در سال 2020 جوایز بافتا, Joaquin Phoenix به نام سیستمیک نژادپرستی در صنعت فیلم در سخنرانی پذیرش خود را برای رهبری بازیگر.

او گفت:

من فکر می کنم که ما ارسال یک پیام بسیار روشنی به مردم از رنگ است که شما به اینجا خوش آمدید. من فکر می کنم که این پیام است که ما در حال ارسال به افرادی که کمک زیادی به ما متوسط و صنعت ما و در راه است که ما را از بهره مند شوند. […]

من فکر می کنم آن را بیش از فقط با داشتن مجموعه که چند فرهنگی. ما باید برای انجام این کار واقعا کار سخت به واقعا درک نژادپرستی نظاممند.

“نژادپرستی نظاممند” و یا “نژادپرستی نهادی” اشاره به چه ایده های سفید برتری دستگیر شده در روزمره فکر کردن در یک سیستم سطح: مصرف در تصویر بزرگ چگونه جامعه عمل می کند و نه از نگاه یک در یک تعامل.

این سیستم می تواند شامل قوانین و مقررات بلکه مقبول اجتماعی سیستم. سیستمیک نژادپرستی می تواند بنیادی از آموزش و پرورش, شیوه های استخدام و یا دسترسی.


ادامه مطلب: مبین: چه اتفاقی نژادپرستی?


در مورد ققنوس در بفتا او نیست فراخواندن نژادپرستانه و اقدامات افراد بلکه راه را سفید در نظر گرفته شده است به طور پیش فرض در هر سطح از صنعت فیلم.

Stokely کارمایکل و چارلز V. همیلتون اولین نوشته در مورد این مفهوم در سال 1967 کتاب سیاه و سفید قدرت: سیاست آزادی است.

آنها نوشت:

هنگامی که یک خانواده حرکت به یک خانه در یک محله و سنگسار سوخته و یا روت کردن آنها قربانیان آشکار عمل فردی از نژاد پرستی است که اکثر مردم را محکوم خواهد کرد. اما از آن است که نژادپرستی نهادی است که نگه می دارد مردم سیاه و سفید قفل شده است و در ویران زاغه اتاق های اجاره ای موضوع را به روزانه طعمه استثماری slumlords تجار وام کوسه ها و تبعیض آمیز عوامل املاک و مستغلات. جامعه یا وانمود آن را نمی داند از این دومی وضعیت و یا در واقع ناتوان از انجام هر چیزی معنی دار در مورد آن.

نامرئی سیستم

نژادپرستی نظاممند فرض بر سفید برتری به صورت جداگانه ایدئولوژیک و institutionally. فرض برتری می تواند نفوذ تفکر آگاهانه و ناخودآگاه.

یکی از بارز ترین مثال این است که آپارتاید اما حتی با قوانین ضد تبعیض نژادپرستی نظاممند همچنان ادامه دارد.

افراد ممکن است خود را به عنوان نژادپرست اما آنها هنوز هم می تواند با بهره مندی از سیستم های که امتیاز سفید چهره و صدای.

ضد نژادپرستی فعال پگی مک اینتاش محبوبیت درک ماهیت سیستمیک از نژادپرستی با معروف او “نامرئی پشتي” مسابقه به دنبال امتیاز سفید.

مسابقه می پرسد شما را به تعداد دفعات مشاهده که چگونه بسیاری از اظهارات شما موافقم با مواردی از قبیل:

  • من می تواند به نوبه خود در تلویزیون و یا باز کردن به صفحه کاغذ و ببینید مردم از من مسابقه به طور گسترده
  • من می توانید کاملا مطمئن شوید که از داشتن صدای من شنیده ام در یک گروه که در آن من تنها عضو از نژاد من
  • من می توانم نگرانی در مورد نژاد پرستی بدون اینکه دیده می شود به عنوان خود علاقه مند و یا خود به دنبال.

اظهارات برجسته گرفته شده-برای-امتیازات اعطا شده و مردم را قادر به درک که چگونه مردم از رنگ ممکن است تجربه جامعه متفاوت است.

فرهنگ تبعیض

تحت سیستمیک نژادپرستی سیستم آموزش و پرورش دولتی و رسانه ها جشن می گیرند و پاداش برخی از فرهنگ ها بیش از دیگران است.

در اشتغال نام می تواند تاثیر فرصت های شغلی. یک دانشگاه هاروارد مطالعه نشان داد کار از نامزدها به احتمال زیاد برای دریافت یک مصاحبه در زمانی که آنها “سفید” نام خود را.

تنها 10 درصد از داوطلبان کردم مصاحبه ارائه می دهد که نژاد خود را می تواند ضمنی توسط رزومه خود را, اما 25% رو ارائه می دهد که رزومه خود را سفید شد. و 21 درصد از داوطلبان کردم مصاحبه ارائه می دهد با سفید رزومه تا از 11.5%.

سیستمیک نژاد پرستی خود را نشان می دهد که به طور نامتناسبی تحت تاثیر سیستم قضایی ما. در استرالیا مردم بومی را تا 2 درصد از جمعیت استرالیا اما 28 درصد از بزرگسالان جمعیت زندان.


ادامه مطلب: به عنوان بومی حبس نرخ را افزایش عدالت, سرمایه گذاری مجدد ارائه می دهد یک راه حل


یک مطالعه به چه سیستمیک نژادپرستی اثرات بیش از این نمایندگی در ویکتوریا به نام عواملی مانند بیش از اسکات بومی جوامع مشکلات مالی وثیقه و افزایش نرخ مواد مخدر و الکل استفاده کنید.

استرالیا و ادبیات و تئاتر و گالری های هنری همه نامتناسب سفید با کمتر از 10 درصد از مدیران هنری از لحاظ فرهنگی متنوع در زمینه های.


ادامه مطلب: هنر استرالیا موسسات را منعکس نمی کند ما تنوع: از آن زمان به تغییر که


یک راه رو به جلو

نژادپرستی نظاممند خسارت زندگی محدود کردن دسترسی و ظرفیت برای سهم.

این خسارت اخلاقی جامعه ما آرزوی ایجاد کنید.

زمانی که مردم سفید حرکت شبیه چمچه زنی تمام جوایز آن تقویت یک پیام است که فرهنگ های دیگر هستند و نه فقط کاملا به اندازه کافی خوب.

حمایت عمومی بسیار مهم است. صحبت کردن و ضروری است.

نژادپرستی است که بیش از یک فرد مسئله است. وقتی سیستمیک بی عدالتی ناگفته باقی می ماند و یا پذیرفته غیر اخلاقی و سفید امتیاز پرورش. هنگامی که افراد و گروه ها اشاره سیستمیک بی عدالتی و نابرابری ها فرهنگ غالب ساخته شده است پاسخگو باشد.

پیدا کردن اگر شما کودکان درسی مدرسه درگیر با بومی و فرهنگی دیدگاه. سوال اگر دوره دانشگاه خود را در استرالیا ادبیات رنگی بومی نویسندگان. تماشای فیلم و خواندن کتاب توسط هنرمندان که به نظر نمی آید مانند شما.

به عنوان ققنوس قرار داده و آن را در گفتار خود:

من بخشی از مشکل است. […] من فکر می کنم آن است که تعهد به مردم است که باید ایجاد و تداوم و بهره مندی از یک سیستم از ظلم و ستم به آنهایی که از بین بردن آن است. که بر ما.

درک نژادپرستی نظاممند مهم است. برای شناسایی این سیستمیک امتیازات را قادر می سازد ما را به آغوش نقطه نظر افرادی که فرهنگ را خاموش و یا به حداقل رسیده است.

هنگامی که ما سوال سیستمیک نژادپرستی ارزش به اشتراک گذاشته شده است و ایده های رشد.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

خرید کتاب زبان اصلی

آموزش سئو