قیمت نفت کاهش یافت به عنوان یک نتیجه از این بیماری همه گیر کوروناویروس. در حالی که جهان نیاز به مراتب کمتر نفت از آن استفاده می شود به کاهش تولید نفت خود خواهد شد که شدید حذفی در اثر است که می تواند مانع از تلاش ها برای مبارزه با COVID-19. دلیل این است که مهم محصول از نفت و تولید هلیوم است که های مختلف پزشکی استفاده می کند از جمله کسانی که مربوط به مسائل تنفس.

در آوریل 1, دانشمندان در دانشگاه آریزونا دانشکده پزشکی گزارش اختراع جدید دستگاه تنفس است که پتانسیل برای کمک به بیماران مبتلا به آسیب ریه به بازیابی از COVID-19 با استفاده از ترکیبی از اکسیژن و گازهای هلیوم به نام heliox.

Heliox در حدود همان ویسکوزیته به عنوان هوای معمولی اما با چگالی پایین و راه آن جریان نیاز به انرژی کمتری برای ریه ها را در اکسیژن حمل آن نسبت به مورد برای هوا. گاز غیر سمی و غیر واکنشی بنابراین در حال حاضر شروع به استفاده می شود برای کمک به افراد مبتلا به آسم و طیف وسیعی از شرایط دیگر که در آن بیماران دارای مشکلات تنفسی است.

حدود 22 درصد از تمام هلیم تولید شده در حال حاضر می رود برای مصارف پزشکی و تنفس مخلوط حساب 2%-3%. باید استفاده از heliox گسترده تبدیل شده و سپس تقاضا رشد می کنند به طور چشمگیری.

اما هلیوم است که در حال حاضر در تامین کوتاه مدت در سطح جهان است. و پس از 87 درصد از هلیوم تامین می آید به طور مستقیم از نفت تولید نفت کاهش می تواند قابل توجهی فشار بیشتر بر بازار است.

مشکلات عرضه

نفت تولید شده است مربوط به هلیوم. در زمین هلیوم است تنها در مقادیر قابل توجهی در مخازن زیر سطح زمین است. به طور معمول سهام آن منافذ فضاهای در سنگ با نفت و گاز و دیگر غیر-نفتی گازها مانند نیتروژن.

هلیم تنها ممکن است رخ دهد به عنوان یک درصد از کل دام افتاده مایعات در منافذ و فضاهای. به عنوان یک قاعده کلی اگر یک گاز کشف شامل فقط 0.3% هلیم می تواند با ارزش تر از گاز طبیعی خود را.

شمال گنبد میدان گازی در قطر منبع 31% از امروز هلیوم عرضه است. در اینجا هلیم باعث می شود تا حدود 0.1 درصد از گاز میدان و استخراج خواهد بود نه اقتصادی بود آن را برای این واقعیت است که گاز طبیعی نیز استخراج مایع و حمل در سراسر جهان است.

این برودتی گیاه استفاده می شود برای تبدیل به مایع گاز به آن را آسان تر برای حمل و نقل اجازه می دهد تا حذف مقادیر کمی از هلیوم. پس بس به تولید گاز و همچنین شما می توانید از دست دادن هلیم تولید می باشد.

هلیم تولید می شود به عنوان یک محصول جانبی از استخراج گاز طبیعی. شاتر

در دراز مدت به عنوان جهان در حال حرکت است به دور از سوخت های فسیلی, شرکت تولید هلیوم تامین شد و همیشه برای رفتن به یک مشکل است. اما این مشکل در حال حاضر ممکن است تشدید با توجه به تقاضا که COVID-19 می تواند به ارمغان بیاورد.

وجود دارد نیاز فوری به منابع جدید helium – چیزی است که من بوده ام درگیر با. هلیم منابع تاریخی تنها یافت شده است تصادف هنگامی که به دنبال نفت است. بنابراین همراه با کریس Ballentine یک geochemist در دانشگاه آکسفورد من و همکارانم به دنبال بودجه برای توسعه اکتشاف استراتژی خاص برای هلیم.

راه اندازی اکتشاف شرکت هلیم یکی با استفاده از استراتژی ما ساخته شده و عمده کشف هلیوم در روکوا منطقه شرق آفریقا دره ریفت در تانزانیا چند سال پیش. ترکیب گازهای بودند که به طور طبیعی تراوش از زمین در اینجا شامل 10% هلیوم – به طور قابل توجهی بیش از این است که به طور کلی در بر داشت نفت و منابع – همراه با حدود 90 درصد نیتروژن است. چون تانزانیا کشف شد رایگان از هیدروکربن های آن نیز عاری از گازهای گلخانه ای است.

خاک نمونه برداری برای هلیم و گرفتن طبیعی هلیوم تراوش در تانزانیا. پیت بری, نویسنده ارائه شده

کشف هنوز به ارزیابی و یا به بازار آورده اما اعتقاد بر این است در سطح جهان قابل توجه است. چون هلیوم است که در حال حاضر در حدود 10 درصد آن را کارآمد تر برای استخراج از کسری درصد در میان نفت و گاز.

درس های آموخته شده در طول کار به ارائه تانزانیا کشف در حال حاضر اعمال می شود در جای دیگر در سراسر جهان است. تا کنون تحقیقات نشان می دهد که تانزانیا کشف بعید است که منحصر به فرد است. تاریخ را اما قاضی که آیا ما می توانید پیدا کردن و توسعه هلیوم منابع مورد نیاز برای پاسخگویی اجتماعی از تقاضا است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.rutny.im