شد و به طور گسترده ای در نظر گرفته شده یک چیزی از گذشته.

این “توسعه” در جهان انتظار می رود که, مدرن, بهداشت و پزشکی, از بین بردن بیماری های عفونی به عنوان یک علت اصلی مرگ نیز شناخته شده به عنوان “گذار اپيدميولوژيک پایان نامه.”

اما “دوباره در حال ظهور بیماری های عفونی” چالش این داستان. آنها تولید شده توسط مدرن اقتصادی و اجتماعی و شیوه های.

نابودی محیط زیست باز می شود مسیر برای ویروس ها به پرش از حیوانات به انسان; COVID-19 سارس ایدز H1N1 و 1918 آنفولانزا همه از جمله “زئونوز” بیماری است.

مدرن و بی عدالتی مانند نیروی کار استثمار غیر انسانی حبس و اردوگاه های پناهندگان به سر می برند به طور مستقیم منجر به گسترش بیماری با ایجاد نا امن زندگی و شرایط کار.

COVID-19 کمک به جوامع تجدید نظر تاریخ خود را و چگونه ما باید در نوشتن تاریخ خود را.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de