در معرض خطر ببر در صورت تهدید رو به رشد از جاده-رونق ساخت و ساز

ببر یکی از نمادین ترین گونه های وحشی اما امروز آنها در معرض خطر در سراسر آسیا. آنها یک بار گردش در سراسر بسیاری از این منطقه اما گسترده از دست دادن زیستگاه طعمه تخلیه و شکار غیر قانونی را کاهش تعداد آنها به تنها حدود 4000 نفر است. آنها زندگی می کنند در جیب کوچک از زیستگاه های سراسر جنوب و جنوب شرقی آسیا و همچنین در شرق دور روسیه – منطقه پوشا 13 کشور و 450,000 کیلومتر مربع (1,160,000 کیلومتر مربع).

امروز آسیا در حال تجربه یک جاده-رونق ساخت و ساز. برای حفظ رشد اقتصادی و توسعه و کارشناسان تخمین می زنند که این منطقه نیاز به سرمایه گذاری حدود US$8.4 تریلیون دلار در زیرساخت های حمل و نقل بین 2016 و تا سال 2030.

عمده پروژه های سرمایه گذاری مانند چین کمربند و جاده ابتکار – یکی از بزرگترین پروژه های زیربنایی از همه زمان – در حال سوخت رسانی این رشد است. در حالی که در جاده ها می تواند به کاهش فقر به ویژه در مناطق روستایی بسیاری از آسیا جاده های جدید نیز به احتمال زیاد به گذشتن از مناطق هستند که به متنوع گیاهان و حیوانات.

برای محافظت از ببرها از این افزایش از جاده ساختمان حفاظت از دانشمندان مثل من نیاز به دانستن که در آن بیشترین خطرات هستند. این اطلاعات به نوبه خود می تواند به بهبود جاده های برنامه ریزی در آینده است.

در تازه منتشر شده مطالعه می کردم با محققان در دانشگاه میشیگان و دانشگاه ایالتی بویزی و دانشگاه بریتیش کلمبیا به بررسی چگونگی موجود و برنامه ریزی شده در جاده آسیایی, دست درازی در زیستگاه ببر. ما پیش بینی است که نزدیک به 15,000 مایل (24,000 کیلومتر) جاده های جدید ساخته خواهد شد در زیستگاه ببر تا سال 2050 و تماس برای پررنگ جدید برنامه ریزی استراتژی است که اولویت بندی حفاظت از تنوع زیستی پایدار و توسعه جاده در مناظر.

رشد اقتصادی در آسیا بیشتر به معنی جاده ساخته خواهد شد به زیستگاه ببر. برنامه ریزی در ابتدا می توانید این پروژه ها بیشتر ببر پسند.

اجازه دادن به انسان در

ساخت و ساز جاده بدتر تهدیدات موجود به ببر مانند شکار غیر قانونی و توسعه با هموار کردن راه را برای انسان نفوذ به قلب ببر محدوده. برای مثال در شرق دور روسیه, جاده ها منجر به بالاتر ببر و میر به دلیل افزایش برخورد با وسایل نقلیه و برخورد با شکارچیان.

برای ارزیابی این تهدید در سراسر آسیا, ما متمرکز بر مناطق نام ببر حفاظت از مناظر – 76 مناطق پراکنده در سراسر ببر محدوده که اياد را به عنوان حیاتی برای گونههای’ بازیابی. برای هر منطقه محاسبه جاده تراکم و فاصله تا نزدیکترین جاده و ميانگين نسبی فراوانی گونه که برآورد تعداد پستانداران در مناطق نزدیک جاده ها در مقایسه با مناطق دور از جاده. معنی گونه های فراوانی است که ما بهترین پروکسی برای برآورد چگونه جاده ها را تحت تاثیر قرار تعداد پستانداران مانند ببر و شکار خود را در سراسر پهن فلس است.

ما همچنین با استفاده از پیش بینی آینده از جاده سازی در هر کشور برای پیش بینی طول جاده های جدید است که ممکن است ساخته شده در زیستگاه ببر تا سال 2050.

Overpasses و زیرگذر مانند این یکی در فلوریدا به کمک حیوانات وحشی گذشتن از بزرگراه ها با خیال راحت.

بیشتر جاده ها کمتر از حیوانات

ما تخمین زده است که بیش از 83,300 مایل (134,000 کیلومتر) جاده ها در حال حاضر وجود دارد در زیستگاه ببر. این است که به احتمال زیاد یک دست کم آنجا که بسیاری از ورود به سیستم و یا جاده های محلی در حال از دست رفته از داده های جهانی مجموعه ای که ما استفاده می شود.

جاده تراکم در زیستگاه ببر در حال یک سوم بیشتر در خارج از مناطق حفاظت شده مانند پارک های ملی و ذخایر ببر از داخل مناطق حفاظت شده. غیر-مناطق حفاظت شده به طور متوسط از 1300 پا از جاده در هر مایل مربع (154 متر در هر کیلومتر مربع) در حالی که مناطق حفاظت شده به طور متوسط 980 پا در هر مایل مربع (115 متر در هر کیلومتر مربع). برای ببر جمعیت به رشد آنها خواهد شد نیاز به استفاده از جنگل ها خارج از مناطق حفاظت شده. اما چگالی بالا از جاده در این جنگل ها را به خطر اندازد ببر بازیابی.

مناطق حفاظت شده و حفاظت از اولویت های مناطق با جمعیت زیادی از ببر – ایمنی نیست یا. برای مثال در هند به بیش از 70 درصد از جهان را ببر – ما تخمین می زنند که یک منطقه حفاظت شده 500 مایل مربع و یا از 1300 کیلومتر مربع شامل حدود 200 مایل (320 کیلومتر) از جاده ها است.

جاده و شبکه های گسترده. بیش از 40 درصد از مناطق که در آن ببر پرورش به تازگی شناسایی شده است – بسیار مهم به ببر رشد جمعیت است – در عرض فقط 3 مایل (5 کیلومتر) نزدیک جاده. این مشکل است زیرا پستانداران اغلب کمتر فراوان این نزدیک به جاده.

در واقع ما تخمین می زنند که زمان شبکه های جاده در زیستگاه ببر ممکن است کاهش جمعیت های محلی از ببر و شکار خود را در حدود 20٪. که کاهش عمده برای یک گونه در آستانه انقراض. و تهدید از جاده ها به احتمال زیاد برای تبدیل شدن به بیشتر شدید.

برآورد جاده تراکم برای 76 ببر حفاظت از مناظر (رنگی مناطق) با تیره قرمز, نشان می دهد, بیشتر جاده ها در واحد سطح ، نیل کارترCC BY-ND

ساخت زیرساخت های ببر-دوستانه

یافته های ما تاکید نیاز به برنامه ریزی توسعه در راه است که تداخل به عنوان حداقل که ممکن است با زیستگاه ببر. بانک های توسعه چند جانبه و گسترده سرمایه گذاری مانند کمربند و جاده ابتکار می تواند شرکای مهم در این تلاش است. برای مثال آنها می تواند کمک به ایجاد یک شبکه بین المللی از مناطق حفاظت شده و زیستگاه دالان برای حفاظت از ببرها و بسیاری دیگر از گونه های وحشی از جاده اثرات.

قوانین ملی همچنین می توانید بیشتر به ترویج ببر پسند زیرساخت های برنامه ریزی است. این شامل نگه داشتن جاده توسعه به دور از اولویت ببر جمعیت و دیگر “هیچ” مناطق مانند ذخایر ببر یا زیستگاه دالان.

منطقه بندی استفاده می شود در سراسر زیرساخت برای جلوگیری از حل و فصل رشد و جنگل از دست دادن. ارزیابی اثرات زیست محیطی برای پروژه جاده می تواند یک کار بهتر از ارزیابی چگونه جاده های جدید ممکن است باعث تشدید شکار و شکار غیر قانونی فشار بر ببر و شکار خود را.

بودجه سازمان ها نیاز به صفحه نمایش جاده پیشنهادی تحولات با استفاده از این ببر پسند معیارهای قبل از برنامه ریزان تصمیم گیری نهایی در جاده طراحی داری و ساخت و ساز. در غیر این صورت ممکن است آن را خیلی دیر شده برای نفوذ در جاده برنامه ریزی است.

وجود دارد همچنین فرصت هایی را برای کاهش اثرات منفی جاده های موجود در ببر. آنها عبارتند از: بسته شدن جاده ها به ترافیک وابسته به وسايط نقلیه در شب انهدام جاده های موجود در مناطق مهم ببر جمعیت اضافه کردن نشانه های جاده ای با اعلام حضور ببر و احداث گذرگاه حیات وحش اجازه می دهد تا ببر و دیگر حیوانات برای حرکت آزادانه را از طریق چشم انداز.

جاده ها تبدیل خواهد شد و بیشتر فراگیر امکانات در اکوسیستم به این کشورها توسعه دهد. به نظر من در حال حاضر زمان برای مقابله با این نصب چالش به تنوع زیستی از جمله ببرها از طریق تحقیقات ملی و بین المللی همکاری و قوی رهبری سیاسی.

[ما بهترین علوم سلامت و تکنولوژی ، ثبت نام برای مکالمه علم عضویت در خبرنامه.]

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net