ریحانه بگوم یک کارگر یک کارخانه پوشاک در Mirpur-13 در داکا توصیف یک حادثه از او آزار و اذیت جنسی توسط یک مرد کارگر در یک سمینار در اجرای دستورات دادگاه و سازمان بین المللی کار کنوانسیون 190 برای جلوگیری از خشونت و سوء استفاده جنسی در محل کار.

“من نمی توانید عدالت من سزاوار” ریحانه گفت.

“من نمی خواهد نام کارخانه. من خانواده و فرزندان. من نمی خواهم به از دست دادن کار من,” او اضافه شده است.

با وجود اینکه در معرض آزار و اذیت و شکنجه بسیاری از زنان کارگران کارخانه در سراسر کشور آیا به دنبال جبران بیش از حوادث به خاطر ترس از اخراج از کار Sirajul اسلام Rony رئیس جمهور بنگلادش ملی پوشاک کارگران و کارکنان لیگ اشاره کرد.

Saima خاتون استادیار مردم شناسی در Jahangirnagar دانشگاه بر اهمیت یک قانون جداگانه برای جلوگیری از آزار و اذیت جنسی در نطق اصلی مقاله است.

با استناد به یک نظرسنجی انجام شده در سال گذشته, او گفت: 80 درصد از کارگران زن هستند مورد آزار و اذیت جنسی در پوشاک کارخانه.

ارجاع یکی دیگر از بررسی های انجام شده توسط عمل کمک در هفت شهرستانها بنگلادش در سال 2015 به او گفت: 84 درصد از زنان و دختران در صورت سوء استفاده از نظرات و رفتار است.

قربانیان خواهد بود قادر به جمع آوری شجاعت و شکایت در مورد آزار و اذیت جنسی اگر وجود دارد یک قانون جداگانه برای مقابله با این موضوع گفت و اشاره کرد که از جمله جرائم و مجازات شوند تحت قوانین مختلف.

شیرین Akhter MP دبیر کل Jatiya Samajtantrik Dal گفت: “مردسالاری در همه جا می دهد تولد به چیزی غیر دموکراتیک. این نژاد یک ذهنیت است که ترویج این تصور که مردان می توانند انجام به عنوان آنها لطفا.”

“آزار و اذیت و شکنجه زنان ادامه خواهد داد تا زمانی که ما این عمل را متوقف,” او اضافه شده است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

خرید کتاب زبان اصلی

آموزش سئو