ماسک صورت: چه آنفلوآنزای اسپانیایی یاد می دهد ما در مورد ساخت آنها اجباری

باید مردم را مجبور به پوشیدن ماسک ، این سوال رو دولت به عنوان بیشتر کشورها باز کردن مستندات خود را. بیش از 30 کشور ساخته شده اند ماسک اجباری در مکان های عمومی از جمله آلمان و اتریش و لهستان. این است که با وجود علم گفت: ماسک را کمی برای محافظت از پوست را کاهش می دهد و تنها ممکن است به جلوگیری از آنها را از آلوده کردن افراد دیگر است.

Nicola Sturgeon اسکاتلندی اولین وزیر اتحاد با اینحال اعلام کرد دستورالعمل جدید مشاوره اسکاتلندی به پوشیدن ماسک برای خرید و یا حمل و نقل عمومی در حالی که دولت انگلستان است و انتظار می رود به اعلام یک موضع در مدت کوتاهی. در همین حال معاون رئیس جمهور مایک پنس است بحث برانگیز خودداری از ماسک ،

این همه پژواک از پاندمی آنفلوانزا نام آنفولانزای اسپانیایی که به کشته شدن برخی از 50 میلیون نفر در 1918-20. این یک مطالعه موردی در چگونه مردم قرار داده خواهد شد تا با بسیار دشوار محدودیت تا زمانی که آنها فکر می کنم آنها باید شایستگی.

بزرگ shutdown

در ایالات متحده هیچ بیماری در تاریخ منجر به چنین نفوذی محدودیت به عنوان بزرگ آنفلوانزا است. این شامل تعطیلی مدارس و کلیساها نوشابه, چشمه, تئاتر, فیلم, خانه, فروشگاه های بزرگ و مغازه سلمانی و مقررات در فضا چقدر باید اختصاص داده شده به افراد در داخل اماکن عمومی.

وجود دارد جریمه در برابر سرفه, عطسه, تف, بوسیدن و حتی صحبت کردن در خارج از منزل – کسانی که بوستون گلوب به نام بزرگ “سخن گفتن”. ویژه آنفلوانزا پلیس استخدام شده بودند به دور از کودکان در حال بازی در گوشه و کنار خیابان و گاهی حتی در پشت حیاط خود را.

محدودیت بودند به طور مشابه در کانادا و استرالیا و آفریقای جنوبی هر چند خیلی کمتر در انگلستان و قاره اروپا است. که در آن وجود دارد از جمله محدودیت های پذیرفته شده آن با چند اعتراض. بر خلاف سابقه طولانی وبا به خصوص در اروپا و یا طاعون در شبه قاره هند از سال 1896 به حدود سال 1902 هیچ جرم خشونت فوران و سرزنش نادر بود – حتی در برابر اسپانیایی ها یا اقلیت.

ماسک صورت در آمد نزدیک به حال اندازه گیری است که مردم بیشترین اعتراض را حتی اگر ماسک اغلب محبوب برای اولین بار در. شهر اوکلاهما بار در اکتبر 1918 در توصیف یک “ارتش زنان جوان جنگ کارگران” ظاهر “در خیابان شلوغ اتومبیل و در میز خود را با چهره خود را خفه و در گاز محافظ”. از همان ماه های اگدن استاندارد گزارش داد که “ماسک در حال رواج” در حالی که واشنگتن تایمز گفته و از آنها تبدیل شدن به “عمومی” در دیترویت.

تغییر علم

وجود دارد بحث علمی از ابتدا در مورد اینکه آیا ماسک های موثر بودند اما بازی شروع به تغییر پس از فرانسوی متخصص شناسایی انواع باکتریها چارلز Nicolle را کشف شده در اکتبر 1918 که آنفلوانزا بسیار کوچکتر از سایر باکتری شناخته شده.

این خبر به سرعت گسترش یافته و حتی در شهر های کوچک روزنامه آمریکایی. کارتون منتشر شد که خواندن “مانند استفاده از سیم خاردار حصار به خاموش کردن مگس”. در عین حال این فقط در نقطه ای که میزان مرگ و میر بودند ramping تا در کشورهای غربی از آمریکا و کانادا است. با وجود Nicolle کشف مقامات مختلف شروع به ساخت ماسک های اجباری. سان فرانسیسکو عمده بود ما در شهرستان به انجام این کار در ماه اکتبر سال 1918 در ادامه و در طول یک دوره سه ماه.

آلبرتا در کانادا را نیز, و, New South Wales, استرالیا, به دنبال کت و شلوار زمانی که این بیماری وارد شده در ژانویه 1919 (دولت پایگاه تصمیم خود بر شواهد علمی از چارلز Nicolle یافته است). تنها دولت آمریکا برای ایجاد ماسک اجباری شد (به طور خلاصه) کالیفرنیا در حالی که در سواحل شرق و در کشورهای دیگر از جمله انگلستان آنها صرفا توصیه می شود برای اکثر مردم است.

سان فرانسیسکو جمع 1918. ویکیمدیا

متعدد عکس مانند یک بالا زنده ماندن از جمعیت زیادی با پوشیدن ماسک در ماه های پس از Nicolle را کشف. اما بسیاری را آغاز کرده بود به بی اعتمادی ماسک و دیدم آنها را به عنوان نقض آزادی های مدنی. با توجه به نوامبر 1918 صفحه اول گزارش از یوتا شهرستان گرلند جهان:

مرد به طور متوسط عینک ماسک پرتاب به پشت گردن خود را تا زمانی که او آمد در نزد یک پلیس و بسیاری از افراد تا به حال سوراخ برش را به آنها را به چوب خود را به سیگار برگ و سیگار از طریق.

نافرمانی انبوه

سان فرانسیسکو شاهد ایجاد anti-ماسک لیگ و همچنین تظاهرات و نافرمانی مدنی. مردم حاضر به پوشیدن ماسک در عمومی و یا flaunted پوشیدن آنها نادرست است. برخی به زندان رفت و نه با پوشیدن آنها و یا امتناع از پرداخت جریمه.

در توسان آریزونا یک بانکدار اصرار بر رفتن به زندان به جای پرداخت جریمه خود را برای پوشش ، در دیگر کشورهای غربی قضات به طور منظم حاضر به پوشیدن آنها را در دادگاه. در آلبرتا “نمرات” جریمه شد پلیس در دادگاه برای پوشیدن ماسک. در, New South Wales, گزارش نقض حقوق بشر گرفتگی روزنامه ها بلافاصله پس از ماسک ساخته شد اجباری. حتی برانکارد حامل حمل قربانیان آنفلوانزای دنبال قوانین.

انگلستان متفاوت بود. ماسک تنها توصیه به عنوان یک اقدام احتیاطی در شهرهای بزرگ و پس از آن تنها برای گروه های خاصی مانند آنفلوانزا پرستاران در منچستر و لیورپول. پرسش های جدی در مورد اثر تنها به وجود آمد و در مارس 1919 و تنها در جامعه علمی است. اکثر دانشمندان بریتانیایی در حال حاضر ایران در برابر آنها با لانست تماس با ماسک یک “مشکوک درمان”.

این استدلال بودند به طور پیوسته در حال تقویت شده توسط آمار از ما. سر از کالیفرنیا دولت هیئت مدیره از سلامت ارائه کرده بود در اواخر سال 1918 یافته از سان فرانسیسکو بهترین اجرای بیمارستان نشان می دهد که 78 درصد از پرستاران آلوده شد با وجود مراقب باشید با پوشیدن ماسک.

پزشکان و مقامات بهداشت و درمان نیز به ارائه آمار در مقایسه با سان فرانسیسکو میزان مرگ و میر با نزدیکی San Mateo, لس آنجلس و شیکاگو که هیچ کدام تا به حال ساخته شده ماسک های اجباری. خود را میزان مرگ و میر بودند یا “بدتر” و یا کمتر است. در پایان از همه گیر در سال 1919 اکثر دانشمندان و سلامت کمیسیون آمده بود به یک اجماع بر خلاف ما در مورد مزایای پوشیدن ماسک.

واضح است که بسیاری از این جزئیات مربوط به امروز است. این گفتن که بیهوده و بیمعنی نیاز شد چنین مسئله ای در حالی که بیشتر شدید قوانین ممنوع چیزهایی مانند صحبت کردن در گوشه و کنار خیابان, بوسیدن نامزد خود و یا حضور در مراسم مذهبی – حتی در قلب امریکا مقدس کمربند.

شاید چیزی در مورد ماسک و انگیزه های انسانی است که هنوز به درستی مورد مطالعه قرار. اگر جرم مقاومت به ماسک باید بوجود می آیند در ماه به آن جالب خواهد بود برای دیدن اگر تحقیقات جدید تولید خواهد شد هر گونه مفید یافته بر ترس در مورد پوشش صورت است.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de