هالیفاکس تجمع امیدوار است به افزایش فشار برای تحقیقات مارس کشتار

هالیفاکس — مردم در حال جمع آوری در یک هالیفاکس پارک امروز به تقاضای یک پرس و جو عمومی به نوا اسکوشیا تیرباران های دسته جمعی.

جمع آوری و در ویکتوریا پارک می آید کمتر از یک هفته پس از این استان پرده برداری از یک طرح برای یک پنل نقد و بررسی به قتل عام.

سازمان دهندگان می گویند 22 دقیقه اعتصاب عمومی آغاز خواهد شد در ظهر به وقت محلی به افتخار 22 گان آوریل گذشته.

چندین محلی از مدافعان حقوق زنان به عنوان به خوبی به عنوان دارتموث جنوبی MLA کلودیا Chender از نوا اسکوشیا جدید دموکرات ها در حال انتظار برای صحبت در این تجمع است.

بسیاری از خانواده های قربانیان به نام برای یک پرس و جو عمومی را به آنچه اتفاق افتاده در طول تیراندازی در مارس 18 و 19 و آنچه منجر به داد و بیداد.

فعالان و وکلا, Nova Scotia احزاب مخالف و فدرال سناتور از سراسر کانادا نیز پیوست که تماس بیش از گذشته چند ماه.

اما فدرال و نوا اسکوشیا دولت هفته گذشته گفت که سه فرد پنل خواهد بود تا به نقد و بررسی شد.

که بررسی خواهد شد و به رهبری مایکل مک دونالد سابق رئیس دادگستری نوا اسکوشیا و شامل سابق فدرال لیبرال وزیر کابینه آن McLellan و جوانان Fitch رئیس سابق پلیس در فردریکتون.

نوا اسکوشیا برتر استفان مک نیل گفت که او معتقد است این پنل قادر خواهید بود برای دریافت پاسخ که خانواده های قربانیان خواستار هستند.

او همچنین به خبرنگاران گفت که میزگرد قادر خواهد بود به درخواست دولت خود را برای کمک و باید از آنها به آن نیاز دارید.

اما منتقدان با انتقاد درک عدم شفافیت و می گویند پنل نیست و قدرت کافی برای رهبری در عمق بررسی است.

سازمان از روز دوشنبه تجمع ابراز امیدواری کرد که آنها قادر خواهد بود به فشار اتاوا و هالیفاکس به معکوس دوره و در نهایت سفارش یک پرس و جو.

“ما نیاز سیستمیک و تغییر ساختاری آمده از این” مارتا Paynter یکی از سازمان دهندگان این رویداد گفت: در مصاحبه ای در روز شنبه.

این گزارش توسط The Canadian Press برای اولین بار منتشر شد 27 ژوئیه سال 2020 است.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.net