طرفداران sci-fi? روانشناسان شما در مناظر خود را

داستان های علمی تخیلی است تلاش برای رسیدن به همان اعتبار به عنوان روشن فکر ادبیات. در سال 2019 را جشن نویسنده ایان مکیوون را رد کرد و داستان های علمی تخیلی به عنوان مسائل “ضد جاذبه چکمه” به جای “انسان معضلات”. با توجه به McEwan, خود, کتاب در مورد ربات های هوشمند, ماشین آلات مثل من ارائه دومی با بررسی اخلاق در زندگی مصنوعی – که اگر غیر از این بود به یک جزء اصلی از داستان های علمی تخیلی از آیزاک آسیموف ربات داستان از 1940s و 1950s به مجموعه تلویزیونی مانند انسان (2015-2018).

روانشناسی اغلب در حمایت از این اخراج از نوع. جدید ترین روانی اتهام علیه علمی تخیلی است که “بزرگ فانتزی مهاجرت فرضیه”. این فرض که جهان واقعی از بیکاری و بدهی های بیش از حد ناامید کننده برای یک نسل تحت عنوان narcissists. آنها در نتیجه مهاجرت به زمین را باور دارم که در آن آنها می توانند زندگی خود را پر اب و تاب ،

نویسندگان 2015 مطالعه استرس است که در حالی که آنها شواهدی برای تایید این فرضیه چنین روانی پروفایل از “حرفهایها” در نظر گرفته شده است به stigmatising. فانتزی مهاجرت است “تطبیقی” – پانسمان تا به عنوان شاهزاده خانم لیلا یا Darth Vader باعث می شود داستان های علمی تخیلی طرفداران خوشحال نگه می دارد و آنها را از مشکل.

اما در حالی که روانشناسی ممکن است دقیقا تشخیص طرفداران به عنوان بیمار روانی ، اشاره می ماند – تخیلی evades به جای تقابل و ناامیدی با جهان واقعی است.

مورد ‘کرک آلن’

روانی اتهام که داستان های علمی تخیلی evades زندگی واقعی بر می گردد به 1950s. در سال 1954 روانکاو رابرت ویلانوا منتشر شده را مورد مطالعه pseudonymous “کرک آلن” یک بیمار که نگهداری فوق العاده فانتزی زندگی مدل در پالپ داستان های علمی تخیلی.

مطالعات موردی از لبه. Schnoodles وبلاگسی سی توسط

آلن معتقد بودند او در یک بار یک دانشمند بر روی زمین – و به طور همزمان بین سیارهای امپراتور. او بر این باور او می تواند خود را وارد کنید, دیگر زندگی, روانی, زمان, سفر به آینده دور که در آن سرنوشت خود را در انتظار در صحنه قدرت و احترام و فتح – اعم از نظامی و جنسی است.

ویلانوا توضیح آلن وضعیت به عنوان یک فرار از قریب به اتفاق غم و اندوه روانی ریشه در دوران کودکی ضربه. اما Lindner, خود, علمی تخیلی, فن اظهار داشت: همچنین در اغوا کننده از جاذبه های آلن زندگی دوم که شروع به ارائه به عنوان او آن را یک “کشنده شیفتگی”. پیام روشن بود. آلن روان بود اما آن را نشان داد در stark وضوح آنچه جلب خوانندگان به داستان های علمی تخیلی: تصور زندگی از قدرت و موقعیت است که جبران برای خوانندگان خود کمبود و نا امیدی.

ویلانوا کلمات اهمیت. او با نفوذ فرهنگی مفسر نوشت که برای ما مجلات مانند زمان و هارپر. داستان از کرک آلن منتشر شد در دوم و در Lindner کتاب مطالعات موردی پنجاه دقیقه ساعت که شد موفق و محبوب شومیز.

بحرانی فاصله

روانشناسی بسیار عموم تشخیص داده های علمی تخیلی به عنوان یک ادبیات گریز – “فرار دریچه” به صورت ذهنی آشفته است. داستان های علمی تخیلی در جواب به عقب قاطعانه تغییر ژانر در دهه های بعد.

اگر هیتلر نوشته بود داستان های علمی تخیلی ؟ آمازون

به یک مثال: نورمن Spinrad را آهن رویا (1972) تسلیت برای چاپ یک برنده جایزه سال 1954 رمان علمی تخیلی. این رمان ظاهرا نوشته شده در یک جدول زمانی تاریخ متناوب توسط آدولف هیتلر که به سیاست, مهاجرت به آمریکا, شد و موفق داستان های علمی تخیلی نویسنده و تصویرگر. داستانی انتقادی آخر توضیح می دهد که هیتلر رمان با آن “fetishistic رژه های نظامی و بد اخلاق حملات غیر واقعی خشونت” فقط شدید تر از نسخه “پاتولوژی ادبیات” است که غالب این ژانر است.

در بررسی از آهن رویا در جشن نویسنده داستان های علمی تخیلی اورسولا Le Guin – دختر برجسته شناس آلفرد Kroeber – نوشت که “ضروری ژست SF” است “فاصله های عقب کشیدن از “واقعیت” به منظور دید بهتر” از جمله “خواسته های ما به رهبری و یا به رهبری” و “ما صالح جنگ”. Le Guin می خواستم داستان های علمی تخیلی را عجیب و غریب آمریکای شمالی جامعه زمان خود را نشان دادن دوباره آن روانشناسی عجیب و غریب, فرهنگ و سیاست است.

در سال 1972 آمریکا هنوز در مبارزه با جنگ ویتنام. در همان سال Le Guin ارائه شده خود را “فاصله” نسخه ای از واقعیت اجتماعی در کلمه برای جهان است جنگل به تصویر می کشد که تلاش استعمار از ساکنان یک سیاره بیگانه توسط ماچو نظامی زمین جامعه قصد فتح و نقض طبیعی جهان – نیمه-تمثیل برای آنچه که ایالات متحده آمریکا انجام شد در آن زمان در جنوب شرق آسیا.

جنگ ویتنام reimagined. ویکیپدیاسی سی توسط

و همچنین به عنوان نماینده بدترین بخش هایی از نوع چنین پاسخ ضمنی یک مدل مثبت برای داستان های علمی تخیلی. داستان های علمی تخیلی نیست در مورد فرار از واقعیت آن بود که انسان شناسی ادبی ساخته شده است که خود ما در جامعه به یک فرهنگ خارجی است که ما می تواند ایستادن پشت از منعکس و تغییر دهید.

به جای از ما بخواهید به جلو در ما ضد جاذبه, چکمه, باز کردن دریچه فرار و پریدن به, فانتزی, علمی تخیلی به طور معمول در طلب آن به یک ادبیات است که چهره به واقعیت اجتماعی. آن را مدیون این جاه طلبی در بخشی روانشناسی را تکرار اتهام که این نوع بازارهای فرار از واقعیات به حاشیه رانده و ناراضی.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im