Harvey Weinstein رفته است, اما هالیوود است که هنوز هم یک مرد جهان

از آن شده است نزدیک به 2 1/2 سال پس از سوء رفتار جنسی اتهامات علیه Harvey Weinstein پشت سر هم به نمایش عمومی و بسیار متفاوت است در تلفن های موبایل.

اما صنعت سرگرمی انجام شده است همه چیز یک راه خاص برای چندین دهه و نه هر جنبه ای از آن شده است به تغییر. حتی به عنوان Weinstein داشت گناه روز دوشنبه از دو جرم جنایات جنسی, هالیوود تا حد زیادی باقی مانده است یک مرد در جهان است.

نگاهی به اسکار, moviedom نهایی نشان از قدرت و اعتبار. برای نهمین بار در 10 سال Academy of Motion Picture Arts & Sciences نیست معرفی یک زن برای بهترین کارگردان در سال 2020 است. تنها یکی از 20 بازیگری نامزد رفت و به یک فرد از رنگ. و به غیر از “انگل” و “زنان کوچک” اکثر فیلم مفتخر فرهنگستان — “The Irishman,” “فورد v فراری” “Once Upon a Time … در هالیوود” و “جوکر” — بودند پرتره از مردان سفید کارگردان برجسته سفید auteurs.

“من می شنوم مردم گفت: بسیاری از چیزهایی که آنها تا به حال گفت: قبل از: که گنجاندن مسائل است که آنها را به درک نیاز به نمایندگی که آنها معتقدند در افراد متنوع و چشماندازهای بودن محور” نویسنده و کارگردان Ava DuVernay گفت. “اما گفت: آن را و آن را انجام نمی موازات هم.”

یکی از پرقدرت زنان در شهر حفظ یک لیست در حال اجرا از مردان سفید که در حفظ و افزایش تا اجرایی نردبان در حالی که زنان اقامت حداقل یک گام زیر است. جنیفر Salke مثلا شد سر از Amazon Studios در سال 2018 پس از سلف او, روی, قیمت, بود, متهم به آزار و اذیت جنسی. اما سابق سونی اجرایی مایک هاپکینز آورده بود در ماه گذشته به نظارت آمازون سرگرمی کسب و کار. Salke گزارش به او گزارش به جف بزوس بنیانگذار آمازون.

بعید است که متهم harassers مانند برت رتنر, James Toback, Charlie Rose and Matt Lauer را به چشم های عمومی در هر زمان به زودی. (کسانی که مردان و Weinstein باید رد هر گونه اتهام nonconsensual sex.)

اما در بسیاری از شهر باقی می ماند و نا امید کسانی که متهم به ناشایستگی — یا کسانی که از نزدیک با کسانی که بودند — و شده اند مجاز به بازگشت به کار. مورد در نقطه: John Lasseter, که برداشته شد از سمت خود به عنوان خلاق رئیس پیکسار پس از تصدیق سوء رفتار در سال 2018 فرود یک Skydance انیمیشن آخرین سال است. سابق Weinstein Co. همکاران دیوید گلاسر و باب دادند هاروی برادر که با تشکیل تولید جدید شرکت. گلاسر مطرح شده برخی از 300 میلیون دلار در تامین مالی از شرکای مانند ران Burkle و تبدیل به یک ثابت در جشنواره مدار.

“مهم نیست که چقدر همه چیز در حال تغییر در جهت سمت راست زمانی که شما در رسیدن به بالای این شرکت های رسانه ای شما معمولا پیدا کردن یک شخص سفید” گفت: نینا جاکوبسن جانباز تولید کننده و رئیس جمهور سابق دیزنی, Buena Vista, تصاویر متحرک گروه. “قدرت پشت سر قدرت است که هنوز سفید و نر و در شرایط واقعا عبور مشعل در زندگی سازمانی مشعل هنوز تصویب شده است.”

در کل هالیوود تبدیل به یک جامع تر را. از آن شده است با کمک به افزایش جریان خدمات که به ظاهر نیاز سیری ناپذیر برای محتوای بیشتر که درخواست های جدید و متنوع مخاطبان است. زنان و مردم رنگ شده اند با پیدا کردن صدای خود را از طریق سازمان هایی مانند زمان و بپرسید که تبدیل به مسائل جنسیتی و برابری نژادی از خسته buzzwords به حیاتی بتن راه برای پرداختن به نامتعادل ساختار قدرت است که برخی از سرزنش برای اجازه دادن معتادان مانند Weinstein به شکوفا.

“من فکر می کنم که گروه بسیار کوچکی از مردم که در حال انتظار برای همه چیز حتی به خارج و بازگشت به وضعیت موجود نیاز به درک که هرگز اتفاق خواهد افتاد گفت:” نینا شاو یک سرگرمی حقوقدان و از بنیانگذاران زمان را. “اما ما همچنین نیاز به کشف کردن یک راه رو به جلو است.”

در تابستان گذشته به عنوان showrunner ملیسا روزنبرگ شروع به توسعه یک خلبان برای HBO حداکثر بر اساس prequel به سال 1998 در فیلم “سحر و جادو عملی” او متوجه استارک تغییرات در شرکت نگرش است.

“وجود دارد بسیار مقاصد خاص از استودیو و شبکه به متنوع صدای در اتاق گفت:” روزنبرگ که ایجاد Netflix نمایش “جسیکا جونز” و یک تهیه کننده اجرایی برای “Dexter.” او اضافه کرد که او تا به حال شده است که گفت: “شما نمی خواهد که یک اتاق بدون مردم از رنگ و تنوع جنسیتی و گرایش جنسی.”

“این یک تغییر بزرگ” روزنبرگ گفت. “زمانی که من در بالا آمدن آن کافی خواهد بود به یک زن در اتاق — برای نشان دادن صدای زن — و او اغلب کمترین پرداخت نویسنده بیش از حد.”

امروز مسئله در تلویزیون یکی از عرضه است. به ندرت در حال اپیزودیک سریال کارکنان با یک نر مدیر تخته مگر این که نشان می دهد خالق مردد مستقیم هر قسمت. اغلب زنان در حال فرود کارگردانی گیگابایت است.

با بسیاری از نشان می دهد در حال تولید وجود ندارد زنان به اندازه کافی برای پر کردن تقاضا. “مشکل در حال حاضر یک خط لوله مشکل” شاو گفت.

علامت گیل بود که رئیس جمهور از Miramax لس آنجلس هنگامی که Harvey Weinstein زد این شرکت بود که تنها به صحبت کردن در مقاله نیویورک تایمز در سال 2017 که برای اولین بار از وقایع Weinstein سوء استفاده. او گفت: پس از آن که شرکت “یک ظرف غذا بود” اما که Weinstein درمان زنان “بزرگترین ظروف سرباز یا مسافر از همه” یک نقل قول که جلب خشم خود را از همکاران مرد هنگامی که آن را منتشر شد.

“من یک تن از مقاومت,” گیل در مصاحبه های اخیر گفت. “این نوع از تخلف از کد. چند نفر در واقع به من گفت: “شما فقط دمیده حرفه ای خود را.'”

گیل آغاز شده یک شرکت تولید و با 400 میلیون دلار تامین مالی و کارکنان است که به طور مساوی تقسیم شده بین جنس. “البته معلوم شد که مخالف دقیق او گفت:” از هشدارهای او دریافت کرده است. “آن را تبدیل به استخدام یک مزیت است.”

هالیوود مشخص است قصد خود را برای انطباق با شکل گیری سازمان پشتیبانی. این شامل زمان های مشهور-سوخت گروهی که علاوه بر محکوم کردن آزار و اذیت جنسی تشکیل یک حقوقی-دفاع صندوق برای کمک به اتصال زنان در صنایع مختلف به وکلا و ReFrame یک سازمان اجرا شده توسط زنان در فیلم و ساندنس موسسه با هدف دستیابی به برابری جنسیتی در صنعت سرگرمی است. زنان در فیلم نیز آغاز شده مستقل کمک خط برای کسی که مورد آزار و اذیت یا آزار به تماس به ارتباط با pro bono وکلا و یا درمانگران.

“زنان باید کمتر بیم و هراس در مورد کمک به یکدیگر شبکه با یکدیگر آسیب پذیر بودن با یکدیگر گفت:” تولید کننده امی بائر هیئت مدیره رئیس جمهور از زنان در فیلم است. “من فکر می کنم این یک نتیجه مستقیم از #MeToo و زنان متوجه باشند که وجود دارد قدرت در اعداد و داشتن یکدیگر و پشت بسیار راه پسران’ شبکه کار کرده است برای چند دهه.”

این SAG-AFTRA, بازیگران,’ اتحادیه تبدیل شده است این کار از صمیمیت هماهنگ کننده حرفه ای آغاز شد که در تئاتر مراحل به یک کلبه داخل صنعت هالیوود است. و آن را توسعه داده است یک مجموعه ای از دستورالعمل ها و پروتکل ها چگونه هماهنگ کننده یکپارچه به مجموعه.

“این یک روند جالب” گفت: بازیگر گابریل Carteris که رئيس جمهور از اتحادیه. او از نزدیک با بازیگران و نویسندگان و هماهنگ کننده بیش از دو سال گذشته برای تعیین پروتکل بود که در ماه ژانویه منتشر شد.

“هنگامی که شما فکر می کنم در مورد هاروی دوره از چند سال پیش مردم احساس مانند آنها تا به حال هیچ کنترل” Carteris گفت. “وجود دارد هیچ ساختار. در حال حاضر مردم می گویند: “من می توانم این کار را انجام دهید. این شگفت انگیز است.’ من فکر می کنم در این لحظه است که یک گام به سوی تغییر فرهنگی است.”

هنوز سیستمیک تحول آهسته است. با توجه به یک 2019 مطالعه از دانشگاه کالیفرنیای جنوبی آننبرگ ورود ابتکار تنها 17 درصد از سمتهای اجرایی در رسانه های عمده شرکت برگزار شد زنان تنها با چهار نفر از این زنان که از گروه کمتر. تولید آمار به همان اندازه ملال انگیز تنها با 18 ٪ از تولید در فیلم, بین سال 2016 و 2018 بودن زنان است. (تنها 11 ٪ از تمام تولید کنندگان آمد از کمتر نژادی یا قومی.) در حالی که “کاپیتان مارول,” “هارلی کوئین” “Wonder Woman” و زن دیگر محور های پرفروش آمده اند به صفحه نمایش با مدیران در راس بسیاری از تئاتری های پرفروش بر اساس کهنه فکری ملک — نان و کره از امروز کسب و کار فیلم — هنوز هم متعلق به مردان است.

“داخل, درون, من از دیدن چرخ به نوبه خود فراتر از سطح اظهارات” DuVernay گفت. “من فکر می کنم زمان موثر است و هنوز هم هل دادن سخت است. اما بدون یک تهدید واقعی و یا عوارض جانبی تاثیر سیستم را تغییر دهید به مدت یک شب. همانطور که من تجربه آن را در حال حاضر من می خواهم بگویم آن را در 4 در یک مقیاس از 1 تا 10. که بسیار مهم است و دیدن آن را در یک منفی 20 قبل از.”

© 2020 نیویورک تایمز اخبار سرویس

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de