فدرال, B. C. امید ملاقات با رهبران بومی به پایان خواهد رسید و راه آهن محاصره

فدرال و بریتیش کلمبیا مقامات آزمایشی تنظیم برای دیدار با رهبران بومی به امید پایان دادن به ضد خط لوله راه آهن راه بندان است که باید متوقف مسافران و خفه اقتصاد کانادا.

بومی خدمات وزیر مارک میلر با ارسال نامه ای به سه تن از رهبران مورد اعتراض در نزدیکی Belleville, Ont., که متوقف حمل و نقل و ترافیک مسافری بین تورنتو و مونترال. او ارائه شده به ملاقات در یک محل از انتخاب خود در روز شنبه.

“درخواست من که من از شما لطفا در نظر است به منظور اعتراض و مانع شدن از ریل قطار به عنوان به زودی به عنوان عملی. به عنوان شما را به خوبی می دانم که این بسیار فرار وضعیت و ایمنی از همه درگیر است از بیشترین اهمیت را به من” میلر گفت: در ایمیل ارسال شده علنا در روز پنج شنبه.

“من امیدوارم که شما توافق می کنید به این درخواست و که ما می توانیم در دیدار با روح صلح و همکاری است که باید راهنمای ما در ارتباط است.”

یکی از سه گیرنده Tyendinaga Mohawk رئیس دونالد Maracle گفت که او انتظار دارد که این جلسه برگزار خواهد شد اما او نمی تواند اظهار نظر در مورد میلر درخواست برای پایان دادن به محاصره غزه به دلیل اعتراض نبود آغاز شده توسط آن شورا.

“ما خوشحال هستیم که او را در توافق آمده است” Maracle گفت. “ما نیاز به اجازه می دهد بحث در می گیرد.”

B. C. برتر جان هرگن نیز منتشر شد یک نامه روز شنبه خطاب به Simogyet Spookw که می رود توسط نورمن Stephens یک رئیس Gitxsan ملت است.

برتر از ایشان تشکر رئیس برای رسیدن به دفتر کار خود به پیشنهاد یک جلسه با ارثی روسای Gitxsan و مرطوب’suwet’en ملت بیش از یک راه آهن محاصره در Hazelton, B. C.

“من تایید دولت ما تمایل به شرکت در چنین نشست” هرگن گفت. “من درک می کنم که در دریافت این نامه و مشابه تعهد از کانادا محاصره CN خط حذف خواهد شد اجازه می دهد تا برای یک دوره آرام و صلح آمیز و گفت و گو است.”

معترضان در سراسر کانادا گفته اند که آنها در حال اقدام در همبستگی با کسانی که مخالف ساحلی GasLink پروژه خط لوله که عبور مرطوب’suwet’en سنتی خاک در نزدیکی هوستون, B. C.

محاصره ساخته شد پس از RCMP اجرا یک دستور دادگاه در هفته گذشته در برابر مرطوب’suwet’en ارثی ستاد و حامیان آنها که توقف ساخت خط لوله یک بخش کلیدی از $40 میلیارد LNG کانادا گاز طبیعی مایع و پروژه صادرات.

B. C. بومی روابط وزیر اسکات فریزر گفت: او را به نمایندگی از دولت استانی در این نشست با Gitxsan و مرطوب’suwet’en ندارند.

“بحث و گفتگو با رئیس Stephens است که با توافق به این دیدار خواهد بود وجود دارد یک پایه را در محاصره,” او گفت:. “این دلگرم کننده.”

نخست وزیر جاستین ترودو همچنین در پاسخ به نامه ای از استفن و تاج بومی روابط وزیر کارولین بنت را به حضور در این جلسه در B. C., دفتر نخست وزیر گفت.

استفن بلافاصله پاسخ به یک درخواست برای نظر.

پیشنهاد جلسات آمده پس از مونتاژ از سازمان ملل و سیاستمداران مخالف خواست دولت لیبرال به swifter و محکم تر عمل برای خنثی کردن تنش ها بر سر خط لوله.

از طریق راه آهن به لغو خدمات خود در مونترال-تورنتو و اتاوا-تورنتو مسیرهای حداقل تا پایان روز جمعه به دلیل انتاریو محاصره.

طریق نیز گفت: محاصره نزدیکی جدید Hazelton به معنی عادی از خدمات ریلی است که قطع شده بین شاهزاده روپرت و شاهزاده جورج.

در مانیتوبا معترضان برچیده محاصره در شرق و غرب کانادا ملی خط راه آهن اما اصرار داشت که وجود خواهد داشت بیشتر عمل آمده است.

مانیتوبا برتر برایان Pallister وعده داده بود به دنبال یک دستور دادگاه در برابر محاصره اما گفت این بود که لازم نیست چون CN به دست آمده خود دستور که خدمت کرده بود چهارشنبه.

Pallister اشاره کرد این استان ممکن است به دنبال دستورات اگر هر محاصره بهار.

“اگر فعالیت های غیر قانونی آنها باید تعطیل شود چرا که عواقب,” او گفت:.

Pallister نیز گفت: او را بپرسید همکار premiers برای یک کنفرانس تلفنی به تکرار یک تقاضا که دولت فدرال ساده سازی فرایند تصویب منابع پروژه ها.

ایان Boxall معاون رئیس جمهور از تولید کشاورزی Association of Saskatchewan گفت: محاصره مؤثر هستند تقریبا هر کالا.

Boxall گفت: ده ها تن از کشتی ها در ونکوور در حال انتظار برای لود شود در حالی که هشت در انتظار حمل و نقل در شاهزاده روپرت.

معترضان در B. C. ادامه داد: برای نشان دادن در برابر دولت استانی در روز پنج شنبه, روز پس از صدها نفر از مردم مسدود ورودی به B. C. مقننه و شعار “شرم آور است.”

ده ها تن از مردم تحت اشغال دفتر دادستان کل دیوید است و خواستار آن است که RCMP و ساحلی GasLink برداشت از مرطوب’suwet’en خاک.

سر از استان خدمات مدنی نیز با ارسال یک ایمیل به کارمندان هشدار داد که دیگر اعتراض ممکن است رخ دهد در روز جمعه.

همین رایت نوشت که کارکنان ممکن است شنیده معترضان در حال برنامه ریزی برای “تعطیل” را به عنوان بسیاری از وزارتخانه ها به عنوان امکان پذیر است اما خدمات مدنی را توسعه داده است یک برنامه انعطاف پذیر برای حفظ برخی از خدمات به مردم است.

“لطفا اطمینان حاصل شود که ایمنی شما و همکاران خود را اولویت اول خود را,” او گفت:. “ما نمی خواهد درخواست بندگان خود را به هر موقعیتی که در آن آنها احساس نمی امن است.”

در ضمن دو ارثی ستاد از مرطوب’suwet’en راه اندازی یک قانون اساسی چالش از سوخت فسیلی پروژه ها.

چالش تماس در دادگاه فدرال اعلام کرد که کانادا است که قانون اساسی موظف به پاسخگویی بین المللی آب و هوا-تغییر اهداف که روسای ادعا را لغو مصوبات برای ساحلی GasLink خط.

ساحلی GasLink می گوید: این موافقت نامه با تمام 20 منتخب اول سازمان ملل شوراهای همراه 670 کیلومتر مسیر اما ارثی ستاد می گویند که به عنوان گسترده بخش از زمین و هرگز واگذار که با امضای یک پیمان است.

– با فایل های از کریس Purdy در ادمونتون دیوید Reevely در اتاوا و خنجر Meissner در ویکتوریا.

این گزارش توسط The Canadian Press منتشر گردید Feb. 13, 2020.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.dehec.su