آن تا کنون گزارش دو coronavirus مرگ و میر از جمله یک مرد که با حضور جمعی مسلمان گردهمایی مربوط به تقریبا دو سوم از این کشور 673 عفونت. هزاران نفر از شرکت کنندگان هنوز هم باقی می ماند به آزمایش می شود افزایش خطر حتی بیشتر گسترش ویروس.

“ما یک شانس برای شکستن زنجیره ای از COVID-19 عفونت” نور هشام عبدالله مدیر کل بهداشت مالزی گفت: در Facebook post.

“شکست یک گزینه نیست اینجا. اگر نه, ما ممکن است به صورت یک موج سوم از این ویروس است که می تواند بیشتر از یک سونامی اگر ما حفظ “پس چه” نگرش است.”

مالزی و فیلیپین که قرنطینه حدود نیمی از آن 107 میلیون جمعیت باید اعمال سخت ترین محدودیت در حرکات مردم در جنوب شرقی آسیا باعث اوایل سردرگمی و هرج و مرج اگر چه بازار سرمایه در هر دو کشور باز خواهد ماند.

ساعت قبل از حرکت محدودیت لگد در نیمه شب در مالزی هزاران نفر از مردم در صف در ایستگاه های اتوبوس به بازگشت به زادگاه خود. انبوهی از مالزی که رفت و آمد روزانه به سنگاپور برای کار عبور از مرز برای صرف دو هفته آینده وجود دارد.

“تجمع جرم در اتوبوس, پایانه ها و سپس مردمی رفتن در سراسر کشور از فعال COVID-19 منطقه است. ما نه به طور بالقوه گسترش آن در سراسر کشور?” مالزی پزشک کریستوفر لی خواسته در توییتر.

جاده ها در پایتخت مالزی کوالالامپور به طور معمول برخی از مهمترین متراکم در جنوب شرقی آسیا در روزهای هفته تا حد زیادی روشن در روز چهارشنبه. برخی از کافه ها و رستوران ها باز شد اما مشتریان اجازه داده شد تنها غذای آماده مواد غذایی است.

بزرگ فروشگاه های زنجیره ای قرار داده از جمله اقدامات ویژه خرید شکافها و صندوقدار خطوط برای افراد مسن و از کار افتاده و محدود به خرید کالاهای اساسی مانند برنج و آرد و روغن پخت و پز, دست sanitisers و ضد عفونی کننده.

“مردم به آینده و عجله است که هنوز هم رفتن به گسترش بیماری” گفت: احمد Fauzi, 60 بود که در اوایل به فروشگاه برای جلوگیری از جمعیت. “آنها باید آرام تر.”

دولت نخست وزیر Muhyiddin یاسین که تنها در این ماه گفت: به اندازه کافی وجود دارد سهام از ملزومات برای کشور از 32 میلیون نفر است.

گردهمایی بزرگ

جمع مبلغان اسلامی در یک مسجد در حومه کوالالامپور برگزار شد 16,000 مردم 1,500 از آنها خارجی اواخر ماه گذشته. تا کنون 428 coronavirus عفونت در مالزی مرتبط شده اند به مسجد شیوع.

مقامات همچنین درخواست شرکت کنندگان در یک هندو جشن در شمال ایالت پنانگ تست کنید اگر آنها نشان می دهد هیچ نشانه ای. این رویداد برگزار شد در 8 مارس و با حضور حدود 10000 نفر است.

تا کنون هیچ تایید و یا مورد مشکوک به عفونت در میان آنها گفت: S. Ramachandran محلی هندو رهبر جامعه اضافه کرد که تمام مراسم و نماز در معابد قرار داشت نگه دارید تا 31 مارس است.

مالزی بسته مرزهای خود را برای مسافران محدود داخلی, جنبش, بسته مدارس و دانشگاه ها و دستور غیر ضروری کسب و کار به اقامت در خارج.

همسایه تایلند اعلام کرده است که بسته شدن مدارس, کافه سینما, cockfighting عرصه و سرگرمی های دیگر مراکز.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im