چهار چیزهایی که شما نمی دانید در مورد زباله های هسته ای

برخی از آنچه که شما شنیده ام در مورد زباله های هسته ای درست است. آن را واقعا می تواند هزاران سال به پوسیدگی و حتی ساختارهایی قرار گرفتن در معرض خطرناک ترین نوع می تواند کشنده باشد.

اما در ده سال کار و تحقیق زباله های هسته ای, من هم مواجه می شوند بسیاری از مزخرف. آن را به سادگی به عنوان بد نیست به عنوان بسیاری از ترساندن داستان را. و با انگلستان و کشورهای دیگر نیاز به تصمیم می گیرید که در آن به میزبان نسل بعدی از زباله های هسته ای در اختیار امکانات چنین تصورات غلط می تواند بسیار مضر است.

زباله های هسته ای را می توان به عنوان هر چیزی که می آید از یک سایت مجاز به رسیدگی به مواد هسته ای که دیگر مفید است. زباله های رادیو اکتیو است و چیزی که نیست و مفید نیز می دهد مضر ionising تابش. من می خواهم برای روشن کردن چند چیز در مورد این نوع از زباله:

1. آن را نمی کند, تب و تاب بودن

این مستند:

از طریق GIPHY

هومر سیمپسون زندگی واقعی معادل نیست به طور مداوم دست زدن به اشیاء درخشان.

اگر شما می توانید به یک راکتور هسته ای و یا برخی از حوضچه خنک کننده است که نگه زباله های رادیو اکتیو می خواهد در واقع دیدن یک نور آبی رنگ. اما این نه به طور مستقیم که از مواد رادیو اکتیو.

Cherenkov Radiation در 60 ثانیه.

آبی, تاب داده شده توسط آب هنگامی که ذرات باردار مانند الکترون ها در حال ساطع شده از مواد رادیو اکتیو در سرعت های بسیار بالا. آب کاهش می یابد و این ذرات توسط جذب برخی از آنها انرژی و آب می دهد و سپس این انرژی به صورت نور است. این باعث می شود آب رادیواکتیو در اطراف برخی از اشیاء به نظر می رسد تب و تاب بودن بسیار روشن.

آب رادیواکتیو بود یک بار به فروش می رسد به عنوان یک درمان برای مردگان زندگی می کنند’. سام LaRussa CC BY-SA

و اگر شما فکر درخشش خواهد بود سبز به جای آبی این اسطوره احتمالا ریشه در استفاده از مواد رادیواکتیو به glow-in-the-dark رنگ.

در دهه 1920 بسیاری از به اصطلاح “Radium دختران” درگذشت در ما پس از زدن برس در یک کارخانه که در آن آنها کار می کرد استفاده glow-in-the-dark رنگ به تماشای.

2. آن را نگه داشته و در بشکه های نفت

تصاویر محبوب نشان می دهد بشکه است که نگاه کمی مانند آنها ممکن است حاوی روغن. اما زباله از صنعت هسته ای طول می کشد بسیاری از اشکال و وجود ندارد مقدار از آن را که در واقع به نظر می رسد مانند نفت است.

برخی از چیزهایی که به عنوان طبقه بندی زباله های رادیو اکتیو چرا که آنها پوشش داده شده در خطرناک رادیواکتیو ذرات است که می تواند بسیار دشوار را به حذف. این شامل چیزهایی مانند فیلتر از دریچه های هوا و مناسب است که کارگران فرسوده برای جلوگیری از ذرات از گرفتن بر روی پوست خود. این همچنین شامل تکه های فلزی شن و ماسه مورد استفاده در فرآیندهای تصفیه آب و آوار.

واقعا رادیواکتیو مسائل می آید از سوخت هسته ای بیشتر اورانیوم استفاده شده است که در داخل یک راکتور که برخی از آنها دستخوش تجزیه رادیواکتیو است که آن را تبدیل به عناصر شیمیایی. صرف سوخت حل شده در اسید به طوری که مفید شیمیایی عناصر را می توان استخراج و مورد استفاده برای سوخت جدید.

مایع باقی مانده زباله است و سپس تبدیل به جامد (شیشه) که باعث می شود آن را آسان تر که مسئولیت رسیدگی به. این نوع از زباله نمی کشد تا مقدار فضای فیزیکی اما حساب برای بسیاری از رادیواکتیویته در انگلستان موجودی.

3. آن را بسته بندی شده به استانداردهای بالا,

بسیاری از جامد انواع زباله قرار داده شده به 500 لیتر درام و پس از آن باید بسیار خاص نوع و مقدار سیمان در بالای ریخت. سپس این جریان در اطراف زباله و تبدیل آن به یک قوی و بلوک جامد است که بسیار مقاوم در برابر تابش در مقایسه با سایر مواد مانند پلاستیک.

بسیاری از انگلستان زباله های هسته ای ذخیره شده در Sellafield, Cumbria. اوون Humphreys/PA

برخی از انواع زباله در حال له در یک متخصص ماشین قبل از cementation. که در آن زباله های مایع تبدیل شده است در به شیشه آن باید به دیدار برخی از معیارهای کیفیت مانند چقدر قدرت آن می تواند از ایزوتوپ های رادیواکتیو. این معیار اطمینان از این ضایعات را می توان با خیال راحت ذخیره می شود برای مدت زمان طولانی.

برخی از آن بسیار رادیواکتیو آن را می شود گرم است. استفاده از سوخت هسته ای شامل تعداد زیادی از مختلف عناصر رادیواکتیو و برخی از آنها پوسیدگی بسیار به سرعت. فروپاشی آنها را مقدار زیادی از انرژی است که می تواند جذب محیط اطراف خود ساخت آنها گرم است.

4. برخی از آن می توان با خیال راحت به کار گرفته

تابش در اطراف ما است. می آید از سنگ در روی زمین از فضا و از برخی روش های پزشکی مانند اشعه ایکس.

اگر شما تجربه زیادی از تابش بسیار به سرعت آن را باعث آسیب شود اما مقدار کم می تواند به کار گرفته شود با خیال راحت. این است که چرا تابش کارگران دارای محدودیت است که آنها را به چوب است. کسی که با این نسخهها کار با اشعه مجاز به دریافت یک دوز از 20 millisieverts در هر سال (یک sievert اندازه گیری رادیواکتیویته). در مقایسه a chest X-ray به شما یک تابش دوز 0.1 millisieverts.

tinyurlis.gdu.nuclck.rushrtco.de