جهش بزرگ برای شرکت های بزرگ? مغلوب ساختن پیشی جستن دولت می خواهد به منابع معدن در فضا اما آیا قانونی است ؟

به عنوان جهان تلاش می کند برای مقابله با چالش های 2020 بحث در اطراف استفاده از منابع استخراج شده از فضا همچنان به چرخ ضامن دار ،

در آوریل 6, آمریکا, کاخ سفید منتشر شد یک فرمان اجرایی که آمریکایی ها

باید حق مشارکت در تجاری اکتشاف بازیابی و استفاده از منابع در فضا مطابق با قانون قابل اجرا است.

آن را نیز نیاز به وزیر خارجه آمریکا برای مذاکره دو جانبه و چند جانبه توافقات با کشورهای خارجی است در مورد آینده “عمومی و خصوصی بازیابی و استفاده از فضا و منابع”.

این فرمان دهید اساسی حقوقی و سیاست سوال: اگر استخراج و استفاده از فضا و منابع توسط دولت و شرکت خواهد شد و در نهایت جای این چگونه اداره می شود?

گسترده بین المللی در مورد این موضوع بحث میان در حال حاضر 95 عضو (از جمله استرالیا) سازمان ملل متحد کمیته استفاده صلح آمیز از فضا به صورت جدی آغاز شد در سال 2016. این شد با توجه به ادامه ماه گذشته اما به تعویق افتاد به دلیل COVID-19 بیماری همه گیر.

برای درک تاثیر ما فشار برای فضای معدن ما نیاز به در نظر گرفتن فن آوری, تجاری, حقوقی و تاریخی زمینه های زیر بنای آن است.

من پرواز به ماه

فضای غیر قابل انکار است به چالش کشیدن محل برای فعالیت های تجاری. ما باید درک درستی از سپرده قریب به اتفاق نادر و مواد معدنی با ارزش مانند طلا و نقره پلاتین و منابع آب است که ممکن است بر روی اجرام آسمانی (از جمله ماه و سیارات). گفت: این امر می تواند فن آوری های پیچیده برای تحقق هر رویاهای خاموش-زمین منابع اقتصاد است.


ادامه مطلب: معدن سیارک ها می تواند باز کردن ثروت بی حد و حصر – در اینجا چگونه برای شروع


در سال 2019 ژاپنی فضاپیما Hayabusa-2 با موفقیت جمع آوری نمونه های سنگ از سیارک Ryugu حدود 300 میلیون کیلومتر از زمین است. آنها انتظار می رود برای رسیدن به زمین (فرود در Woomera در استرالیا) در ماه دسامبر.

با وجود این دستاورد استخراج منابع در مقادیر کافی برای حمایت از یک ماه پایه, برای مثال, یک راه طولانی کردن و پردازش چنین منابع به مواد مفید مانند سوخت بیشتر است ،

اما چالش های فن آوری نشده متوقف کوچک شروع یو پی اس و شرکت هایی مانند آبی مبدا از تبادل همه چیز را از شهاب سنگ معدن به قمری سوخت گیاهان پردازش.

با توجه به مقیاس مورد نیاز سرمایه گذاری این شرکت ها نیاز به قانونی برگردانند. در سال 2015 ما فضای تجاری راه اندازی رقابت عمل و با تدبير مناسب از شرکت های ایالات متحده به خود و فروش منابع استخراج در فضا “به دست آمده مطابق با قانون قابل اجرا از جمله تعهدات بین المللی ایالات متحده”.

این عمل باعث بحث گسترده ای در حوزه مربوط به حقوق بین الملل در آن زمان به خصوص به عنوان منعکس شده در فضای بیرونی پیمان.


ادامه مطلب: ما باید با هم کار کنند در این مسابقه به معدن منظومه شمسی


به چه کسانی (که) قوانین اعمال می شود ؟

فضای بیرونی معاهده 1967 – که 109 کشور جهان از جمله استرالیا ميثاق – مجموعه اصول اساسی حاکم بر تمام فضای فعالیت است.

در علاوه بر این به محدود کردن قرار دادن سلاح های هسته ای در مدار زمین و اجرام آسمانی (یک دستاورد مهم در حق خود) معاهده نیز به صراحت ممنوعیت ادعای حاکمیت در فضای خارج از جو از جمله ماه و سیارات و سیارک ها. به جای آن اعلام کرد فضای رایگان برای اکتشاف و استفاده کنید. این شامل بهره برداری از فضا و منابع طبیعی در این شرایط از اصول توسط تمام کشورها است.

استرالیا نیز یک حزب به سال 1979 ماه توافق که اجازه می دهد تا مواد معدنی و دیگر منابع فضا مورد استفاده قرار گیرد برای مقاصد علمی و پشتیبانی علمی ماموریت.

آن ایالت که از منابع طبیعی بهره برداری است “در مورد برای تبدیل شدن به عملی” دولت احزاب به آن معاهده را در توافق مناسب بین المللی رژیم است. اما ماه توافق شده تنها 18 احزاب دولت بود و هرگز به توافق اصلی هر فضا قدرت مانند روسیه و چین و یا آمریکا.

آمریکا فرمان اجرایی اذعان فضا منابع فعالیت های معدنی منوط به قوانین بین المللی. اما از ما دیدگاه قانون مربوطه حول فضای بیرونی پیمان با ماه قرارداد بازی در هیچ بخشی.

بین المللی واکنش

وجود دارد کمی شک و تردید وجود خواهد داشت ژئوپلتیک مقاومت مواجه از کشورهای دیگر به بلانت زبان ما سفارش. روسیه در حال حاضر تشبیه امریکا رویکرد به استعمار.

اما فراتر از شعارهای کاخ سفید سفارش صرفا تایید آنچه که ما در حال حاضر می دانستند: آمریکا می خواهد آن شرکت قادر به استفاده از فضا و منابع است.

اگر فضای معدن فن آوری های در حال توسعه و دولت های ملی نیست و در یک موقعیت برای سرمایه گذاری در چنین تحقیقاتی بخش خصوصی (با قانونی لازم اعتماد به نفس) را مجبور به قرار دادن پول خود در جدول است.

منظور اجرایی نیز تایید ما متعهد به فضا پیمان که باقی مانده است در حال حاضر به عنوان مهم به عنوان آن بود 1967, اگر نه بیشتر از آن. خوشبختانه این dispels نگرانی پیشنهادات آمریکا ممکن است در نظر گرفتن خروج از این اساسی ترین فضا قانون ابزار است.


ادامه مطلب: به عنوان جهان پذیرای فضا 50 سال پیر فضا پیمان نیازهای انطباق


فراتر از موافقت یک چارچوب قانونی

فضای بیرونی پیمان نیاز به فضای فعالیت بود “انجام شده به نفع و در جهت منافع همه کشورها”.

در بحث حقوقی در مورد استخراج و استفاده از فضا و منابع مهم وجود دارد سوال در مورد بین المللی نابرابری ثروت, قدرت, سازه های, و که در آن نقش ها و حقوق شرکت های خصوصی قطع با قوانین و مقررات بین المللی. نیز وجود دارد بحث می شود در اخلاقی و اجتماعی پیامدهای معدن و ماه و دیگر اجرام آسمانی.

همانطور که ما حرکت از “بالقوه” نسبت به “واقعیت” از فضای معدن وجود دارد قطعا بسیاری از دولتی اظهارات از تمام گوشه و کنار زمین. در هر مفهوم عبارت ما نیاز به “دیده بان این فضا”.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im