فرانک لمپارد بحث در مورد ‘کار سخت’ را نمی خواهد کمک به فوتبال مقابله با سیاه تحت نمایندگی

زمانی که منچستر سیتی فوتبالیست نیمه به چالش کشیده انگلیسی فوتبال به کار بیشتر زمانی که آن را آمد به مقابله با نژادپرستی نظاممند در پی سیاه و سفید زندگی مهم جنبش چلسی مدیر فرانک لمپارد سوال تجزیه و تحلیل خود را از مشکل. برای لمپارد موفقیت خود را در مربیگری بود به سادگی به پیوند سخت. اما تحقیقات من نشان می دهد که سخت کار و تلاش هستند نه عوامل تعیین کننده زمانی که آن را می آید به عدم سیاه و سفید مدیران در رده های بالای این بازی است.

به طور کلی در زبان انگلیسی فوتبال در پاسخ به Black Lives Matter چشمگیر بوده است. حرفه ای بازیکنان فوتبال در انگلستان اجازه داده شد برای نشان دادن حمایت خود را برای این جنبش با در نظر گرفتن زانو قبل از مسابقات. و در لیگ برتر مجاز آن باشگاه به جای بازیکنان با نام “black lives matter” در روز مسابقه پیراهن.

اما استرلینگ بود راست می گویند که تیم های نظارتی در حال حاضر باید حرکت فراتر از حرکات نمادین. آنها نیاز به پیاده سازی تغییر معنی دار برای مقابله با نابرابری در این بازی – به خصوص در رابطه با سیاه تحت نمایندگی در مربیگری و مدیریت. این واقعیت است که وجود دارد هیچ سیاه و سفید مدیران در لیگ برتر و آنها حساب کمتر از 1% ارشد مربیان – با وجود ساخت تا حدود 30 درصد از بازیکنان.

استرلینگ به استیون جرارد و فرانک لمپارد به عنوان آخرین نمونه در یک لیست طولانی از سفید سابق انگلستان بازیکنان که آغاز شده و خود مدیریتی حرفه در پرواز بالا. وی با اشاره به مقایسه با مشابه تزئین سیاه و سفید سابق انگلستان بین المللی, Sol Campbell که آغاز شده و خود مدیریتی حرفه ای در لیگ دو را مککلسفیلد شهر به عنوان یکی دیگر از سیاه سابق انگلستان بین المللی پل Ince.

لمپارد پس از آن متهم استرلینگ از ساخت “بسیار گاه به گاه” مقایسه اضافه کرد:

من فکر می کنم او آن را کردم از نظر من کمی اشتباه…این فرصت ها باید به طور مساوی برای همه, من فکر می کنم همه ما در آن به توافق برسند…اما در درون آن وجود دارد جزئیات چقدر سخت شما کار کرده است.

اما لمپارد اشتباه است. تحقیقات نشان داده است که این نوع از “دو بحث” – اغلب توسط به ظاهر مترقی مردم سفید – در خدمت به نشان دادن حمایت خود را برای علت در راه به طور کلی در حالی که به طور همزمان و مودبانه خاموش و بی اعتبار یک فرد تجربه نژادی و بی عدالتی است.

لمپارد نقطه است که فرصت خود را برای مدیریت شد به طور انحصاری در نتیجه از کار سخت و تلاش نشان دهنده عدم وجود خود آگاهی. این تقویت به طور گسترده ای برگزار شد اما نادرست باور است که فوتبال شایسته سالار است.

مهمتر از آن رد وجود ساختاری و سیستماتیک فرآیندهای نژادی و نابرابری های درون بازی و استنتاج است که این وضعیت ناشی از عدم تلاش در بخشی از بازیکنان. این سازیاموسیقی زنگی با گسترده تر کلیشه از ورزشکاران به طور طبیعی با استعداد اما تنبل است. همچنین مشرف به نقش شبکه های اجتماعی (و نه توییتر و یا Facebook نوع) در روند تامین امنیت و مدیریت کار می کنند.

پسران’ شبکه

تحقیقات من در پست-تجارب حرفه ای 16, سیاه, فوتبالیست بررسی جایگاه شبکه های اجتماعی در تامین امنیت مربیگری و مدیریت در فوتبال به زبان انگلیسی. شبکه های اجتماعی در حال ارتباط برقرار کردن با خانواده و همسالان و مربیان و مدیران است. به عبارت ساده آن است که شما می دانید.

شبکه های اجتماعی هستند مسلما مهمترین جنبه در تامین امنیت کار و مغلوب ساختن پیشی جستن مدارک و “تلاش”. بازیکنان با شبکه دریافت اخطار از مشاغل جدید و کمک به تامین امنیت مهم معرفی. آنها ارائه مربیگری امیدوار مهم داوران که تایید می توانید برای پشتیبانی و حمایت خود را از نامزدی. اگر یک بازیکن است که بخشی از این شبکه حق آن را بعید است که آنها را دریافت مصاحبه, اجازه دهید به تنهایی کار.

من تحقیق همچنین نشان داد که در حالی که به طور کلی گروه های دوستی در فوتبال حرفه ای شد, چند نژادی, دوستی صمیمی – که بر اساس آن شبکه های اجتماعی شد تا حد زیادی تشکیل شده که عمدتا شامل افرادی بودند که از همان نژاد یا منطقه است. یکی از شرکت کنندگان در این تحقیقات سابق, بازیکن, Simon (نه نام واقعی او) توضیح داد که با تعداد بسیار کمی از مردم سیاه و سفید در موقعیت قدرت “سیاه و سفید” شبکه های اجتماعی بازیکنان متعلق به اغلب سودمند برای تامین امنیت مربیگری کار می کنند.

روابط خانوادگی: جیمی ردنپ و پدر هری با فرانک لمپارد و پدرش فرانک Snr در سال 2009. ایان غرب/PA بایگانی/PA تصاویر

لمپارد مسیر به مدیریت مفید است تصویر. لمپارد به دنیا آمده بود فوتبال ، پدر او فرانک Snr شد دستیار مدیر در غرب ژامبون, پسر عموی خود را توسط جیمی ردنپ (یکی دیگر از سابق انگلستان بین المللی) در حالی که عموی خود را که بسیار تاثیرگذار مدیر سابق هری ردنپ. در واقع ردنپ یک بار توضیح داد که چگونه او ابزاری در گرفتن برادرزاده اش اولین شغل خود را در مدیریت:

…من پله مل موریس (دربی کانتی رئیس) او یک خانه تا جاده از من…او گفت: Frank تا به حال هیچ تجربه…من گفت که او می خواهد به یک مدیر لطفا در دیدار با او. روز بعد او را ملاقات کرد او در لندن, آنها تا به حال یک جلسه در 7 ساعت و نیم و هشت او پله به من و گفت که او می خواهم او دمیده دور. من به او داده ، و آن بود.

هنگامی که منصوب لمپارد استخدام خود را با دوستان سابق چلسی بازیکن جودی موریس به دستیار مدیر – موریس تا به حال هیچ تجربه قبلی از مربیگری بزرگسالان است.

این رونی حکومت (که در آن یک سیاه آسیایی یا اقلیت قومی نامزد گنجانده شود باید در مصاحبه های شغلی) ارائه شده به عنوان یک مسیر برای مقابله با سیاه تحت نمایندگی توسط فدراسیون فوتبال. اما با کمی صلاحیت داخلی استخدام فرآیندهای درون فردی, باشگاه بعید است که آن را تا به حال اجرا در هر راه و یا حتی اجرا.

فوتبال حرفه ای مخالف با نژاد پرستی در یک مفهوم کلی. اما برخی در داخل آن سفید عضویت باقی می ماند و تمایلی به طور کامل اذعان به وجود نژادپرستی سیستماتیک و – به ویژه – چگونه آن را تحت تاثیر قرار مشاغل خود را.

در پاسخ به استرلینگ Lampard – به وضوح با استعداد – مدیر می تواند به راحتی پاسخ داد که فوتبال هنوز هم کار نمی کند برای همه مردم در راه همان است. این شده اند که صفحه نمایش چشمگیر خود آگاهی و ضد نژاد پرستی. بدون اصل اذعان این واقعیت از همه در فوتبال – این سخت است برای دیدن چگونه سیستمیک نژادی و نابرابری های درون بازی را می توان به.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de