شناور ظروف پتری? Coronavirus قرار می دهد کروز صنعت در حوض

دلار هنگ کنگ, چین — مرگبار ویروس آبله مرغان شیوع جرم و موارد اجرا می شود: گاهی اوقات لوکس کشتی کروز تعطیلات نیست سفر از طول عمر سالمندان مسافران برای امیدوار بود.

کروز را برانگیخت بیمار افتاده اند یکهو در گذشته مخمصه خود را در دریاهای آزاد که به تمرکز شدید به دلیل تعطیلات می تواند هزاران دلار هزینه و اغلب به بازار عرضه شده به عنوان سفر از طول عمر است.

“کشتی های کروز بسیار مستعد ابتلا به شیوع سرماخوردگی و استفراغ ویروس” گفت: جان آکسفورد استاد ویروس شناسی در کوئین مری دانشگاه لندن است.

“همواره این کشتی ها به سر می برند و با بسیاری از مسافران و بهداشت و سطوح می تواند لغزش.”

مراکز ایالات متحده برای کنترل و پیشگیری بیماری (CDC) وارد شده هشت شیوع بیماری روی کشتی های کروز در سال گذشته از نورو ویروس بسیار مسری است که باعث استفراغ و اسهال — به سختی این مسائل از یک تعطیلات رویایی.

سرخک, E. coli, آبله مرغان و سالمونلا مسمومیت باید همه شکسته بر روی کشتی در سال های اخیر است.

“متاسفانه بیشتر افراد مسن جمعیتی در یافت نمونه بوش هستند احتمال بیشتری برای ابتلا به هر چیزی که ممکن است در حال حاضر یک چالش جدی در سلامتی” هشدار داد دکتر سیمون کلارک استادیار در بریتانیا دانشگاه خواندن.

با جهانی نگرانی های روزافزون در مورد تهدید جدید coronavirus, مسن ژاپنی, زن و مرد درگذشت و در روز پنج شنبه که بر روی ویروس زده الماس شاهزاده خانم.

کشتی لنگر در یوکوهاما بود که تا کنون بزرگترین coronavirus خوشه خارج از مرکز در چین است. برخی از آنها اشاره انگشت در ژاپن مقامات برای آنها چگونه رفتار 14 روز در قرنطینه از صدها نفر از مسافران است.

در حال حاضر مقامات ایالات متحده توصیه می شود که مسافران “تجدید نظر” کشتی و یا در آسیا با استناد به خطر coronavirus مرتبط محدودیت های مسافرتی و قرنطينه.

رشد سالانه

استوارت Chiron پیشرو در صنعت متخصص می گوید که کشتی های کروز هستند هیچ چیز مانند چشمه از ویروس ها که در آنها نقاشی شده بود و خطوط کروز را “گسترده اقدامات احتیاطی برای حفظ کشتی پاک”.

“هنگامی که ویروس ها معرفی خطوط کروز پروتکل های مختلف و روش برای تمیز کردن کشتی های بیشتر و جلوگیری از گسترش این ویروس,” او اضافه شده است.

ایالات متحده بر اساس Chiron می گوید که این تصویر از هزاران نفر از مردم کهنه هم در هیئت مدیره — رسیده و شرایط را برای گسترش بیماری — نیز گسترده ای از علامت.

“کشتی های کروز هستند که بسیار بزرگتر از اکثر مردم متوجه نشوند. وجود دارد مقدار زیادی از فضا برای مسافران به گسترش به لذت بخش, سالم, تجربه,” او گفت:.

با توجه به Chiron با استناد به CDC آمار و ارقام از بیش از 31 میلیون نفر که holidayed در کشتی های کروز در سال گذشته وجود دارد 1,038 موارد نورو ویروس و یا 0.003 درصد است.

Chiron و دیگر کارشناسان می گویند که صنعت کروز با موفقیت شانه ای بالا انداخت گذشته منفی سرفصل و به سرعت به گزاف گویی یک بار coronavirus عبور می کند.

کروز دریایی با خطوط بین المللی انجمن جهان بزرگترین کروز صنعت تجارت سازمان می گوید: 17.8 میلیون نفر در زمان اقیانوس کروز در سال 2009 در مقایسه با سال گذشته 31 میلیون, نشان دادن آن به طور مستمر در حال رشد محبوبیت.

حدود نیمی از تمام مسافران از شمال امریکا و تحلیلگران می گویند بعید است که مزاحمت حوادث عروق در آسیا است.

“همانطور که با بحران های قبلی وجود دارد ممکن است جدید باشد-رزرو slowdowns به مردم گرفتار در, اخبار چرخه” گفت: Chiron.

“هنگامی که این دوره نتیجه گیری وجود خواهد داشت موجی از رزرو و رزرو الگوهای به حالت عادی بازگشت.”

‘شما به دام افتاده’

تارا C. Smith, استاد اپیدمیولوژی در دانشگاه ایالتی کنت در اوهایو است و نه اعتقاد.

“اعطا من می تواند تبدیل به بیمار از طریق هر نوع مسافرت و یا حتی از طریق یک staycation هستید با من kindergartener” گفت: اسمیت است که آموزش در میکروب شناسی و بیماری های عفونی.

“اما کشتی های کروز کسانی که خطرات ناشی از سابقه عفونت و تقویت آنها با توجه به ثابت مشترک چهارم از مسافران در هیئت مدیره است.”

اسمیت اذعان کرد که کروناویروس یک “افراطی مثال” و گفت که بسیاری از مسافران کروز را تجربه کنند هیچ مشکلی در همه.

“اما من شخصا ترجیح می دهم نه خطر,” او گفت:.

“یکی هرگز نمی داند چه عفونت ممکن است را وارد کنید و بر روی یک کشتی کروز و آن را به یک محل که در آن شما به دام افتاده با تمام مسافران همکار خود.

“این فقط صدا نیست مانند یک بازی سرگرم کننده تعطیلات به من.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>