سبز آمونیاک می تواند بریده بریده تولید گازهای گلخانه ای از کشاورزی و قدرت کشتی های آینده

برای 100 سال گذشته یک مولکول ساده تا به حال فوق العاده تاثیر مثبت در جهان ما. آمونیاک که شامل سه اتم هیدروژن متصل به یک اتم نیتروژن است که به طور گسترده ای مورد استفاده برای کود, ما قادر به تولید مواد غذایی به اندازه کافی برای هر کس در این سیاره است. که باعث می شود آن را بسیار مهم ترین مولکول پس از آب است.

اما آمونیاک تولیدی در جهان سوم بزرگترین فرآیند صنعتی تولید کننده دی اکسید کربن ایجاد یک میلیارد و نیم تن CO₂ در هر سال – 1.8% جهانی CO₂ تولید گازهای گلخانه ای.

من و همکارانم فقط تولید گزارش برای انجمن سلطنتی نشان می دهد که تولید کربن تولید آمونیاک سبز می تواند به کاهش جهانی انتشار کربن تقریبا 2 درصد. بیشتر چه, آن همچنین می تواند فروشگاه ملت-مقیاس مقدار از انرژی های تجدید پذیر و قدرت کشتی و قطار و سنگین وسایل نقلیه.

آمونیاک است که معمولا تولید شده توسط واکنش متان با بخار برای تولید هیدروژن و سپس واکنش با این نيتروژن از هوا با استفاده از آنچه که به عنوان شناخته شده هابر-بوش روند. اما بخار متان اصلاح نیز می دهد دی اکسید کربن. در مقابل سبز و آمونیاک تولید شده با هیدروژن است که جدا شده از آب با استفاده از برق تجدید پذیر.

آن را نیز ممکن است برای شکستن آمونیاک به پایین به هیدروژن و نیتروژن دادن انرژی در این فرآیند است. و می توان آن را سوخته مانند سوخت های فسیلی مانند دیزل. این به این معنی آمونیاک نیز می تواند به عنوان یک انرژی ذخیره کنید.


ادامه مطلب: پنج راه مواد شیمیایی می تواند به نجات جهان از تغییرات آب و هوا


این Rutherford Appleton Laboratory در آکسفوردشایر انگلستان است منحصر به فرد سبز آمونیاک تظاهرات سیستم. آن است که توسط یک سایت توربین بادی و قادر به تولید تا 30 کیلوگرم سبز آمونیاک در روز است. آن را نیز می تواند خوراک سبز برق دوباره به شبکه به عنوان مورد نیاز است.

چالش در ساخت, سبز, آمونیاک تولید یک جایگزین مناسب است پایین آوردن هزینه شده که 85 درصد برق است. در اکثر نقاط جهان, انرژی تجدید پذیر است که هنوز هم به طور قابل توجهی گران تر از متان با استفاده معمولی آمونیاک تولید.

اما هزینه برق در مناطق فراوان تجدید پذیر بالقوه کاهش یافته است به طور چشمگیری در طول دهه گذشته به حدود 1.7-3.4 GBP پنس در هر کیلووات ساعت. این به این معنی شما می توانید تولید آمونیاک سبز برای حدود £220 در هر تن.

این هنوز هم نمی به عنوان ارزان به عنوان روند متعارف. اما برای نگه داشتن با استفاده از این روش در حالی که کاهش در تولید گازهای گلخانه ای به خالص صفر ما را به ترکیب جذب و ذخیره سازی کربن بنابراین نتیجه CO₂ نمی خواهد جو را وارد کنید. و زمانی که سبز آمونیاک می تواند تبدیل به هزینه رقابتی است.

صفر-کربن سوخت

آمونیاک سبز همچنین دارای پتانسیل برای رسیدگی به یکی از بزرگترین چالش های حل نشده در مسابقه برای خالص صفر تولید گازهای گلخانه ای: چگونه ما ایجاد انعطاف پذیر صفر-کربن ذخایر سوختی که برای سال گذشته در راه فعلی سوخت های فسیلی انجام دهید ؟

آمونیاک است که به راحتی ذخیره شده در مقادیر زیاد به عنوان یک مایع در فشار متوسط (بین 10 و 15 بار است که از ما جو) و یا در یخچال به -33°C. در این صورت چگالی انرژی در حدود نیمی از بنزین و بیش از ده بار است که از باتری.

چه آمونیاک بیش از دیگر پتانسیل سوخت جایگزین است که ما در حال حاضر جهانی تولید و توزیع سیستم در محل به دلیل استفاده گسترده آن به عنوان ماده خام برای کود. نیز وجود دارد یک شبکه جامع بنادر که رسیدگی آمونیاک در مقیاس بزرگ پس از آن می تواند تبدیل به یک سوخت مناسب برای مسافت های طولانی حمل و نقل با سهولت نسبی.

در واقع حمل و نقل بین المللی صنعت در حال حاضر ثابت امکان استفاده از آمونیاک به عنوان یک سوخت در بزرگترین اقیانوس پیما کشتی کانتینر. مرد راه حل های انرژی های طراح و تولید کننده انواع موتورهای دریایی اعلام کرده است که اولین آمونیاک موتور می تواند در عملیات در اوایل سال 2022. این امر همچنین باز کردن فرصت هایی برای سبز سوخت برای قطارهای سنگین حمل و نقل و حتی شاید صفر-کربن حمل و نقل هوایی.

آمونیاک سوخته می تواند برای تولید انرژی مانند سوخت های فسیلی اما بدون کربن تولید گازهای گلخانه ای. SmallPrints/شاتر

آمونیاک می کند در حال حاضر چالش های دیگر است. استفاده از آمونیاک مبتنی بر کود منجر به جهانی کاهش تنوع زیستی گسترده کیفیت هوا مشکلات و انتشار گازهای گلخانه ای. جدید با استفاده از آمونیاک باید شامل اقدامات مؤثر برای جلوگیری از هر گونه اضافی تولید گازهای گلخانه ای.

دقیق کنترل که در حال حاضر در همه زمان آمونیاک سازی و مربوط به سایت صنعتی باید در محل برای اطمینان حاصل شود که خطرات ناشی از آمونیاک آزاد و در نتیجه تشکیل مضر اکسیدهای نیتروژن (NOx) قابل اغماض است.

آنچه که ما نیاز به انجام در حال حاضر به تحقیقات و نشان دادن پتانسیل آمونیاک از بهبود انرژی بادی و خورشیدی از طریق بهینه سازی سبز آمونیاک تولید و ذخیره سازی. و ما نیاز به توسعه جامع و نمونه کارها از راه های تبدیل آمونیاک به قدرت هنگامی که و که در آن ما به آن نیاز دارید.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>