اینجا چرا خاک بوی خیلی خوبی بعد از آن باران

آیا شما همیشه تعجب که چه چیزی باعث می شود که بوی خاکی که بالا می رود پس از یک تابستان نور باران ؟ که بوی مرموز بوده است به نام “petrichor” و یک جزء اصلی از آن است که یک ترکیب آلی به نام geosmin که همچنان در سراسر خاک مرطوب.

Geosmin می آید از باستان یونانی “ژئو” به معنی زمین و “osme” به معنی بوی. ما با استفاده از این عطر به عنوان یک عنصر در عطر و آن چیزی است که می دهد چغندر آن عطر و طعم خاکی. Geosmin نیز می تواند به عنوان یک “خاموش” عطر و طعم در آب و شراب.

حیوانات می تواند تشخیص geosmin. مگس میوه برای مثال نداشتن geosmin و آنها اجتناب از هر چیزی که بوی آن احتمالا برای جلوگیری از آلوده و سمی مواد غذایی است. اما چرا geosmin ساخته شده در خاک ؟ به عنوان بخشی از یک تیم از دانشمندان از سوئد و انگلستان و مجارستان ما کشف جذاب زیست شناسی پشت این مبهم ترکیب.

ساختار شیمیایی geosmin. Raimundo79/شاتر

بوی مانند (میکروبی) روحیه تیم

دانشمندان شناخته شده از سال 1960 که geosmin ساخته شده است توسط میکروارگانیسم ها در خاک در درجه اول توسط باکتری با نام علمی استرپتومايسس. این باکتری ها فراوان در خاک و در میان طبیعت بهترین داروخانه ها به عنوان آنها را به یک طیف گسترده ای از مولکول ها (به نام تخصصی متابولیت) که از آن بسیاری از آنتی بیوتیک ها مشتق. Streptomycetes و بستگان نزدیک خود را به هزاران نفر از مختلف تخصصی متابولیت – واقعی گنج به صورت بالقوه کشف آنتی بیوتیک های جدید.

معلوم می شود که همه streptomycetes دارای ژن برای ساخت geosmin نشان می دهد که آن را به یک تابع مهم. اما چه چیزی این باکتری به دست آوردن از تولید geosmin? این بوده است که رمز و راز دیرینه.

Streptomycete باکتری ها معمولا در خاک و معروف بودن این منبع در حال حاضر بسیاری از آنتی بیوتیک ها استفاده می شود. توبیاس Kieser/جان Innes مرکز نوریچ., نویسنده ارائه شده

در مطالعه اخیر ما متوجه شدیم که geosmin بخشی از زبان شیمیایی در یک رابطه پایاپای بین استرپتومايسس باکتری ها و springtails حشرات مانند موجودات زنده هستند که فراوان در زمین است.

ما کشف این درخواست در صورتی می تواند وجود داشته باشد خاک و موجودات زنده در خارج وجود دارد که می خواهد به جذب بوی استرپتومايسس. ما baited تله با مستعمرات از استرپتومايسس coelicolor قرار داده و آنها را در یک میدان. ما تله دستگیر انواع مختلفی از خاک و موجودات زنده از جمله عنکبوت و کنه. اما کاملا آن را springtails که نشان داد یک اولویت خاص برای تله baited با geosmin-تولید استرپتومايسس.

با استفاده از یک گونه خاص از springtail, Folsomia کاندیدا, ما تست شده چگونه این موجودات حس و واکنش نشان می دهند به geosmin. ما الکترودهای قرار داده شده در خود را کوچک آنتن (متوسط اندازه بدن از springtail در مورد ضخامت 2mm) و شناسایی شده است که بوی تحریک آنها.

Springtails مورد آزمایش قرار گرفتند تا ببینید که چگونه آنها واکنش نشان می دهند به بوی از geosmin. بلا, P. Mólnar/مرکز تحقیقات کشاورزی مجارستان., نویسنده ارائه شده

Geosmin و مرتبط خاکی odorant 2-methylisoborneol بودند احساس توسط این آنتن که اساسا موجودی بینی. با مطالعه springtails راه رفتن در Y شکل لوله های شیشه ای ما شاهد آنها تا به حال یک اولویت قوی برای بازو که بوی از این ترکیبات خاکی.

سود برای حیوانات به نظر می رسد که بوی سرب آنها را به یک منبع غذایی است. در حالی که geosmin ساطع اغلب میکروب سمی برای موجودات دیگر است که جلوگیری از آنها را ما در بر داشت که آن را هیچ آسیبی به springtails ما تست شده است.

اما چگونه تولید این ترکیبات به نفع باکتری ها ؟ Streptomycetes به طور معمول رشد میسلیوم – شبکه ای از شاخه سلول های که در اغوش گرفتن با خاک آنها رشد. زمانی که آنها اجرا از مواد مغذی و یا شرایط در خاک زوال باکتری ها فرار کنند و به مکان های جدید با ساخت اسپور است که می توان توسط باد یا آب.

جدید ما پیدا کردن است که اسپور تولید نیز شامل انتشار آن خاکی odorants که جذاب به springtails – و کمک می کند که گسترش اسپور توسط یکی دیگر از مسیر.

استرپتومايسس اسپور چسبیدن به لایه شاخی از یک springtail کمک به گسترش این باکتری ها در خاک. Ola Gustafsson/دانشگاه لوند, نویسنده ارائه شده

به عنوان springtails قرق در استرپتومايسس مستعمره ما شاهد اسپور چسبیده به کوتیکول (سطح خارجی از حیوانات). Springtails ویژه ضد چسب و دافع آب های سطحی است که باکتری ها به طور معمول نمی چسبد اما استرپتومايسس اسپور می تواند پایبند احتمالا به خاطر آنها خود را دافع آب در سطح لایه. اسپور خورده توسط springtails همچنین می توانید زنده ماندن و دفع شده در مدفوع گلوله.

پس springtails کمک به گسترش استرپتومايسس اسپور به عنوان آنها سفر از طریق خاک در بسیار به همان شیوه گرده افشانی زنبور عسل در حال جلب و جذب به بازدید از گل و آنها را با این دانه گرده که پایبند به بدن خود و fertilise دیگر گیاهان به آنها مراجعه کنید. پرندگان خوردن جذاب انواع توت ها و یا میوه ها و کمک به گیاه برای گسترش دانه های آن با مدفوع خود را.

دفعه بعد که شما روبرو می شوند که خاکی بوی اجازه دهید آن را یادآور جذاب و بسیار ارزشمند باکتری است که رشد در زمین زیر پای خود را. شما ممکن است گوش دادن در یک باستان نوع ارتباط بین باکتری ها و موجودات زنده که با آنها در خاک است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im