شادی: احساس محتوا مهم تر از هدف و اهداف ؟

وجود دارد بسیار نوشته شده است در مورد پیدا کردن یک هدف در زندگی و رسیدن به خود actualisation, اما آیا ما واقعا نیاز به یک? شریک زندگی من است خوشحال pottering در اطراف خانه با خانواده اش در اطراف او در حال تماشای تلویزیون و خواندن اخبار در کار خود ماهر کار بدون مسئولیت حمایت از تیم فوتبال خود را. در ضمن من frustratingly “رشد و توسعه” یادگیری تعجب آنچه در آن است همه چیز در مورد – و در عین حال بدون تغییر در واقع در زندگی من است. در حال دست خوش پیشامد میشه و احساس رضایت در زندگی مهم تر از داشتن یک “هدف زندگی” و اهداف ؟ June بلکپول

سوال در مورد شادی, هدف و اهداف مرا به یاد دون کیشوت از خواب در نایت سروانتس’ رمان به همین نام و Sancho Panza خود را خاکی صفحه. در واقع ادبیات اغلب شامل شخصیت ها و تم ها که منعکس گفتن حقایق جهانی در مورد وجود انسان تجربه و روانشناسی.

به عنوان رمان پیشرفت ما متوجه است که هر دو شخصیت به همان اندازه پیچیده فکری. اما در حالی که دن کیشوت را از اهداف آرمانی و عاشقانه و به وضوح unobtainable, سانچو راضی است با احساس امن و خوردن نان و پنیر به همراه کمی شراب و البته پس از هر یک از آنها نا امید misadventures.

من یک روانپزشک و پژوهش در شخصیت نشان می دهد که بیشتر باز و کنجکاو شخصیت همیشه می خواهید به دنبال تجارب جدید و احساس. این هیجان انگیز تر است, بلکه کمتر راحت تر از رد چه احساس عجیب و غریب و یا نا آشنا.


این مقاله بخشی از پرسش های بزرگ زندگی

مکالمه سری جدید co-منتشر شده با BBC آینده به دنبال پاسخ به خوانندگان ما’ سوالات آزار دهنده در مورد زندگی و عشق و مرگ و جهان. ما با حرفه ای که محققان اختصاص داده اند جان خود را برای کشف دیدگاه های جدید در پرسش هایی که زندگی ما را شکل میدهند.


دون کیشوت را احساس طلبی و بی شخصیت و همچنین آرمان های بلند هستند و رانندگان خود غلط ماجراهای. قادر به پیدا کردن هیجان در راحت اما دنیوی زندگی روزانه یک کشور فرود آمد نجیب زاده او مجموعه های خارج برای حق همه اشتباهات در جهان در ترین جوانمرد و شجاع شیوه او می تواند تصور کنید. خود اهداف بلند پروازانه هستند unobtainable, اگر چه, و پس از او باقی می ماند مزمن ناراضی.

در مقابل سانچو اهداف (پنیر و شراب) ساده هستند و آنها نیز قابل اعتماد و بلافاصله دست یافتنی است. سانچو به ناچار باید برخی از احساسات دشوار است مانند هر انسان است که او را به جلوگیری از به طور مداوم مبارک. اما او کمتر خواهد بود مایل به بیان خود را گاه به گاه دوره از پریشانی در مجتمع وجودی از نظر آنها بعید است به نق نقو و شکنجه او را در همان راه.

در یک سطح و سپس سانچو شخصیت به نظر می رسد بهتر است از دون کیشوت را برای دستیابی به یک سطح رضایت بخش از بهزيستی روانشناختی. اما ما نیاز به در نظر گرفتن این واقعیت که کیشوت را شکنجه فراز نیز استطاعت او گاه به گاه لحظه های اکستازی که سانچو هرگز تجربه. کیشوت را نمونه تمام بسیاری شگرف بالا و پایین – از وجود است.

بد خلق کیشوت

کیشوت یک نوع شخصیتی است که جالینوس یونانی پزشک از دوران کلاسیک را به عنوان برچسب “عصبانی”: پرشور کاریزماتیک ضربه و احساس به دنبال. او نیز بسیار غنی است اما به همان اندازه بی ثبات زندگی درونی که به تولید مقادیر فراوان از فانتزی و هیجانی.

به زودی پس از جنگ جهانی دوم مستقر در لندن روانشناس به نام هانس آیزنک توسعه یافته یکی دیگر از نظریه های شخصیت است که شامل ابعاد برون گرایی و روان. کیشوت بالا است در برون گرایی (او درگیر به طور مداوم با جهان خارجی) و روان (عاطفی خود را از زندگی بی ثبات و شدید) یک ترکیب است که می تواند معادل جالینوس را بد خلق شخصیت.

سانچو است و البته برعکس. او می تواند به عنوان “بلغمی مزاج” در جالینوس را طبقه بندی: او به طور کلی درونگرا و کاملا ثابت در احساسی از نظر او قطعا نمره بسیار پایین در روان. او نمی دیدن جهان از طریق فیلتر غنی اما فرار, زندگی درونی و به جای آن می بیند عادی آسیاب های بادی که در آن کیشوت می بیند توانمند غول.

دون کیشوت و سانچو Panza. شاتر

نوع شخصیت پیدا شده است که پيشبينی بهزيستی روانشناختی در راه است که می تواند در نظر گرفته شود نسبتا بصری. اساسا وجود همبستگی مثبت بین شادی و برون گرایی و منفی بین شادی و روان. کیشوت بیشتر عصبی از سانچو اما او نیز بیشتر برونگرا. این دو را پیدا خواهد کرد و تجربه لحظات شادی را در راه های مختلف.

در یک سطح آنچه که ما باید خوشحال پایدار (پایین روان) و خروجی (برونگرا) ، اما این تمام داستان نیست. کسانی از ما که خودمان را به عنوان یک کمی بیشتر عصبی تر از ما ایده آل خواهد بود – و شاید نه کاملا به عنوان خوش مشرب به عنوان برخی از دیگران – می توانید به راحتی در دانش که شلوغ و پر جنب و جوش درونی زندگی همراه با طبیعت کنجکاو می تواند در ارتباط با انواع خاصی از خلاقیت است.

این ایده از شادی به عنوان یک دولت از متانت و آرامش تسهیل پایدار و untroubled روانی آرایش قانع کننده است. اما آن را نادیده شاید بالا و شدید تر محدودیت از تجربه انسانی – و این که تمام قدرت خود را. سروانتس رمان, بعد از همه, است که به نام “دون کیشوت” نه “Sancho Panza”.

Self-actualisation

شما همچنین ذکر “self-actualisation” در خود سوال است. هنگامی که آبراهام مزلو این جشن روانشناس آمریکایی قرار داده شده self-actualisation در بالای سلسله مراتب نیازهای انسانی او فکر آن را به عنوان یک درایو مثبت برای توسعه شخصی بالقوه است. شخصی خود را بالقوه برندا متفاوت خواهد بود که از شریک زندگی خود را.

مزلو سلسله مراتب نیاز دارد. Factoryjoe از طریق ویکیانبار CC BY-SA

مزلو فکر می کردم که بیشتر نیازهای اساسی بود راضی قبل از حرکت به سطح بعدی – آب و مواد غذایی قبل از, ایمنی, سپس, عشق, اعتماد به نفس و تنها پس از آن self-actualisation. اما تحقیقات بعدی نشان می دهد که انسان همیشه نمی انجام این کار در پیش بینی نظم و رضایت در سطوح مختلف نیاز یا همزمان و یا در “اشتباه نظم” به نظر نمی رسد به تحت تاثیر قرار تندرستی به طور قابل توجهی. این توضیح می دهد که چگونه کسانی که زندگی در کشورهای فقیر نیز می تواند خود را برآورده نیازهای روانی و حتی زمانی که اجرای بیشتر نیازهای اساسی نامشخص است.

در هر صورت داشتن یک مجموعه از نیازهای سلسله مراتبی یا نه – به ناچار ما را در نیازمندی موقعیت و رابطه بین تلاش برای بهتر خودمان و شادی است که ساده نیست. مزلو خود را تلاش در زندگی شخصی خود با مسائلی مانند هولوکاست (یهودی) و افتضاح رابطه با مادرش که او متنفر بودم.

درد و لذت

تحقیقات نشان می دهد که عواملی مانند فقر و درد و تنهایی را از ما ناراضی است و به همان اندازه روشن است که لذت از هر نوع کمک به سوی ما حس تندرستی.

19th-century British متفکر جان استوارت میل فرض در شرایط ساده که شادی “در نظر گرفته شده و عدم وجود درد” در حالی که ناخشنودی است “درد و محرومیت از لذت”.

مانند مازلو و سلسله مراتب نیازهای آسیاب نیز شاهد مشابه سلسله مراتب در لذت با فیزیولوژیکی در پایین و معنوی در بالا. او همچنین توصیه می شود در برابر درون گرایی بیش از حد در مسائل مربوط به شادی گفته:

از خود بپرسید اگر شما خوشحال و شما بس است.

من شک دارم شما خودتان این سوال را بپرسید در زمان برندا. و حتی اگر میل دیدم شادی به عنوان منتج با لذت و درد او همچنین اشاره کرد که انسان با تمام است که این به معنی این ممکن است به ارمغان بیاورد نارضایتی که ترجیح داده می شود به صرف قناعت.

دون کیشوت یک ناراضی و جاه طلبی های خود را برای رسیدن به شکوه خود را به اهداف همیشه نا امید. او اما ویژگی های خاصی است که یافت شده است که با شادی همراه: خوش بینانه attributional سبک و داخلی “منبع” (محل) از کنترل است.

کلید شادی ؟ شاتر

دون کیشوت را “منبع کنترل درونی” به این معنی است که او احساس می کند در کنترل سرنوشت خود را (با وجود تمام شواهد خلاف). کنترل ساکن در درون او. خود را “خوش attributional سبک” ضمن اشاره به این واقعیت است که او همیشه نسبت خود را شکست گذرا به نیروهای خارجی به جای دائم به مسائل داخلی.

سانچو از سوی دیگر یک واکنش نگرش به زندگی است. او نمی باید هر گونه توهمات در مورد بودن در کنترل سرنوشت خود را که او معتقد است در دامان خدایان است. “این مرد خوش شانس است هیچ چیز به نگرانی در مورد” او می گوید.

بنابراین در این رابطه حداقل دون کیشوت رانندگی بخت خود را و ساخت خود شانس است که احتمالا شادتر در تلاش خود را, اما, خسته کننده, از سانچو در منفعل قناعت.

قناعت در مقابل شادی

تفاوت بین رضایت و شادی و یا به عبارت دقیق تر ناسازگاری وجود دارد که بین یک دولت دائمی قناعت و انسان نیز در کاوش های مدرن رمان نوشته شده قرن ها پس از میگل د سروانتس’ دن کیشوت مانند ماشین زمان توسط HG ولز یا شجاع دنیای جدید توسط آلدوس هاکسلی.

برخی از شخصیت ها در این آینده dystopias که در آن درد و رنج شده اند ریشه کن کاملا متین حتی محتوا. اما خود را بی مزه شبه شادی و عاری از انتخاب و یا احساسات شدید است که کمتر مطلوب از خود ما ناقص عاطفی رنج – حداقل با توجه به نویسندگان.

در واقع توانایی ما برای احساس شادی متاثر از انواع عوامل شخصیتی و احساسی نگرش نه فقط یک بعد از متانت در مقابل بی قراری روانی و یا حتی خوشبینی در مقابل بدبینی.

اما مهم نیست به هر حال ؟ آیا ما “نیمه خالی” یا “نیمه پر” شخصیت هیچ یک از ما طراحی شده است برای شاد بودن – تنها در نهایت به زنده ماندن و تولید مثل است. در نتیجه همه ما نبرد با مکرر احساسات ناخوشایند, هر آنچه که ما خلق و خوی.

آن را خوب است برندا که شما داده نشده تا تلاش های خود را به رشد به عنوان یک فرد و است که شما باقی می ماند گرسنه دانش است. حتی اگر من به شما گفت که وجود یک استراتژی بهتر برای شادی است که شما باید محتوا را با تماشای تلویزیون و دیگری کمی من خیلی خاص شما می خواهم که.

شما نیاز به ادامه بودن که شما حتی در صورتی که شما نمی حمل و نقل شما را به یک وضعیت پایدار و بدون وقفه روانی سعادت. ما طبیعت است که به تعقیب و اذیت و پروانه گریزان از شادی همیشه آن را ضبط. شادی را نمی توان بطری و خرید و فروش.

آن را می توان یک سفر – و این تلاش بی پایان شما شامل برندا و همچنین به عنوان شریک زندگی خود را. و شاید همه ما می تواند پیدا کردن آرامش در دانش است که ما آزار دهنده نارضایتی بخش مهمی از آنچه که از ما انسان می سازد.


برای دریافت تمام زندگی را پاسخ پیوستن صدها نفر از هزاران نفر از مردم که ارزش مبتنی بر شواهد اخبار با اشتراک در خبرنامه ما. شما می توانید خود را برای ما ارسال پرسش های بزرگ از طریق ایمیل در [email protected] و ما سعی خواهیم کرد به یک محقق یا کارشناس در این مورد.

بیشتر پرسش های بزرگ زندگی:

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de