ترس از سوزن: 5 راه ساده برای کاهش درد واکسیناسیون برای کودک شما (و خودتان)

واکسیناسیون یکی از شایع ترین دلایل برای تزریق در کودکان است. اما برای افرادی که ترس از سوزن و درد فقط ذکر یک واکسیناسیون تداعی بسیار زیاد ترس و بد دوران کودکی خاطرات از تزریق دردناک در مطب دکتر یا در مدرسه.

در واقع 20-50 درصد از کودکان و نوجوانان و 20-30 درصد از بزرگسالان گزارش قابل توجهی سوزن ترس. افرادی که ترس از سوزن و کمتر احتمال دارد برای دریافت واکسن آنفولانزا و یا به فرزندان خود را واکسینه شوند. آنها همچنین به احتمال زیاد برای جلوگیری از مراقبت های پزشکی. این به این معنی است که مگر ما توسعه تزریق واکسن مدیریت درد و ترس از سوزن است حیاتی برای موفقیت واکسن — از جمله نهایی coronavirus واکسن.

اما ترس نیست. به عنوان یک روانشناس با تخصص در مدیریت درد من می دانم که وجود دارد تعداد زیادی از تحقیقات به وضوح نشان میدهد که چگونه برای جلوگیری از درد و تسکین خود سوزن ترس. این پنج استراتژی های ساده و آسان به پیاده سازی و مفید برای تمام سنین از جمله کودکان و بزرگسالان است. این علم مورد حمایت استراتژی های توصیه شده توسط کانادا اطفال جامعه و سازمان بهداشت جهانی, در میان دیگران.

1. برنامه ریزی و صادقانه

اجازه دهید بچه ها در مورد واکسیناسیون چند روز جلوتر از زمان و ایجاد آسایش طرح مراقبت. (جیمز Gathany/مراکز کنترل و پیشگیری بیماری)

فکر می کنم در مورد چه استراتژی شما برنامه ای برای استفاده برای مدیریت ترس و یا درد در هنگام واکسیناسیون. پدر و مادر اغلب از گفتن کودکان و نوجوانان آنها در حال رفتن برای یک سوزن تا آخرین دقیقه برای جلوگیری از آنها را مضطرب است. این اغلب دارای اثر مخالف و علل اضطراب به موشک وار رفتن همراه با بی اعتمادی.

آن معمولا به بچه ها بگویید چند روز پیش و با استفاده از آن زمان به راحتی ایجاد کنید برنامه مراقبتی همراه با استراتژی های آنها می توانید استفاده کنید برای مدیریت نگرانی و درد. جزوه خلاصه مدیریت مؤثر استراتژی در یک مکان به واکسن peasy آسان هنگامی که زمان می آید.

برای پدر و مادر, ارزیابی و مدیریت خود را از اضطراب آنها را به بهترین حمایت از کودک خود را. برنامه ای را با کودک خود در طول واکسیناسیون مگر اینکه آنها مسن تر هستند و درخواست می شود خود به خود.

2. استفاده از کرم بیحس کننده

موضعی بی حس کننده می تواند در پیشبرد به بی حس تزریق منطقه است. (هدر Hazzan, SELF Magazine/فلیکر) سی سی با

همچنین به نام موضعی بی حس کننده این کرم کمک به بی حس کردن پوست که در آن سوزن تزریق خواهد شد. موضعی بی حس کننده (Emla, Ametop و Maxilene) خریداری می شود بیش از شمارنده و از هر داروخانه آمده و به عنوان یک پچ یا در یک لوله.

آنها به طور معمول نیاز به تواند به پوست در 30 تا 60 دقیقه قبل از سوزن بنابراین استفاده از کرم بیحس کننده است که اغلب چیزی است که می تواند در خانه انجام می شود و بعد از حذف در درمانگاه. خودی نکته: بعضی از بچه ها نمی مانند در اختیار داشتن پچ حذف شده به دلیل آن را مانند گرفتن یک پانسمان. در عوض شما می توانید از کرم بیحس کننده و قرار دادن منطقه با چنگ بپیچید.

تا مطمئن شوید که کرم بیحس کننده اعمال می شود در جای مناسب در بدن, بررسی پیش با یک داروساز و یا ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی برای پیدا کردن که در آن شات تزریق خواهد شد.

3. درست نشستن

نگه داشتن کودکان در پشتیبانی از حالت نشسته در طول تزریق. (هدر Hazzan, SELF Magazine/فلیکر) سی سی با

بهتر است برای نشستن در یک راحت و آرام و پشتیبانی موقعیت در طول واکسیناسیون. کودکان و نوجوانان می تواند نشستن در دامان پدر و مادر و برگزار می شود, در آغوش گرفتن یا رو به پدر و مادر و یا به طرف اغلب به راحتی موقعیت. دراز کشیده و یا در حال برگزار کردن می تواند به افزایش ترس و درد و ایجاد یک حس از دست دادن کنترل.

نوزادان را می توان نوازش پوست به, پوست, پوشیده, تنها در یک پوشک برگزار شد رو درون در برابر پدر و مادر لخت قفسه سینه. برای کودکان دو سال و جوان, تغذیه با شیر مادر و یا استفاده از یک شیرین مزه محلول مانند مقدار کمی از آب قند نیز توصیه می شود.

کودکان و بزرگسالان که به طور معمول احساس ضعف در هنگام گرفتن سوزن می توانید با استفاده از یک تکنیک به نام تنش عضلانی به کمک به بالا بردن فشار خون خود را به احساس بهتر است. برای استفاده از این روش نشستن و یا دراز کشیدن و سفت کردن بازو و ساق پا و ماهیچه های معده حدود 15 ثانیه تا زمانی که گونه های خود را احساس خیط و پیت کردن. و سپس انتشار تنش برای 20 تا 30 ثانیه (به طور کامل و بدون استراحت) قبل از منبسط و دوباره تکرار تا زمانی که سوزن و یا بیش از شما جلوگیری از احساس ضعف.

4. استفاده از حواس پرتی

جلب توجه و دور از درد قبل و در طول تزریق با تمرکز بر روی چیزی سرگرم کننده و جذاب و تعاملی است. بازی کردن بازی و یا گوش دادن به موسیقی در گوشی های هوشمند است که آسان ابزار موثر برای مدیریت درد و زجر و اکثر مردم آن را در جیب خود!

اگر چه با تکنولوژی بالا همه چیز مثل واقعیت مجازی به کمک low-tech حواس او را پرت مانند صحبت کردن با کسی و یا تصور چیزی سرگرم کننده بیش از حد. در نظر گرفتن چند نفس عمیق نیز می تواند کمک به حفظ آرامش و به حداقل رساندن درد ، به آن را آسان تر برای بچه ها آنها را منفجر کردن یک چرخ دنده یا حباب.

برای پدر و مادر سعی کنید برای جلوگیری از اطمینان کودک خود را. اگر چه این غریزه گفتن چیزهایی مانند “ببخشید” یا “از آن خواهد شد به زودی” در واقع می تواند به افزایش درد و پریشانی توسط سهوا سیگنالینگ به کودک است که وجود دارد چیزی به نگرانی در مورد آن.

5. بحث در مورد آنچه که خوب پیش رفت

صحبت کردن در مورد تجربه می تواند کمک به ایجاد آینده واکسیناسیون آسان تر است. (اسکات Housley/مراکز کنترل و پیشگیری بیماری)

بیشتر وجود دارد شما می توانید انجام دهید حتی زمانی که واکسیناسیون است. به خاطر سپردن و صحبت کردن در مورد آنچه رفت و پس از این واقعیت — حتی اگر آن را کامل — کمک می کند تا آن را کمتر استرس زا و کمتر دردناک دفعه بعد. طرح چیزی سرگرم کننده را به جشن می گیرند و به یاد داشته باشید یک کار خوب انجام می شود!

اگر شما یا فرزند شما هستند تا ترس از سوزن است که شما سعی می کنید برای جلوگیری از آنها را در تمام هزینه های شما ممکن است بهره مندی از کمک های اضافی. در این مورد قرار گرفتن در معرض درمان مبتنی بر تحویل داده شده توسط یک متخصص آموزش بهداشت روانی است که توصیه می شود جلوتر از زمان به منظور بهره مندی بیشتر از پنج استراتژی ساده در بالا بحث شد.

حتی اگر این استراتژی بسیار آسان و مبتنی بر علم و به طور گسترده ای توصیه می شود آنها متاسفانه نه همیشه استفاده می شود. تیم ما در راه حل های برای کودکان و نوجوانان در درد (جست و خیز) در حال کار سخت برای بهبود درد کودکان مدیریت با همکاری با محققان پدر و مادر و مراقبان سلامت-ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی کودکان-مراقبت از موسسات و بیش از 100 سازمان های دیگر. هدف ما این است که به اطمینان حاصل شود که اطلاعات در مورد درد کودکان می شود و به دست کسانی که به آن نیاز دارید را سریع تر.

در طول هفته جهانی ایمن سازی اجازه دهید به یاد داشته باشید که #VaccinesWork و #ItDoesntHaveToHurt.

این داستان بخشی از یک سری تولید شده توسط SKIP (راه حل های برای کودکان و نوجوانان در درد) ملی بسیج دانش شبکه که ماموریت است که برای بهبود درد کودکان مدیریت توسط بسیج شواهد مبتنی بر راه حل از طریق هماهنگی و همکاری.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net