نزدیک شدن به یک بسیار بهتر تعداد آفریقا شیرها

شیر آفریقایی یکی از مورد علاقه در جهان است حیوانات. اما تعداد آنها شده است کاهش بیش از قرن گذشته به خصوص در طول 30 سال گذشته. برخی از دانشمندان تخمین می زنند که تعداد آنها نصف از سال 1994.

برآورد کل جمعیت آفریقا, پادشاه جانوران متفاوت است اما اخیر به نقل از گزارش پیشنهاد شده است که تنها حدود 25,000 در طبیعت باقی می ماند در سراسر 102 جمعیت در آفریقا است. اما این اعداد در این گزارش نیست به خصوص قابل اعتماد است. بیشتر مورد استفاده سنتی بررسی روش های مانند فقره شیر ردپای صوتی فریب نظرسنجی یا نظر کارشناس – و بسیاری از آنها نه کارشناسی.

این روش سنتی از شمارش شیرها تولید بسیار نامشخص تخمین می زند. تعداد شیرها با استفاده از ردپای خود را ممکن است به شما یک برآورد از 50 شیرها در یک منطقه است. اما عدم قطعیت در اطراف این برآورد می شود بین 15 و 100 نفر است. این عدم اطمینان باعث می شود ردیابی چگونه شیر جمعيت از سال به سال تغییر تقریبا غیر ممکن است. ما بررسی های اخیر نشان می دهد که اکثر روش های مورد استفاده برای شمارش آفریقایی و آسیایی شیرها استفاده از این کمتر قوی روش.

دو شیر جوان استراحت در شاخه های یک Euphorbia درخت در Kasenyi دشت پارک ملی ملکه الیزابت. الکس Braczkowski

مطمئن شوید که شیر اعداد دقیق و منطقی دقیق کلید گونه حفاظت. برآورد شیر اعداد زیر بنای طبقه بندی آنها به عنوان “آسیب پذیر”. آنها همچنین شکل ستون فقرات به صورت بحث شیوه های مدیریت مانند تنظیم جایزه شکار سهمیه.

خبر خوب این است که راه های بهتر از شمارش شیرها در حال توسعه هستند. به اصطلاح فضایی صریح گرفتن-پس گرفتن روش مفید برای حفاظت از آنجا که آنها به ما بگویید که نه تنها چگونه بسیاری از حیوانات زنده در یک منطقه, اما آنها چگونه حرکت می کند در یک چشم انداز چه جنسی خود را نسبت هستند و حتی در جایی که خود بالاترین اعداد قرار دارد. این روش استفاده شده است به تعداد ببر, پلنگ, پلنگ و شیر کوه برای بیش از یک دهه است اما تنها در حال حاضر تبدیل شدن به محبوب برای شیرها.

بررسی 169 علمی کارشناسی مقالات (Web of Science و Google Scholar) نشان داد بسیاری از شیر فراوانی و تراکم برآورد تکیه بر روش های سنتی مانند صوتی فریب یا آهنگ نظر سنجی.

فضایی صریح گرفتن-پس گرفتن روش با استفاده از یک مدل ریاضی که شامل هویت فردی از حیوانات (معمولا از عکس های طبیعی بدن نشانه, نقطه, الگوها و یا حتی شارب نقاط) و محل سکونت خود را در یک چشم انداز است. با شناسایی و “مارک” افراد بیش از یک دوره از زمان تخمینی می توان از تعداد کل حیوانات است که زندگی در یک منطقه است.

روش های بهتر از شرق آفریقا

این روش برای اولین بار مورد استفاده قرار گیرد به تعداد شیرها در یک مطالعه 2014 در کنیا ماسایی مارا. مولفان حروف در یک تاریخی راه شناسایی شیرها: سبیل خود را. هر شیر در طبیعت منحصر به فرد شارب نقطه الگوی بسیار شبیه انسان اثر انگشت.

به تازگی برخی از ما اعمال این روش در یک تعداد از شیر آفریقایی در جنوب غربی اوگاندا در منطقه شناخته شده به عنوان ملکه الیزابت در منطقه حفاظت است. این شیرها جالب هستند زیرا آنها نادر و فرهنگ از درخت بالا رفتن. این به این معنی آنها بزرگ گردشگری محلی به عنوان ارزش هر شیر را افزایش می دهد در مورد USD$ 14 000 سالانه در هزینه پارک.

وضعیت شیرها در اوگاندا بود که قبلا به خوبی درک کرد. پس از یک موج شدید شکار غیر قانونی در طول ناپایدار عیدی امین و میلتون Obote رژیم – 1971 تا 1985 – که در طی آن زمان حیات وحش اعداد کاهش یافت.

اما آخرین نظرسنجی های هوایی و رادیویی-collaring مطالعات پیشنهاد کرد که شیر شکار تعداد آنها در حال بهبود است. رادیو collaring مطالعه شیرها از سال 2006 تا 2010 نیز نشان داد که شیر صفحه اصلی محدوده اندازه کوچک بودند و از آنجا که طیف وسیعی از اندازه پیش بینی شده است با فراوان طعمه این پیشنهاد شیرها اینجا بودند در سلامت خوب است.

اوگاندا شیرها در خطر

از اکتبر سال 2017 به فوریه 2018 ما سوار بیش از 8 000 متر در 93 روز جستجو برای شیر در ملکه الیزابت در منطقه حفاظت است. ما به دست آمده 165 شیر تشخیص. با استفاده از شناسایی فردی از عکس های ما محاسبه شده است که به طور متوسط یک نفر می تواند انتظار می رود برای پیدا کردن در مورد 3 فرد شیرها در هر 100 کیلومتر مربع با مجموع 71 شیرها در کل منطقه است.

دانشمندان طی یک سرشماری از شیرها در اوگاندا ملکه الیزابت در منطقه حفاظت است. استیو زمستان

ما با استفاده از فضایی صریح گرفتن-پس گرفتن روش برای ارزیابی چگونه شیر جنبش تغییر کرده بود از خانه محدوده مطالعه انجام شده از یک دهه قبل است. متاسفانه یک نتايج نشان داد که شیرها تا به حال خود را افزایش محدوده قابل توجهی را فقط در 10 سال – بالاتر از 400% برای شیر نر و بالای 100 ٪ برای زنان است.

همچنین وجود تنها یک زن برای هر مرد در وحشی. این دیگر بسیار متفاوت شیر آفریقایی جمعیت که بسیار بالاتر نسبت زنان نسبت به مردان (در مورد دو زن برای هر مرد).

گام های بعدی

از نظر شیر, حفاظت و بازیابی این نتایج مربوط. اما یک نکته مثبت این یافته را فراهم کرده است به موقع هشدار. و ما توصیه می کنیم استفاده از این نسبتا رمان بررسی روش ارزیابی دیگر شیر جمعیت در سراسر آفریقا.

چهار توله شیر ماشه یک دوربین دام مجموعه در یک waterbuck کشتن ملکه الیزابت Kasenyi دشت. الکس Braczkowski

اخیرا در سال 2020 دیگر مطالعه دقیق در پارک ملی دریاچه Nakuru, کنیا اعمال می شود و این رویکرد نشان داد که این روش برآورد جمعیت شیر اندازه به حدود یک ششم از آنچه که قبلا تصور می شد. خدمات حیات وحش کنیا, در همکاری با شرکای محلی است که در حال حاضر با استفاده از فضایی صریح ضبط-تصرف در بلند پروازانه نظرسنجی در سراسر کشور از شیرها و سایر گوشتخواران بزرگ در تمام پایگاه های بالقوه در سراسر کنیا.

به طور گسترده تر این نتایج بیشتر به تقویت این دیدگاه که با تکیه بر موقت, روش های غیر مستقیم برای تشخیص جمعیت شیر روند ما ممکن است در نهایت با گمراه کننده پاسخ و موفق به مستقیم کمیاب حفاظت از منابع مطلوب است.

ما استدلال می کنند که همه ذینفعان درگیر در شیر حفاظت از محیط زیست در سراسر آفریقا و آسیا باید با استفاده از دقیق بررسی روش ها برای پیگیری از شیر جمعيت. این نتایج پس از آن باید فرم مناسب خطوط برای قاره گسترده گزارش در شیر به وفور و به کمک استراتژی های اطلاع رسانی با هدف بهبود خود را.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de