حتی groupers انگل

“انگل” است که یک واژه یک مفهوم منفی در ارتباط با تنبلی و شکار و اخیر برنده جایزه اسکار فیلم انگل قطعا نه بهبود عمومی و افکار عمومی نیست.

انگل حیوانات که زندگی می کند و یا در یکی دیگر از ارگانیسم میزبان آن باعث برخی از آسیب. اما برای یک زیست شناس انگل جذاب هستند و اغلب نشان دهنده جالب ترین موارد از تکامل است. علاوه بر این انگل ممکن است به تشکیل اکثریت زندگی بر روی زمین هر دو در تعدادی از گونه های فردی و حیوانات. تقریبا همه حیوانات انگل دارند.

ما تصمیم به مطالعه انگل از سمبل ماهی groupers. نه همه آنها – تنها کوچک انگل به نام monogeneans زندگی در آبشش از این ماهی زیبا.

یک monogenean آن را به عنوان دیده می شود در میکروسکوپ نشان دادن بخش های مختلف و ارگان های. Chaabane & Justine

Monogeneans کوچک, حیوانات, کمتر از 1 میلی متر در طول و شما به سختی آنها را در یک ماهی آبشش بدون میکروسکوپ. آنها خود را متصل خود خلفی پایان با قدامی پایان رایگان در آب است. اتصال خود را بصورتی پایدار و محکم به بافت نرم نیاز به یک ارگان haptor که شامل تیز قلاب که نفوذ گیل سطح.

نام “monogenean” داده شد توسط بلژیکی parasitologist Pierre-Joseph ون Beneden بیش از یک قرن پیش و به این معنی است که چرخه زندگی خود را تنها شامل یک میزبان ماهی. هنگامی که متصل بالغ monogenean هرگز ترک. خود را به لارو می تواند آزادانه شنا, با این حال, آنها را قادر به پیدا کردن یکی دیگر از ماهی است.

بسیار متنوع سرده

مطالعات انجام شده در دهه های اخیر نشان داد که اکثر monogeneans در آبشش از groupers متعلق به یک hyper-گروه متنوع. این monogeneans به طور کلی “گونه خاص” به این معنی است که آنها تنها در یک گونه از نوعی ماهی دریاهای گرمسیر. در ضمن هر گونه هامور بنادر گونه های مختلفی از monogeneans – تا ده.

تعدد گونه هامور و طیف گسترده ای از انگل در هر ماهی دریاهای گرمسیر اجازه می دهد این monogeneans به hyper-متنوع – بیش از 80 گونه شناخته شده و احتمالا وجود دارد بسیاری از بیشتر. بسیاری از این monogeneans متعلق به یک جنس به نام Pseudorhabdosynochus.

بسیار ویژه اندام نر و فوق العاده متنوع زن آنهایی که

اکثر zoologists صرف بخش قابل توجهی از وقت خود را به دنبال در رابطه جنسی بخش هایی از حیوانات آنها را مطالعه. چرا ؟ چرا که بسیاری از گونه ها سطحی بسیار مشابه و در عین حال بسیار متفاوت در شکل خود وجود داشت. این است چگونه تکامل کار می کند و نیاز های مختلف جنسی مورفولوژی مانع ناسازگار گونه از نکنه میخوای با هر یک از دیگر, بنابراین اجتناب از به هدر رفتن انرژی در جفتگیری که تولید نمی خواهد فشرد.

یک monogenean, Pseudorhabdosynochus رگیوسکشیده شده توسط نویسندگان. سمت چپ: تمام بدن; راست: قطعات سخت. Chaabane & Justine

در این جنبه Pseudorhabdosynochus است که قطعا ناامید کننده و به سه دلیل:

  • همه گونه های آن در حال نرموک بنابراین برای هر فردی وجود دارد دو مجموعه کامل از اندام های جنسی, یک مرد و یک زن.

  • دستگاه تناسلی هستند sclerotised: اگر چه بدن کرم نرم دستگاه تناسلی ها ساخته شده از سخت پروتئین است.

  • انواع سازه های جنسی فوق العاده است.

همه Pseudorhabdosynochus گونه های نر copulatory ارگان است که بسیار تخصصی پمپ که درج اسپرم به دستگاه تناسلی زن. چگونه آن را دقیقا آثار ناشناخته است: بعد از همه این اندام نر که قابل توجه است هنگامی که نگاه کرد با یک میکروسکوپ حدود 100 micrometres در اندازه یک دهم میلیمتر.

تنوع vaginae. چپ: یک نمودار کلی از مهبل (واژن) و آن بخش های مختلف; راست: vaginae از گونه های مختلفی از Pseudorhabdosynochusکشیده شده با همان رنگ. Chaabane & Justine

علاوه بر این گونه از Pseudorhabdosynochus فوق العاده متنوع در ساختار مهبل (واژن) خود را. این مجتمع sclerotised ساختار با “شیپور” به دنبال چندین “کانال” و “اتاق”; هر گونه منحصر به فرد مورفولوژی. چگونه اسپرم سفر از طریق این غلاف دوباره ناشناخته – این یک ساختار کلی یک سی امین از یک میلیمتر. این احتمال وجود دارد که این ساختارهای پیچیده نقش عمده ای در تمايز گونه است.


ادامه مطلب: درک تکامل از کرم های انگلی با مطالعه خود اسپرم


انگل در آبشش از groupers در مدیترانه

نتایج قبلی نشان داده بود که groupers در دریا گرم از جمله صخره های مرجانی harboured غنی جانوران انگل به خصوص monogeneans در آبشش ماهی. هنگامی که ما تصمیم به مطالعه monogeneans مدیترانه groupers وجود دارد تنها هفت گونه از Pseudorhabdosynochus شناخته شده از پنج بومی دریاهای گرمسیر گونه است.

ما نمونه ماهی از ماهی بازارهای تونس و گاهی از نزدیکی لیبی. Groupers در میان بیشتر به دنبال بعد از اینکه ماهی ها در این بخش از جهان و در نتیجه گران است. یک واحد بزرگ هامور می بندرگاه صدها monogeneans پس از چند ماهی ارائه کافی کار برای پرشور parasitologist (و گاهی اوقات فرصت ها برای وعده های غذایی خوب).

ما در بر داشت که groupers در دریای مدیترانه را ده گونه از Pseudorhabdosynochus. ما حتی می تواند توصیف سه گونه جدید یعنی گونه که دیده می شد هرگز توسط پژوهشگران قبلی. برای این ما اختصاص داده شده نام جدید; یکی Pseudorhabdosynochus hayetاز لکه لکه هامور. اگر چه گونه نام ها از لحاظ فنی لاتینا, این یکی از, عربی مبدا – hayetمعنی زندگی است.

یک گونه انگل با یک گیج کننده توزیع

این گونه ما در بر داشت هیفا هامور تا به حال چند شگفتی در فروشگاه. این گونه ماهی کمیاب یافت می شود تنها گهگاه در بازار ماهی. آن نام لاتین است Hyporthodus haifensis; جنس Hyporthodus جمع آوری چند گونه از اعماق دریا نادر groupers. هیچ monogenean تا به حال گزارش شده از این ماهی تا زمانی که ما در بر داشت یکی ما اول فکر کردم که این یک گونه جدید. بنابراین ما آن را در مقایسه با دیگر گونه های موجود در جهان است. به ما این بود یکسان به Pseudorhabdosynochus sulamericanusیک گونه از غرب و اقیانوس اطلس. این گونه بود که قبلا گزارش شده از نوعی ماهی دریاهای گرمسیر گونه از جنس Hyporthodus خاموش برزیل و فلوریدا.

تعجب آور توزیع Pseudorhabdosynochus sulamericanus (ستاره), موجود هر دو در امتداد سواحل آمریکا در دریای مدیترانه است. رنگی خطوط در امتداد سواحل نمایندگی شناخته شده توزیع اعماق دریا groupers. Chaabane و همکاران

این ناامید کننده بود که یک گونه از monogenean از مدیترانه تا به حال نام evocating آمریکای جنوبی (که آنچه sulamericanus به معنی). علاوه بر این, آن را سخت به درک چگونه گونه از ماهی جدا شده از 6000 کیلومتر از اقیانوس باز می تواند به اشتراک گذاری همان گونه انگل. ما در نظر گرفته توضیحات است. یکی است که به سادگی که ichthyologists ها می دانیم بسیار کمی از زیست شناسی در اعماق دریا groupers: این می تواند باشد که سه هامور گونه از آمریکایی و آفریقایی طرف اقیانوس اطلس فرصت برای تبادل انگل در جایی در اقیانوس اطلس.

انگل مسئول ناپدید شدن مدیترانه groupers?

در 1950s غواصی پیشگام ژاک کوستو گزارش گنده groupers زندگی بی سر و صدا فقط نزدیک به سواحل و بنادر در امتداد ساحل فرانسه. افسوس groupers در حال حاضر نادر همراه اروپا سواحل مدیترانه نابود صید بی رویه و آلودگی است.

ما نمی توانیم نقطه انگشتان ما در monogeneans با این حال تاثیر این کوچک انگل ها در این groupers است که احتمالا بینهایت کوچک. حتی اگر صدها نفر از آنها را در آبشش ماهی, آنها احتمالا یا تقریبا بدون نتیجه در سلامت آن است.

این وضعیت اما بسیار متفاوت در آبزی پروری. زمانی که groupers در حال پرورش در برکه ای کوچک از آب دریا monogeneans می تواند تکثیر تصاعدی و گونه Pseudorhabdosynochus شناخته شده علت مرگ. در طبیعت groupers اغلب انفرادی حیوانات جدا از خود congeners توسط مناطق زیادی از پاک monogenean-رایگان آب دریا; groupers را اختراع اجتماعی فاصله. متاسفانه این مورد نیست برای مزرعه-مطرح groupers گاهی با عواقب کشنده.


این مقاله منتشر شده است در همکاری با محققان از ISYEB (انستیتو Systématique, Évolution, Biodiversité, Muséum ملی d ‘ Histoire naturelle, دانشگاه سوربن Universités). هر ماه آنها پیشنهاد علمی کرونیکل از تنوع زیستی: “En مستقیم des espèces”. هدف: به درک منافع توصیف گونه های جدید و فهرستنویسی موجودات زنده است.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de