ایمنی و بهداشت در کانون توجه به آفریقای جنوبی کارگران بازگشت به کار

آفریقای جنوبی قرار گرفت و تحت سخت اجتماعی و اقتصادی مستند در 26 مارس. تا پایان مارس به دولت اعلام شد که در آن کاهش برخی از محدودیت. این شامل اجازه دادن به برخی از بخش های کلیدی برای شروع عملیات یک بار دیگر. یکی از آنها معدن.

معدن مهم کمک کننده به آفریقای جنوبی اقتصاد است. آن را حدود 450.000 نفر و کمک مستقيم از 8.1 درصد به تولید ناخالص داخلی. حدود 78 درصد از این افراد در کار طلا پلاتین و زغال سنگ معادن که عمدتا زیرزمینی عملیات.

تحت مقررات کاهش مستند معدن می تواند به از سرگیری عملیات در 50 درصد ظرفیت و باید بهداشت و ایمنی حفاظت از COVID-19. اما دولت دستورالعمل نمی شد الزام آور کارفرمایان.

این تصمیم رهبری در اتحادیه انجمن mineworkers را و ساخت و ساز در اتحادیه اروپا به یک مورد به این کشور نیروی کار دادگاه است. در موضوع کفایت داوطلبانه راهنمایی در مورد COVID-19 پاسخ به محافظت از mineworker سلامت.

مورد چالش کشیده آمادگی این بخش برای محافظت از کارگران است.

تهدید مطرح شده توسط COVID-19 در معادن قابل توجه است. شرایط کار زیرزمینی تنگ و حمل و نقل در بسته بندی قفس و بالا وجود دارد بروز بیماری های تنفسی.

اتحادیه استدلال کرد که خطر ناشی از این بیماری همه گیر بود بیش از حد قابل توجهی به صورت داوطلبانه و راهنمایی است که هر دو منابع معدنی وزیر و رئیس بازرس معادن شکست خورده بود به موسسه لازم اجباری اقدامات تحت این کشور, معدن, ایمنی و بهداشت عمل می کنند.

قاضی موافقت کرد. به عنوان یک نتیجه اقدامات به آدرس COVID-19 در حال حاضر اجباری برای تمام معادن.

یکی از جنبه های اتحادیه استدلال برای هدایت اجباری بود که کارگر بهداشت و ایمنی نمایندگان منصوب در معدن, ایمنی و بهداشت عمل خواهد بود قادر به نگه داشتن کارفرما به حساب بدون اجرا استاندارد. تحقیقات ما انجام داده اند نشان می دهد که کارگر بهداشت و ایمنی نمایندگان در آفریقای جنوبی معادن زیرزمینی در واقع در یک موقعیت ضعیف. حتی با استانداردهای قابل اجرا آنها را به صورت یک کار دشوار است.

مطالعه موردی تحقیقات ما بر روی چهار معادن زیرزمینی نشان داد اما شدیدا به خطر بیافتد نقش سلامت و ایمنی نمایندگان در سلامت پاسخ.

بهداشت و ایمنی نمایندگان

قدرت ایمنی نمایندگان تا حد زیادی جهانی است. آنها عبارتند از نمایندگی کارگران در همه امور مربوط به بهداشت و ایمنی بازرسی و خروج کارگران از یک خطرناک در محل کار. آنها حق دارند به آموزش و منابع برای حمایت از آنها در نقش خود را.

در معدن زیرزمینی با بیش از 1000 کارمند وجود دارد بین دو و چهار تمام وقت نمایندگان در هر شفت و گاهی صدها نفر از محل کار نمایندگان – کسانی که در نقش نماینده را در کنار خود و یا کار خود را از اشتغال است.

این ترتیبات منوط به موافقت نامه های امضا شده بین کارفرما و اتحادیه های کارگری به رسمیت شناخته شده در یک معدن سایت. این توافق نامه به طور معمول پوشش تعداد و انتخابات نمایندگان و آموزش آنها و تامین مالی. نمایندگان کارگران و کارفرما باید اطمینان خود را به آموزش و تامین مالی وجود دارد و نه نیاز برای محل کار نمایندگان پرداخت می شود. تمام وقت نمایندگان توسط کارفرما پرداخت می شود و این شبیه ترتیبات برای فروشگاه استوارت.

مشاوره توسط کارفرما با خودمختار کارمند نمایندگان مرکزی شعار از معدن ایمنی و بهداشت عمل می کنند.

تحقیقات ما سه عمده مشاهدات در مورد کارگر نمایندگان وقتی که می آید به مسائل مربوط به سلامت.

اولا که نمایندگان مشغول شد در فعالیت به آدرس موجود سه بار بیماری در معادن شغلی (بیماری های ریوی و سر و صدای ناشی از کاهش شنوایی), مسری (ویروس HIV و سل) و غیر مسری (دیابت و فشار خون بالا) بیماری است.

محل کار نمایندگان در عمل به عنوان خط مقدم بهداشت در پاسخ به این بیماری مشکلات روحی و تولید کارگران است. آنها توصیه و توصیه کارگران را تشویق به بازدید از درمانگاه همراهی کارگران به سطح آنها باید سقوط ناخوشی و reorganised حجم کار در تیم تولید زمانی که کارگران ناراحت ضعیف یا خسته.

تمام وقت نمایندگان در عمل به عنوان دلسوز صدا برای کارگران است. این درگیر, برای مثال, اسکورت فردی کارگران به صورت قلدری سرپرستان برای رسیدگی به مشکلات مرتبط با سلامت.

ثانیا نمایندگان در زمان مسئولیت کارفرما بیش از حد. تمام وقت نمایندگان در زمان دستورالعمل های روزمره (از جمله برخی در مورد سلامت) از مدیریت ایمنی. نمایندگان انجام بازرسی به آموزش و پرورش و ای اداره رفتار کارگران از طرف کارفرما. آنها همچنین درگیر در نامناسب مشکل حل مانند تشویق کارگران به استفاده از پارچه به عنوان یک ماسک گرد و غبار در صورت عدم وجود تجهیزات حفاظت شخصی.

نمایندگان اغلب سمت چپ احساس آنها را به دردسر با کارفرما اگر چیزی را اشتباه رفت. نمایندگان که به چالش های تولید ضروری خروج کارگران از یک خطرناک در محل کار احساس پشتیبانی نشده توسط کارفرما. ما در بر داشت حدود 30 درصد از mineworkers را که خارج از محل کار رفت و برگشت با وجود اعتقاد به آن را هنوز هم خطرناک است. کارگران به کمی اعتماد به نفس است که سلامت و ایمنی خود را نماینده می تواند محل کار ثابت شده است.

ثالثا نمایندگان بودند تحت سلطه به صورت روزانه توسط کارفرما و رو تلافی جویانه کارفرما اقدامات است. سرپرستان تهدید نمایندگان که اعمال قدرت خود را و یا آنها را به خارج از محل کار. در برخی موارد آنها شغل خود را از دست.

ما در بر داشت که نمایندگان کارگر نمی شد یک خودمختار صدای کارگر نگرانی و بنابراین نمی تواند نگه داشتن کارفرما به حساب. و نه می تواند نمایندگان تکیه بر اتحادیه های کارگری پشتیبانی می کند. کارفرما به طور فعال دلسرد گزارش خود به اتحادیه های کارگری در شعبه سازه.

کارفرما منصوب ارائه دهندگان خدمات به جای اتحادیه های کارگری ارائه آموزش و تحویل معتبر مهارت های برنامه. نه یک نماینده در تحقیقات ما می دانستم که قدرت خود را به درستی تحت قانون – حتی بعد از آموزش. نه آنها ابزار برای تست های روتین مانند گرد و غبار و یا دسترسی به اینترنت برای حمایت از نقش آنها.

خطرات

برای کارگر نمایندگان برای تحقق نقش خود استاندارد اجباری برای COVID-19 حفاظت یک گام اول است. اما بیشتر باید انجام شود.

بین المللی شواهد نشان می دهد که وجود دارد گسترده پیش شرط لازم برای حمایت از اثربخشی کارگر نمایندگی. این شامل اتحادیه آموزش و پشتیبانی برای کارگر نمایندگان; حمایتی هدایت از تنظیم کننده است که می تواند اختصاص داده شده شامل راهنمایی در مورد نقش و تامین مالی از نمایندگان کارگر و قدردانی توسط کارفرما مختار نقش نمایندگان.

معدن ایمنی و بهداشت تبدیل شده است پیچیده تر تحت COVID-19. یک گام جسورانه به منابع و تجهیز ایمنی و بهداشت نمایندگان است که در حال حاضر مورد نیاز است.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de