فرانسه-آمریکا زد و خورد بیش از آمازون دیجیتال مالیاتی نشان می دهد که چرا یک قرن بین المللی سیستم مالیاتی شکسته است

فرانسه و ایالات متحده موفق شده اند برای جلوگیری از تبدیل های اخیر خود تجارت زد و خورد به یک جنگ – در حال حاضر است.

اختلاف شامل فرانسه تصمیم در تابستان گذشته به طور یک جانبه رسیدن به خارج از ایالات متحده و فرانسه مالیات پیمان چارچوب مالیات ایالات متحده شرکت های فن آوری مانند گوگل و آمازون Facebook و توییتر. تماس با فرانسه مالیات یک تجارت غیر قانونی عمل ایالات متحده قول داد به مقابله به مثل با 100% تعرفه ها در طیف گسترده ای از محصولات.

پس از مذاکرات در ماه ژانویه رئیس جمهور فرانسه امانوئل پاکسازی و رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن به نظر می رسد برای رسیدن به آتش بس. فرانسه توافق را به تاخیر دیجیتال مالیاتی تا پایان سال و ایالات متحده نمی خواهد اعمال بیشتر تعرفه ها.

آتش بس در شرق اوکراین اجازه می دهد زمان برای مقامات مالیاتی از نزدیک به 140 کشور از جمله فرانسه و آمریکا به چکش کردن یک معامله به مدرن بین المللی سیستم مالیاتی. در Jan. 31 آنها توافق کردند به فشار پیش رو در مذاکرات به بازنویسی جهانی مرزی قوانین مالیاتی تا پایان سال است.

بنابراین برای لحظه ای خود را بری و بوردو امن هستند.

به عنوان یک مالیات استاد من تحسین تمایل فرانسه و آمریکا به مذاکره کنند. مشکلات بین المللی سیستم مالیاتی نمی تواند حل و فصل توسط این دو کشور به تنهایی.

چرا که قوانین فعلی بر اساس قرن مالیات بر معاهدات بیمار هستند مناسب به خواسته های اقتصاد دیجیتال و نیاز فوری اصلاحات.

بشقاب خود را از عجیب و غریب, فرانسوی, پنیر امن است از تعرفه بالا برای حداقل یک کمی در حالی که دیگر. hlphoto/شاتر.com

تبعیض مالیاتی

در ماه مارس سال 2018 به اتحادیه اروپا پیشنهاد 3% مالیات بر برخی از سود ناخالص از بزرگترین دیجیتال شرکت بدون در نظر گرفتن که آیا این شرکت ها تا به حال حضور فیزیکی در یک کشور است.

اگر چه تکنولوژی-دوستانه کشورهای اروپایی از جمله ایرلند و سوئد مسدود اتحادیه اروپا, مالیات, فرانسه منتقل نسخه خود را در ماه جولای سال 2019. مانند آن مدل اتحادیه اروپا فرانسه مالیات اعمال می شود به طور نامتناسبی به ایالات متحده غول تکنولوژی با هدف قرار دادن شرکت ها با حداقل US$750 میلیون دلار درآمد حاصل از فروش آنلاین, تبلیغات اطلاعات کاربر و یا راه اندازی یک بازار دیجیتال.

فرانسه استدلال کرد که این نیاز به دیجیتال مالیات به زور مالیات-dodging شرکت های ایالات متحده به پرداخت سهم عادلانه خود را. اما مقامات ایالات متحده شکایت دارند که دیجیتال مالیات در حال حمایت از, تبعیض علیه شرکت های آمریکایی و دو-مالیات آنها.

و از جمله یک طرفه دیجیتال مالیات حتی ممکن است نقض قوانین اتحادیه اروپا به عنوان من استدلال در جای دیگر با یک همکار.

ایالات متحده شرکت های فن آوری مانند آمازون در نظر گرفته شده که هدف اصلی از دیجیتال قوانین مالیاتی. میشل Stoupak/NurPhoto via Getty Images

منسوخ قانون

ایالات متحده و فرانسه دیجیتال اختلاف مالیاتی است که بخشی از یک درگیری که embroils هر کشور است.

مدل در یک چارچوب توسعه یافته در دهه 1920 یک شبکه بزرگ دو جانبه معاهدات مالیات فرم ستون فقرات بین المللی سیستم مالیاتی. تحت این پیمان یک کشور نمی تواند مالیات یک شرکت خارجی مگر اینکه آن را به یک دفتر یا فروشگاه های دیگر حضور فیزیکی در کشور است.

دیجیتال امروز شرکت کسب سود قابل توجهی در کشورهایی که در آنها هیچ حضور فیزیکی. نتیجه این است که کشورهایی مثل فرانسه و دیگران در سراسر جهان که در بازارهای بزرگ برای دیجیتال, خدمات, دریافت کم و یا هیچ مالیات بر درآمد از این فن آوری کسب و کار.

و مشکل نیست و محدود به خدمات وب سایت. خرده فروشان آنلاین مانند آمازون سفارشات از پاریس ساکنان از طریق اینترنت اما اجتناب از داشتن حضور فیزیکی با استخدام اشخاص ثالث به ارائه پاریسی شلوار جین خود را و پرده های حمام.

نا امید با حضور فیزیکی مورد نیاز حداقل 36 کشور جهان از جمله انگلستان و هند را تصویب کرده اند و یا پیشنهاد خود را مالیات به اطراف قاعده با توجه به مشاوره شرکت KPMG.

اما چنین unilateralism را افزایش می دهد پیچیدگی افراد شرکت به دو برابر مالیات کاهش می یابد و رشد و مانع تجارت است.

بزرگ خودروسازان مانند تسلا نیز می تواند تحت تاثیر OECD مالیات بازنویسی. شیلا فیتزجرالد/شاتر.com

یک مشکل جهانی

خوشبختانه وجود تلاش های در حال انجام برای رفع مشکل.

سازمان همکاری و توسعه اقتصادی است که منجر به مذاکرات مربوط به 137 کشور به نوسازی بین المللی سیستم مالیاتی اجازه می دهد تا کشورها به جمع آوری مالیات و حتی زمانی که شرکت های عدم حضور فیزیکی در درون مرزهای خود را.

دولت باید در اصل توافق بر یک چارچوب برای طراحی یک سیستم جدید و تعیین حداقل نرخ مالیات شرکت. قوانین جدید تاثیر می گذارد نه تنها تکنولوژی غول های مانند آمازون و اپل بلکه بسیاری دیگر از شرکت های بزرگ مانند کالاهای لوکس ساز LVMH و خودروسازان فولکس واگن و تسلا.

توافق شده است برای پیدا کردن, اما, در بخشی به دلیل اجتناب از مالیات مضاعف به این معنی است که افزایش در مالیات توسط برخی از کشورها لزوما منجر به از دست دادن مالیات توسط دیگران است. ترس نامتناسب اثرات در شرکت های ایالات متحده و درآمد دولت ایالات متحده بوده است به خصوص تمایلی به شرکت کنندگان.

اما همه چیز فقط بدتر خواهد شد برای آمریکا اگر آن حاضر به تکان دادن.

ما هنوز نمی دانند که نتیجه این چانه زنی در پاریس اما یک چیز روشن است: 100-year-old نظام مالیاتی است که بعید است برای زنده ماندن دست نخورده است. اگر کشورها را نمی توان در یک توافق گسترده تر اصلاح آنها ادامه خواهد داد و امور را به دست خود.

[دانش عمیق, روزانه. ثبت نام برای گفتگو در خبرنامه.]

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de