دادگاه عالی ساخته شده یک تصمیم مهم امروز در مورد این که آیا آن را ممکن است برای بومی استرالیایی به اخراج از کشور اگر آنها در حال شهروندان نیست.

با اکثریت 4:3, دادگاه تصمیم گرفت که

بومی استرالیایی … هستند در دسترس ‘بیگانگان’ قدرت اعطا شده توسط s 51(نوزدهم) قانون اساسی است.

نتیجه این تصمیم روشن است برای یکی از مردان برندان Thoms که ثبت نام بومی عنوان دارنده. مانند آن است که فراتر از قدرت مشترک المنافع به اخراج او.

اکثریت تقسیم شد در این سوال که آیا دیگر شاکی دانیال عشق بود و یک فرد بومی به عنوان یک سوال از واقعیت است و بنابراین نمی را پیدا کردن در مورد اینکه آیا یا نه او یک “بیگانه”.

این مورد قابل توجه است. در برخی از توجه آن است که در مورد سوال از تبعید و مهاجرت است. اما مهمتر آن است که یک قانون اساسی مورد دست و پنجه نرم کردن با عمیق تر سوال که آیا Aboriginal and Torres Strait Islander استرالیایی می تواند بیگانگان و در نتیجه از مطالعه حذف از دولت استرالیا.

اگر چه این تصمیم را امر به تنها تعداد کمی از مردم بومی استرالیا هستند که شهروندان نیست – آن را گسترده تر تاثیر در شناخت وضعیت خاص بومی استرالیایی در استرالیا.

پس زمینه

این مورد شامل دو بومی مردان متولد خارج از کشور بودند که دستور به اخراج از استرالیا از آنجا که هر یک از آنها یک محکومیت کیفری. هر دو مردان به دادگاه تجدید نظر به دادگاه عالی و پرونده های آنها با هم شنیده می شود در اواخر سال گذشته.

عشق یک Kamileroi مرد متولد پاپوآ گینه نو به یک بومی پدر و PNG ، او به استرالیا نقل مکان کرد و در سال 1984 زمانی که او پنج ساله بود اما هرگز برای شهروندی اعمال می شود. پس از خدمت در 12 ماه حبس برای حمله occasioning آسیب جسمی خود اقامت دائم ویزا لغو شد توسط دولت است. او در بازداشت بود اما منتشر شده در سال 2018 در انتظار بالا تصمیم دادگاه است.


ادامه مطلب: می توانید بومی استرالیایی بود تبعید شده به عنوان ‘بیگانگان’? دادگاه عالی تصمیم گیری را به ما نشان می دهد قدرت مدرن قدرت استعماری


Thoms یک Gunggari و اعلام بومی عنوان دارنده متولد نیوزیلند به یک بومی و نیوزیلند ، او در استرالیا زندگی می کردند از سال 1994. مانند عشق خود ویزا لغو شد پس از او در خدمت بخشی از 18 ماه حبس برای خشونت حمله. او همچنان در بازداشتگاه های اداره مهاجرت در انتظار تصمیم دادگاه است.

مشترک المنافع را حفظ کرده است که از مردان هستند نه شهروندان استرالیا, وزیر امور قدرت خود را لغو ویزا و اخراج آنها. در بخش 51 (نوزدهم) قانون اساسی مشترک المنافع است قدرت و قوانین مربوط به “تابعیت لیبریا و بیگانگان”.

با این حال وکلای این دو استدلال کرد که اگر چه آنها شهروندان نمی توان آنها را بیگانگان و در نتیجه نمی تواند اخراج شود.

به عنوان یک سوال از قانون بیگانه کسی است که مدیون وفاداری به کشور دیگری چرا که آنها در آنجا متولد شد. برای مردم به رسمیت شناخته شده به عنوان بومی استرالیایی با دیرینه اتصال به جامعه فرهنگ و سنتی زمین این نشان میدهد آنها تعلق ندارد در کشور خود را دارند.

به عنوان عشق وکلا استدلال به دادگاه

به عنوان یک عضو از بومی مسابقه استرالیا و فرزند یک شهروند استرالیایی … [او] است و نه بیگانه.

این استدلال نشان می دهد یک رده جدید از فرد به عنوان “غیر شهروند غیر بیگانگان”. و در زیر این دسته بندی خاص وکلا استدلال می کنند که وزیر نمی خواهد که قانون اساسی حق اخراج آنها.


ادامه مطلب: دولت در صفحه جدید بر سیاست بومی است که در واقع فقط بیشتر از همان


درگیری ها در این مورد مطرح می شود به دلیل آن به نظر می رسد متناقض برای مردم بومی به فکر به عنوان غریبه در سرزمین خود. این به ویژه برای ثبت نام بومی عنوان دارندگان مانند Thoms. به عنوان یک بومی دارنده عنوان قانون به رسمیت می شناسد خود را اتصال به زمین.

اساس این استدلال از این رو مبتنی بر اتصال Aboriginal and Torres Strait Islander مردم به کشور خود و واضح مفهوم تعلق.

تاثیر بومی استرالیایی

تصمیم دادگاه است که خبر خوبی برای بومی استرالیایی آن را به عنوان بیان یک شکل جدید از روابط بین مردم بومی و دولت – که از یک “غیر شهروند غیر بیگانه”.

این دسته را محافظت Aboriginal and Torres Strait Islander استرالیا متولد شده در خارج از کشور, حصول اطمینان از آنها را نمی خواهد از دست دادن حق خود را به زمین های سنتی به دلیل یک حادثه از تولد. تصمیم ارج نهادن به قانون به رسمیت شناختن اهمیت بومی استرالیایی’ اتصال به و حقوق بیش از زمین های خود را.

اما این به آن معنا است که یک فرد باید قادر به اثبات خود Aboriginality قبل از دادگاه به عنوان یک سوال از واقعیت است.


ادامه مطلب: کن وایت پیشنهاد ‘صدای به دولت نشانه شکست دیگری برای شنیدن صدای بومی


چون Thoms بومی عنوان دارنده شرایط اش روشن بود. اکثریت تقسیم شد اما در این وضعیت به عنوان یک فرد بومی به عنوان او است نه بومی عنوان دارنده. و در آنجا بود که در نهایت بدون پیدا کردن که آیا او واجد شرایط به عنوان یک بیگانه تحت قانون.

این مورد نیز برجسته مداوم چالش های بومی استرالیا در مبارزه خود را به صورت مناسب به رسمیت شناختن قانونی در روابط با دولت است.

وزیر نادیده گرفته و پیامدهای این مردان Aboriginality در به دنبال به اخراج آنها. و مشترک المنافع استدلال قبل از دادگاه عالی این است که این مردان تعلق ندارد در استرالیا – که آنها بیگانگان. بیشتر از سه نفر از هفت قاضی موافقت کرد که با استدلال و تصمیم گرفت هیچ دسته خاص به صورت “غیر شهروند غیر بیگانگان”.

در واقع این مورد آورده شد در تمام نشان می دهد که رابطه بین بومی استرالیایی و دولت حل نشده باقی مانده است.

با وجود اکثریت تصمیم به نظر می رسد برای اولین بار سازمان ملل مردم ارتباط نزدیک با زمین است که هنوز هم به اندازه کافی خود را در آن به آنها را تضمین مداوم حقوق به بخشی از استرالیا و به حفظ روابط خود را به جامعه و کشور است.

این تصمیم به رسمیت شناخته خواهد شد به عنوان یک نقطه عطف برای بومی استرالیا. اما نزدیکی از تصمیم و واجد شرایط پیدا کردن در رابطه با عشق مورد به معنی این سوال متعلق به غیر شهروند بومی مردم خواهد شد و به احتمال زیاد دوباره مطرح شود.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

خرید کتاب زبان اصلی

آموزش سئو