زمان زیادی را امتحان کنید: پخت نان خمیر ترش

در میان این همه گیر جهانی است, یک خمیر ترش انقلاب متولد شده است.

زمان بیشتری را در خانه همراه با سوپر مارکت کمبود ملزومات اتحاد پرورش خلاقیت نسل جدیدی از خانه نانوا.

اگر خود را Instagram خوراک پر شده است مورد علاقه همه جدید همخانه این خمیر ترش استارت شما ممکن است تعجب چه بسیار ویژه در مورد این عجیب و غریب, شامپانی شیشه آرد و آب و نان خوشمزه ایجاد می کنند.

یک تصادف خوشحال

خمیر ترش یک ور آمدن (افزایش) روش برای محصولات پخته شده است که قدمت آن حداقل به مصر باستان است.

مورخان بر این باورند که این روش به احتمال زیاد کشف شده توسط حادثه توسط یک نانوا ترک خمیر تنهایی برای بسیار طولانی تر از حد معمول است. با نشستن طولانی وحشی مخمر و باکتری زندگی در آرد و آب و هوا فنر بود به زندگی تبدیل خمیر به آنچه که تبدیل به اولین شکل از نمک ترشی نان. آن طعم بهتر و به طول انجامید و پس از آن گیر کرده است.

این خمیر ترش فرایند شروع می شود با یک استارت (گاهی اوقات به نام “اسفنج”) – یک مخلوط ساده از آرد و آب است. هنگامی که سمت چپ برای یک روز و یا یک جامعه پر جنب و جوش از مخمر ها و باکتری ها شروع به شکوفه. این موجودات میکروسکوپی در هماهنگی برای تبدیل قند و نشاسته در آرد تولید حباب های گاز که به کمک نان افزایش و اسیدهای طبیعی است که به خمیر ترش مشخصه آن طعم و عطر و بافت.

با چیزی بیش از آرد و آب شما می توانید ایجاد یک شامپانی جدید همراه خواهد شد که ارائه نان خوب vibes. شاتر

تا نسبتا به تازگی خمیر ترش سنت (از جمله استارت) بود که از طریق نسل منتقل و به هنجار در نظر گرفته برای ساخت نان. اما در سپیده دم انقلاب صنعتی بیکر مخمر ساکارومایسز سرويزيه) کشف شد و شروع به تولید انبوه.

خمير در حال حاضر ترجیح عامل ورآورنده به صورت تجاری ساخت نان با توجه به تهاجمی آن طبیعت و در نتیجه خمیر که به سرعت بالا می رود و نان که آماده است فقط در چند ساعت. خمیر ترش از سوی دیگر متکی بسیار مهربان مخمر و باکتری است که در حالت ایده آل نیاز به یک دیگر اثبات زمان به کار سحر و جادو خود را.

نان خوب بهتر برای شما

نان خمیر ترش بسیاری از تغذیه ای و فواید آن, مدرن تجاری مخمر نان همتایان.

اضافی استارت را می توان مورد استفاده برای ایجاد نور و پنکیک خوشمزه است. شاتر

در طول مدت طولانی افزایش روند باکتری های موجود در استارت (به طور معمول گونه های لاکتوباسیلوس) تغذیه کربوهیدرات ها را در خمیر تولید هر دو لاکتیک و استیک اسید به عنوان biproducts. این اسیدیته نتایج در یک نان با کاهش قند خون شاخص و ماندگاری طولانی). این باعث می شود خمیر ترش یک گزینه عالی برای بیماران دیابتی به عنوان آن را هضم آهسته تر و در نتیجه پایین تر و کندتر افزایش سطح قند خون بعد از خوردن غذا. به دلیل آن است که آهسته تر هضم نان خمیر ترش را حتی نگه داشتن شما احساس فولر برای طولانی تر است.

این خمیر ترش فرایند نیز کمک می کند به شکستن تحقيق مشترک (مانند FODMAPs و گلوتن) که ممکن است باعث نفخ و ناراحتی گوارشی در افراد مبتلا به عدم تحمل مواد غذایی و سندرم روده تحریک پذیر.

خمیر ترش ساخت نیز کاهش phytate محتوای نان, معنی, مواد معدنی مهم مانند روی و منیزیم را به راحتی جذب می شود.


ادامه مطلب: روانشناسی راحتی مواد غذایی – چرا ما به کربوهیدرات برای آرامش


شروع کار خود را با استارت

آماده به خود خمیر ترش را امتحان کنید ؟ شما هم می توانید خود را استارت کنید یکی از دوستان یا خرید آنلاین.

بدون توجه به منبع هر استارت را شامل منحصر به فرد خود را در جامعه از مخمر و باکتری است. آن را در طول زمان تغییر بسته به اینکه چگونه شما آن را تغذیه. صبر خوراک آن ؟ بله استارت خود را بسیار زنده و مانند هر حیوان گیاه و یا همخانه نیاز به تمایل به طور منظم به نگه داشتن آن شکوفایی.

تغذیه خود را استارت ساده است و خود را در برنامه تغذیه شما بستگی دارد که چگونه شما قصد دارید در نگهداری آن در یخچال برای کمتر استفاده کنید و یا بر روی نیمکت اگر شما پخت نان در هر روز و یا روز دوم. سعی کنید برای پیدا کردن ذخیره سازی و تغذیه رژیم است که متناسب با شیوه زندگی خود را. این جلوگیری از استارت خود را تبدیل شدن بیش از حد “نیازمندان”.

نکته بالا اشاره گر پخت

این به طور معمول طول می کشد یک هفته یا بیشتر برای ایجاد یک استارت به اندازه کافی umph را مناسب قرص نان. شما می دانید آن است که آماده برای رفتن به زمانی که آن را می توانید در دو اندازه در کمتر از هشت ساعت پس از تغذیه.

وجود دارد بسیاری از خمیر ترش دستور العمل های آنلاین برای کمک به شما آغاز شده است, اما در اینجا برخی از نکات کلیدی برای موفقیت است.

  • سعی کنید یک تنوع از دستور العمل استفاده از طیف وسیعی از متفاوت آرد (آنهایی که شایع عبارتند از گندم و چاودار و املای). شما در نهایت پیدا کردن چیزی است که به بهترین وجه مناسب جوانه های چشایی خود را!

  • اثبات خمیر را به مدت یک شب در یخچال قرار دهید. نتیجه این خواهد بود بیشتر flavoursome قرص نان. فقط به یاد داشته باشید را به خمیر خود را به دمای اتاق و اطمینان از آن دو برابر شده حجم قبل از پخت.

  • نیاز به یک فاقد گلوتن خمیر ترش? این است که ممکن است با استفاده از گلوتن رایگان استارت و مواد تشکیل دهنده برای کسانی که با coeliac disease.

هر چند این روند می تواند پیچیده به نظر می رسد در بلند مدت افزایش روند باعث می شود خمیر ترش بسیار آمرزنده artform. اگر آن کار نمی کند اول سعی کنید چیزی متفاوت از دفعه بعد. شما حتی می تواند در نظر پیوستن به یک آنلاین خمیر ترش کلاس به کامل مهارت های خود را.

پس چرا آزمایش خود را ساخت خمیر ترش استارت این هفته – آن را فقط ممکن است تبدیل شدن به سرگرم کننده ترین و با ارزش همخانه از همه آنها را!

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de