‘بیش از حد بسیاری از” ویکتوریایی در حال رفتن به محل کار در حالی که بیمار است. بیش از حد بسیاری از آنها هیچ انتخاب

وجود دارد هیچ چیز جدید در مورد مردم تبدیل به کار زمانی که آنها بیمار است. در طول سال 1918 اسپانیایی آنفولانزای همه گیر بسیاری از Melburnians تا به حال هیچ گزینه ای جز انجام کار در سرپیچی از توصیه های بهداشتی در دوران قبل از پرداخت مرخصی استعلاجی و عملا با هیچ شبکه امنیت اجتماعی.

امروز بسیاری از کارکنان مجاز به مرخصی استعلاجی. و در عین حال ویکتوریا برتر Daniel Andrews این هفته شکایت کرده است که “بیش از حد بسیاری از مردم” در حال رفتن به محل کار با COVID-19 علائم توصیف این به عنوان “بزرگترین راننده” از دولت مصرانه بالا نرخ انتقال است.


ادامه مطلب: دو هفته به ملبورن مستند چرا COVID-19 تعداد مورد رفتن پایین ؟


آن را آسان به درک اندروز’ نا امیدی. اما در حالی که زمان در واقع تغییر برای بسیاری از کارمندان از سال 1918 کسانی که در این گاه به گاه و پاره وقت و نیروی کار صورت همان استارک انتخاب – خانه بمانند و یا پرداخت می شود – به عنوان همتایان خود بیش از یک قرن پیش.

[جدید] برای حساب 25% از استرالیا نیروی کار عمدتا در پایین-شغل پرداخت. این باعث ایجاد بزرگ آسیب پذیری هر دو از نظر این کارگران با شرایط شخصی و در تلاش برای سرکوب COVID-19.

این بیماری همه گیر است و کاملا نشان داد که عواقب casualisation در صنایع از جمله توزیع مواد غذایی پردازش گوشت مراقبت های بهداشتی خصوصی و امنیت. در ماه آوریل یک خوشه از موارد مرتبط با سرو گوشت abbatoir در ملبورن غرب ترسیم شد به بازی گاه به گاه کارگران شاغل در یک بریزبن مبتنی بر کار استخدام پیمانکار است.

کار استخدام زیر بیشتر موشکافی بیش از ویکتوریا تصمیم دولت برای مدیریت هتل قرنطینه با کمک سه شرکت های خصوصی امنیتی که یکی از آنها subcontracted به دیگر کار استخدام شرکت. یک گارد ادعا می کند که استخدام شده از طریق واتساپ و گفت: او بدون دریافت آموزش ها و پرداخت شد به عنوان کمی به عنوان$18 در هر ساعت. اضافه کردن به مخلوط ادعا کمبود PPE و دست sanitiser و دستور برای انتقال کنترل نشده شروع به شکل گرفتن است.

چند شغل بدون پرداخت بیمار

مشکل این است که با این واقعیت است که بسیاری از گاه به گاه و کارگران پاره وقت نیاز به بیش از یک شغل به پایان می رسد دیدار. این به این معنی که آنها به نوبه خود تا به کار با وجود اینکه بیمار یا در انتظار نتایج آزمایش آنها در حال تبدیل کردن بیمار به بیش از یک محل کار.

از آن بدتر می شود هنوز. بسیاری از مردم با بیش از یک شغل کار در بخش بهداشت و درمان و به خصوص در مراقبت از سالمندان که در آن دستمزد پایین هستند. با توجه به صنعت قله بدن منجر سن خدمات 20-30 درصد از سالمندان-مراقبت از نیروی کار شغل دارند و در بیش از یک مرکز.

فدرال سالخورده مراقبت وزیر ریچارد Colbeck متعهد شده است برای کمک به سالمندان ارائه دهندگان مراقبت های پوشش هزینه های کارکنان, حقوق, به طوری که آنها می توانند به کار در یک مرکز. اما مشکل این است که تثبیت یک.

Emergency workers wheel an elderly resident on a stretcher out of an aged-care home
ملبورن سالخورده مراقبت از خانه را تبدیل به یک نقطه کانونی در COVID-19 بحران است. دانیل Pockett/AAP تصویر

چه کمک در دسترس است ؟

این اندروز دولت ارائه کرده است اشکال مختلف کمک به تشویق کارگران به ماندن در خانه اگر ناخوش یا در حال آزمایش برای COVID-19. اما وجود دارد برخی از استثنائات.

کارگران ادعا می کنند می تواند یک پرداخت$1,500 اگر قادر به کار در انزوا و 300 دلار پرداخت برای پوشش انزوا در حالی که در انتظار COVID-19 نتایج آزمون, اما تنها اگر آنها در حال حاضر دریافت هر گونه مزایای دیگر و یا درآمد و در حال حاضر خسته از هر پرداخت مرخصی استحقاق. به عنوان سالخورده مراقبت از نیروی کار عمدتا پایین پرداخت می شود حدود 16 درصد در حال حاضر در برخی از فرم بهره مند خواهد شد و به احتمال زیاد از دست.

در این نمایشگاه کار کمیسیون به روز از نظر بسیاری از جوایز صنعت به طور خاص عبارتند از مرخصی سالانه یا مرخصی بدون حقوق برای COVID-19-مربوط به غیبت. در عین حال این حکم را پوشش نمی دهد گاه به گاه کارگران یا 40 درصد از کارگران در شرکت نامه و مرخصی بدون حقوق خواهد بود ناخوشایند گزینه برای کسانی که در حال حاضر استفاده می شود تا خود را پرداخت می شود حق.

این هفته کمیسیون دستور پرداخت COVID-19 ترک در سه و سلامت سالمندان-مراقبت جوایز به پوشش هر دو مداوم و گاه به گاه کارگران اگر چه برخی از کارفرمایان شکایت کرده اند که اندازه گیری خواهد بود دشوار و پر هزینه برای پیاده سازی.


ادامه مطلب: نمایی از تپه: مراقبت از سالمندان بحران نشان دهنده آماده سازی ضعیف و شکسته سیستم


نیروی کار casualisation بخشی از گسترده تر حرکت به سمت افزایش “کار انعطاف پذیری”. این تبلیغ به عنوان یک راه را برای کارگران به لذت بردن از کنترل بیشتری بر زندگی خود دارند اما در عمل به آن اجازه می دهد تا کارفرمایان به پیشنهاد, پایین, پرداخت, امنیت کمتری شغل در حالی که آزادی خود را از تعهد به کارکنان خود را, و در برخی موارد حتی از دریافت یارانه دولت را به مقرون به صرفه.

یک مثال کلاسیک خصوصی سالخورده مراقبت از خانه که کارکنان از طریق لایه های کار استخدام سازمان دریافت کرده اند و یک دولت فدرال به تزریق پول نقد برای کمک به آنها در مقابله با COVID-19 و موظف هستند با همان نیروی انسانی شرایط اجرا در ویکتوریا عمومی سالخورده-امکانات مراقبت.

این امکانات در یک تمام عیار بحران بهداشت عمومی حسابداری برای نگرانی نسبت ویکتوریا COVID-19 موارد است. در عین حال صاحبان آنها استدلال کرده اند که دولت و حتی افراد مسن ساکنان خود را باید صندوق خود کارگران همه گیر را ترک کنند.

آن است عمیقی طنز با توجه به “انعطاف پذیر” شیوه کار را بدتر کرده اند گسترش COVID-19 که نخست وزیر اسکات موریسون و خزانه دار جاش Frydenberg در حال حاضر فراخوانی برای حتی بیشتر در بازار کار انعطاف پذیری به عنوان بخشی از روند بهبود اقتصادی از این بیماری همه گیر.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.net