حسینه خواستند bemoans جوانان صحبت بنگلادش با لهجه انگلیسی

او صحبت از ناکامی در بحث و گفتگو به مناسبت روز جهانی زبان مادری در داکا در روز جمعه.

یادگیری زبان های دیگر لازم است برای ارتباطات بین المللی تجارت و بازرگانی در این عصر جهانی شدن, اما آن را نمی باید اتفاق می افتد غفلت زبان مادري او گفت:.

علاوه بر تاکید بر مناسب Bangla تلفظ او بر اهمیت و شکوه از گویش.

زبانشناس Pabitra سرکار سابق معاون صدراعظم از Rabindra Bharati دانشگاه در هند ارائه شش مقاله در این مراسم برگزار شد در جهانی زبان مادری موسسه.

بسیاری از پسران و دختران سعی کنید به صحبت می کنند بنگلادش با لهجه انگلیسی امروزه نخست وزیر گفت.

“به نظر می رسد که آنها در تلاش برای صحبت Bangla اگر آنها رشد کرده در بنگلادش خاک تنفس هوایی کشور,” او گفت:.

“من چیزی جز افسوس برای کسانی که نمی توانند صحبت می کنند بنگلادش بدون داشتن لهجه انگلیسی حتی پس از در حال رشد در بنگلادش” حسینه خواستند اظهار داشت.

او گفت: بسیاری از اعضای خانواده او تا به حال به رشد در خارج از کشور پس از ترور پدرش Bangabandhu شیخ Mujibur رحمان به همراه دیگران از خانواده در سال 1975.

“اما ما تا به حال قرار داده شده اهمیت زیادی در آموزش آنها در بنگلادش به طوری که آنها می توانید صحبت می کنند و زبان مادری خود را و آنها این کار را به عنوان به خوبی. نمی توان آنها را مقصر مشکلات دارد و با تلفظ” نخست وزیر گفت.

حسینه خواستند همچنین گفت که او احساس نمی کند شرمنده با استفاده از گویش زادگاه خود گپلگنج را تونگیپرا در سخنرانی.

“پدر ملت با استفاده از کلمات گپلگنج در سخنرانی های خود را بدون تردید. آن را ایجاد یک درخواست تجدید نظر در میان مردم او را نزدیک به قلب خود را. این است که چرا آنها به دنبال هر دستور او به” او گفت:.

به مناسبت همان سه سال پیش حسینه خواستند به نام به حال به تلاش برای پیدا کردن یک راه برای جداسازی جوان بنگلادشی کردن عادت از زبان انگلیسی به سبک بنگلادش یک عمل معمولا به نام “Bangreji”.

او همچنین با استفاده از این کلمه برای این سبک از زبان بنگلادش مخلوط با زبان انگلیسی یا تلفظ Bangla کلمات در زبان انگلیسی ، زبان انگلیسی است به نام “Ingreji” در بنگلادش. در نتیجه کلمه “Bangreji” می آید از “بنگلادش+Ingreji”. همچنین بسیاری از تماس های ترکیبی به سبک “Banglish”.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de