مبین: نیچه, نیهیلیسم و دلایل شاد

فیلسوف آلمانی فریدریش نیچه (1844-1900) است که گاهی اوقات به عنوان رد نحس شکل وسواس با مشکل نیهیلیسم و “مرگ خدا”.

طبعا این ایده ها نگران کننده: تعداد کمی از ما شجاعت برای مقابله با امکان بت ما ممکن است توخالی و زندگی هیچ معنای ذاتی.

اما نیچه می بیند نه تنها خطرات ناشی از این ایده ها را در برخواهد داشت بلکه فرصت های مثبت آنها در حال حاضر.

زیبایی و شدت نیچه متون قرعه کشی از چشم انداز خود را که ما می تواند حرکت را از طریق نیهیلیسم به توسعه تازگی راه معنی دار به انسان است.

آسایش و هدف خدا از طریق

برای قرن ها کتاب مقدس به مردم یک راه برای ارزش خود را و چیزی به کار نسبت به.

“ما همه” اعلام St. Paul “با پرده برداری از چهره بيناست جلال خداوند در حال تبدیل به همان تصویر از یک درجه از شکوه و عظمت خود را به دیگری” (2 قرنتیان 3:18).

الهی و انسانی در این دیدار با توضیحات. مؤمنان احساس سوگند زیرا آنها برگزار خدا توجه است. خدا ما را دوست داشت (1 یوحنا 4:19) و دیدم ما را به ما گناهکار پایه (عبرانیان 4:13) و در عین حال عشق او همچنان ادامه داشت. این عشق ما را قادر به تحمل درد زندگی است. و چون او را دیدم ما و گناهان ما را تشویق به بهبود خودمان را کم کم زندگی می کنند و تا به تصویر خود را.

مرگ خدا می تواند هر دو ویرانگر و رهایی بخش می نویسد Nietzche. این 1882 عکس گرفته شده توسط گوستاو Schultze. ویکیمدیا

برای نیچه پسر یک کشیش لوتری رشد درک علمی پس از عصر روشنگری تا به حال به تدریج ساخته شده آن را غیر ممکن است برای حفظ ایمان به خدا.

“خدا مرده است” Nietzche اعلام کرد.

نیچه دیدم خطر در این ملحد جهان بینی. اگر ما درد و رنج برای نزدیک شدن به خدا, چه شد زندگی? از آنها در حال حاضر می رسم می کنیم قدرت تحمل زندگی چيست ؟ خدا منشا حقیقت و عدالت, زیبایی عشق متعالی آرمان ما فکر خودمان را به عنوان قهرمانانه دفاع منجر به زندگی و مرگ و میر است که تا به حال معنا و هدف. چگونه می تواند ما بازی قهرمان برای خودمان در حال حاضر ؟

عواقب ناشی از مرگ از خداوند در حال وحشتناک, بلکه آزادی. کون, علوم (برای اولین بار منتشر شده در آلمان در سال 1882), نیچه است که خبر از خدا مرگ رله توسط یک مرد رانده دیوانه از طریق ترس در چه بی خدا زندگی ممکن است مانند. در نهایت او را می شکند به کلیساها به آواز خدا مرثیه جرم است.

بدون خدا ما به تنهایی در معرض طبیعی جهان عاری از آرامش ایده خدا داده هدف به همه چیز. با توجه به نیچه این دولت از نیهیلیسم – این ایده که زندگی را بدون معنا یا ارزش نمی توان اجتناب کرد; ما باید از طریق آن به ترس و وحشت و تنهایی است که به عنوان خواهد بود.

جدید سحر

برای نیچه, نیهیلیسم می تواند یک پل به راه های جدید بودن. ما “نامشخص حیوانات”: نرم و قابل انعطاف به اندازه کافی به refashioned.

وظیفه ما در حال حاضر است برای تبدیل از مسیحی راه انسان نسبت به آنچه که نیچه تماس سوپرمن یا “Overhuman”.

مسیحیت مشکل نیچه در نظر است که آن را به آرامی اما مطمئنا از بین می برد خود: جالب اینجاست که prizing صداقت به عنوان یک فضیلت در نهایت منجر به یک فکری صداقت را رد كرد.

فردریش نیچه یک پرتره توسط ادوارد مونک (1903). Wikiart

تلاش ما برای صداقت شده است که به “شور از دانش است.” در حال حاضر جستجو برای پاسخ به زندگی در سخت ترین سوالات و پرستش خدا است که ما بیشترین شور و شوق. ما برای شکار دقیق ترین دلایل برای وجود ما و به احتمال زیاد پیدا کردن پاسخ در علم و نه دین.

نیچه می نویسد: برای کسانی که قوت بخشیده سوال. در واقع دانستن و پذیرش است که ما انسان هستند و خطاپذیر – دیگر به اتهام تلاش برای رسیدن به یک الهی استاندارد – برگ ما سبک تر است. به عنوان او می نویسد: در سپیده دم خدا “مرگ” حذف تهدید به مجازات الهی ترک ما دوباره هر دو به آزمایش با روش های مختلف به زندگی می کنند و به اشتباه در طول راه. او می خواهد ما را برای به دست گرفتن این فرصت را با هر دو دست.

ما می تواند قهرمانان داستان های خود ما دوباره ما اصلاح از خدا خلاق ما بخواهد. نیچه ما را تشویق می کند برای درمان زندگی ما مانند ایجاد آثار هنری, آموزش از هنرمندان چگونه به تحمل و حتی جشن خودمان را با کشت “هنر از نگاه خودمان را از فاصله دور به عنوان قهرمانان”.

نفوذ و ارتباط

نیچه در ادامه به نفوذ عظیم در فلسفه و چگونه ما مبارزات روزمره.

بسیاری از امروز مربوط به خود را باور است که ما در زندگی از طریق یک دولت از بحران پرسیدن سوال در مورد این نقطه از زندگی در یک سن مشخص شده توسط وفور تصویر و آسیب های ساخته شده توسط بنیادگرایی مذهبی.

در مقابل, نیچه به ما ارائه می دهد یک راه به سمت معنا و هدف بدون عواقب وحشتناک از کسانی که تحمیل دین خود را بر دیگران بدون در نظر گرفتن هزینه.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de