فنلاند قصد دارد به تمام پدر و مادر جدید همان ترک

تغییراتی که اعلام شد روز شنبه و می تواند به اثر می آیند به عنوان اوایل به عنوان 2021, یک پیشنهاد برای ترویج برابری جنسیتی و فراگیر برای زوج و تشویق پدران به عنوان زمان زیادی را در محل کار به عنوان مادران است.

اندازه گیری یکی از آخرین اصلاحات تحت فنلاند دولت جدید به رهبری Sanna, Marin, مترقی, نخست وزیر. Marin ساخته شده اخبار هنگامی که او تا زمان ارسال در اواخر سال گذشته و تبدیل شدن جهان جوانترین برتر و به عنوان یک دولت ائتلافی از همه رهبران زن.

تحت اصلاحات جدید هر یک از پدر و مادر اجازه خواهد داشت 164 روز از پرداخت مرخصی والدین افزایش یافته است که کل کمک هزینه برای یک زن و شوهر از 11.5 ماه به بیش از 14 ماه دولت در بیانیه ای گفت. تنها پدر و مادر را از حق استفاده از مرخصی والدین سهمیه از هر دو پدر و مادر.

وزیر کار و امور اجتماعی و سلامت, Aino در هنرمند-Harry Pekonen گفت که سیاست جدید نشان می دهد دولت “سرمایه گذاری در آینده از فرزندان” و در رفاه خانواده است.

“اصلاحات خواهد بود یک تغییر عمده در نگرش آن را بهبود برابری بین پدر و مادر و زندگی متنوع خانواده ها آسان تر,” او اضافه شده است.

اما برخی از صنایع و رهبران کارگری به نظر می رسید با احتیاط در مورد تغییرات. Ilkka Oksala مدیر کار و امور اجتماعی از کنفدراسیون فنلاندی صنایع, بزرگترین کارفرما انجمن در کشور با انتقاد از سیاست جدید.

“اصلاحات بهبود نمی یابد برابری می کند بهبود اشتغال و بهبود وضعیت زنان در بازار کار” Oksala گفت Helsingin Sanomat فنلاندی روزنامه.

Lotta Savinko سر کار امور Akava کنفدراسیون اتحادیه های حرفه ای و مدیریتی کارکنان در فنلاند گفت: همان روزنامه که “واقعیت این است که این کمک هزینه مراقبت از کودک خردسال در خانه است و نه لمس است یک مشکل واقعی است.”

کارشناسان گفت که اگر والدین ترک تجدید نظر شده بود طولانی در ساخت مارین ممکن است کلید به در نهایت سوق دادن سیاست رو به جلو است.

“Sanna مارین می کند نشان دهنده تغییر ارزش ها در سیاست ها و سیاست ها در تراز با والدین ترک مدل” الینا Penttinen یک مطالعات جنسیتی استاد در دانشگاه هلسینکی گفت: بیش از ایمیل پنج شنبه.

مارین یک مادر به دختر جوان و قبلا توضیح داده شده خودش را به عنوان بخشی از یک “رنگین کمان خانواده است.” پدر و مادر او از هم جدا هنگامی که او یک کودک بود و او توسط مادر او و مادر او را شریک زن. او شده است یک مدافع برای مترقی سیاست با هدف حمایت از خانواده های از همه نوع.

Pekonen گفت که اصلاحات را “یک تغییر عمده در نگرش” و “زندگی متنوع خانواده ها آسان تر است.”

“اصلاحات خواهد پشتیبانی از همه نوع از خانواده ها و اطمینان از مساوی برگ برای کودکان بدون در نظر گرفتن فرم از خانواده,” او گفت:.

دولت جدید سیاست را اعمال می شود به تمام پدر و مادر بدون در نظر گرفتن جنسیت و یا اینکه آیا آنها یک فرزند بیولوژیکی و یا پدر و مادر خوانده و پدر و مادر می تواند انتقال به 69 روز خود را ترک به شریک زندگی خود را.

بسیاری از دولت های اروپایی معرفی شده اند خود را برای مبارزه با اقدامات این قاره را پایین نرخ زاد و ولد توسط incentivising تولد از جمله مجارستان که به تازگی اعلام کرد قصد دارد به ارائه خدمات رایگان در لقاح آزمایشگاهی برای ازدواج مردان و زنان در کلینیک های اجرا شده توسط دولت است.

اما فنلاند یک پرت آن را به عنوان مدعی است که این تغییرات با هدف مقابله با نابرابری جنسیتی لغو جنسیتی مزایای خاص و با استفاده از gender-neutral زبان در این قانون.

بسیاری از فنلاندی کاربران رسانه های اجتماعی تحسین تلاش های دولت در رسانه های اجتماعی پس از این اقدامات اعلام شد چهارشنبه.

“من هرگز احساس که خانواده برگ نیز برای ما خانواده های رنگین کمان,” Minna Minkkinen نوشت: در یک صدای جیر جیر با اشاره به این واقعیت است که اصلاحات جدید ارائه بهتر گنجاندن هستند. “من منتقل شد.”

هانا Markkanen گفت که این یک گام به سمت یک “خانواده-دوست و فنلاند.”

“من خوشحالم به خصوص که چند نوع از خانواده ها در نظر گرفته و اصلاحات” او گفت:.

Penttinen این مطالعات جنسیتی استاد گفت: آن قبلا “از نظر مالی به چالش کشیدن برای پدران به ماندن در خانه به عنوان آنها هنوز دریافت دستمزد بالاتر از زنان” اما امیدوار است که این اصلاحات خواهد راه را برای بهبود فرصت های شغلی برای زنان است.

“در دراز مدت این نیز ممکن است تغییر ادراک از استخدام زنان به عنوان آنها باید فرصت های برابر برای پیشبرد حرفه خود و بازگشت به کار” او گفت:.

اصلاحات قرار می دهد فنلاند و جلوتر از برخی دیگر از کشورهای اروپایی در رابطه با طول مرخصی. در لوکزامبورگ پدران می تواند فقط 10 روز از پرداخت ترک “با توجه به شرایط فوق العاده” در حالی که در هلند آنها را به عنوان یک کل از پنج روز با توجه به پارلمان اروپا است. اما فنلاند مرخصی والدین سیاست هنوز هم به عنوان سخاوتمندانه به عنوان کشور همسایه سوئد که در آن هر پدر و مادر می تواند تا 240 روز پرداخت را ترک کنند.

ایالات متحده در عین حال به معرفی فدرال پرداخت می شود والدین را ترک کنند.

© 2019 نیویورک تایمز اخبار سرویس

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>