ما اغلب شنیدن توصیه است که کارگران باید در خانه بمانند زمانی که آنها به خوبی احساس نمی کنید اما وجود دارد بسیاری از دلایل که چرا این گزینه نیست واقعی یا عملی برای بسیاری از کارگران است.

Presenteeism — هنگامی که کارکنان مریض هستند و باید دور از محل کار, اما همچنان به کار در یک زمان همه گیر جهانی است به خصوص خطرناک برای همکاران و مدیران و کارفرمایان است.


ادامه مطلب: Presenteeism: یک کلمه جدید برای کار زمانی که بیمار


متاسفانه این موضوع از presenteeism شايع است. در کانادا 47 درصد از کارگران مورد بررسی در یک مطالعه ملی در سال 2015 اعتراف به رفتن به محل کار هنگامی که آنها از لحاظ جسمی بیمار است.

سوفی Grégoire ترودو دیده می شود با شوهرش, نخست وزیر, Justin Trudeau, در شب انتخابات در ماه اکتبر 2019. Grégoire ترودو را آزمایش کرده است postive برای COVID-19 پس از سفر به لندن برای تعامل زبان. کانادا پرس/رایان Remiorz

کانادا نخست وزیر جاستین ترودو اعلام کرده است که دولت فدرال قرار دادن بیش از 1 میلیارد دلار به برنامه ریزی برای کاهش خسارات مرتبط با COVID-19 از جمله ساخت استخدام بیمه در دسترس به کارکنان بدون دوره انتظار و ارائه حمایت های مالی برای کار-برنامه های اشتراک گذاری.

این اقدامات خواهد بود فقط تا حدی موثر در شکستن خرده فرهنگ presenteeism در محل کار با توجه به این که در نظر آنها نیست به دلایل مختلف برای presenteeism از جمله مالی مربوط به کار و دلایل شخصی.

دلایل مالی برای presenteeism

مالی و عدم پرداخت بیمار در روز می تواند به جلوگیری از کارمندان از تماس با بیمار در زمانی که آنها نیاز به.

به طور کلی افراد با پرداخت بیمار روز کار کم درآمد شغل کار برای کارفرمایان کوچک و یا بخشی از اجرای اقتصاد است. اکثر این کارکنان واجد شرایط نیست برای بیمه اشتغال (EI) بنابراین به لحاظ مالی جریمه برای کار غیبت.

EI ارائه می دهد واجد شرایط کانادا کارگران 55 درصد از دستمزد هفتگی خود را تا حداکثر $573 هر هفته (موثر Jan 1, 2020). با توجه به نرخ بالای سطح بدهی در کانادا حتی کسانی که مریض هستند و واجد شرایط برای EI ممکن است مشکل پرداخت برای مسکن و غذا و آب و برق و سایر هزینه های ماهانه اگر دستمزد کاهش می یابد.

ارسال یک کارگر است که ناخوشی خانه ایده آل ، اما اجتماعی فاصله و یا کار تغییرات (قرار دادن یک میز جلو کسی که ممکن است ناخوش در گوشی برای روز, برای مثال) نیز ارزش کاوش. کارفرمایان نیز نیاز به برقراری ارتباط بین بردن EI صبر دوره و تاثیر آن بر کارگران خود را به طور خاص برای به حداقل رساندن presenteeism.

ارسال بیمار و کارکنان خانه و ارائه به روز پرداخت می شود بیمار در حال حرکت هوشمند برای یک کارفرما. (Shutterstock)

کارفرمایان نیز باید ارائه به روز پرداخت می شود بیمار. آنها همچنین می توانید با در نظر گرفتن تداوم حقوق و دستمزد که در آن پرداخت پایدار باقی می ماند اما ساعت از دست داده و در حال ثبت و تکمیل زمانی که کارمند بازگشت به کار.

دولت همچنین می تواند به طور موقت تغییر EI واجد شرایط بودن قوانین برای کمک به حداقل رساندن presenteeism. در حالی که اقدامات موجود حذف صبر دوره واجد شرایط بودن برای EI هنوز محدود در بسیاری از راه. برای مثال یک کارمند باید کار می کرد حداقل 600 ساعت در دو سال گذشته یا از خود گذشته EI ادعا می کنند.

مربوط به کار دلایل presenteeism

تحقیقات نشان می دهد که یک بی اعتمادی در مدیریت و ترس از قضاوت را افزایش می دهد presenteeism. مردم با شغل که در آن آنها مسئول کار دیگران (مدیران خط برای مثال) نیز به احتمال زیاد برای آمدن به محل کار هنگامی که آنها مریض هستند زیرا آنها احساس مسئول کار دیگران.

در مقابل دیگر تحقیقات نشان می دهد که مردم با عدم کنترل شغلی که نمی تواند به طور یک جانبه تغییر خود کار می کنند و قادر به نماینده کار خود را به دیگران احتمال دارد به درگیر در presenteeism. خود اشتغالی نیز بیشتر احتمال دارد به نشان می دهد تا به کار بیمار چرا که آنها از ترس از دست دادن کسب و کار به رقبا.

یک کارگر در یک تراکتور عمل پاشش الکترواستاتیک برای ضد عفونی کردن محل کار پس از شیوع کروناویروس در Yantai شهرستان در ماه فوریه سال 2020 است. (Chinatopix از طریق AP)

اگر مدیران در خدمت به عنوان مدل نقش خوب به کارکنان خود را هنگامی که آن را می آید به بیماری مانند تماس با بیمار در زمانی که آنها بیمار و سپس آنها می تواند به حداقل رساندن presenteeism توسط عادی انتظارات که کارکنان باید به دور ماندن از محل کار زمانی که آنها بیمار. کارفرمایان نیز باید فعالانه عبور قطار کارگران به کاهش ادراک است که کار تنها می تواند توسط یک فرد خاص.

در حالی که ننگ بودن وجود ندارد و به دلیل بیماری در طول COVID-19 انجام شده است تحقیق هنوز زبان رفتار و پشتیبانی ارائه شده برای بازگشت کارگران می تواند ابزاری در کاهش presenteeism.

بحث در مورد غیبت با استفاده از مثبت و دلسوز شرایط — برای مثال با گفتن این که این شرکت با استفاده از فراوانی از احتیاط در نیاز کارگران به ماندن در خانه می تواند مفید باشد به خصوص در به حداقل رساندن سرزنش و قضاوت است.

دلایل شخصی برای presenteeism

دلایل شخصی برای presenteeism تا حد زیادی خارج از کارفرما کنترل معنی کارفرما تاثیر این عوامل کم است.

تحقیقات نشان می دهد که کارگران هستند احتمال بیشتری برای رسیدن به محل کار بیمار به طوری که آنها می تواند خود را نجات دهد روز بیمار برای آینده بیماری. با توجه به این که قرار گرفتن در معرض COVID-19 بیماری همه گیر در حال رشد در کانادا, این احتمال وجود دارد که کارکنان در حال درگیر شدن در presenteeism به این دلیل.

اقدامات انجام شده برای حذف EI دوره مقدماتی می تواند کمک به کاهش این نوع از presenteeism. دوباره کارفرمایان نیاز به برقراری ارتباط به کارکنان جدید EI واجد شرایط بودن قوانین و روز بیمار کمک هزینه. با توجه به سطح بالایی از عدم اطمینان ما به عنوان COVID-19 وضعیت آشکار در کانادا آن را به احتمال زیاد کارکنان ادامه خواهد داد به شرکت در presenteeism در پیش بینی از آینده بالقوه بیماری است.


ادامه مطلب: Coronavirus می تواند جرقه یک انقلاب در کار از خانه. ما آماده ؟


وضعیت پیچیده تر می شود که مردم نگرانی در مورد بهبود اقتصادی پس از همه گیر. کارکنان ممکن است درگیر در presenteeism به دلیل ترس از آینده اقتصادی کاهش است. آنها ممکن است به سادگی می خواهید برای انجام این کار در حالی که آن را هنوز هم در دسترس است, پیش بینی آینده کار نا امنی است که می تواند در یک سطح بالاتر از presenteeism امروز.

به عنوان COVID-19 وضعیت آشکار کارفرمایان و کارکنان به طور یکسان در مورد آنچه که می توانید انجام دهید برای کمک به مهار وضعیت و نگه داشتن خود و دیگران را امن است. درک دلایل اصلی presenteeism کمک می کند تا خار گفتگو و برجسته پیچیدگی کارگران و کارفرمایان روبرو هستند امروز. امروز به کانادا, چهره های همه گیر کارفرمایان نیاز به مدیریت presenteeism را به بهترین توانایی خود را.

اساسا شکستن خرده فرهنگ presenteeism حیاتی است برای کمک به مهار بیماری های مسری و ویروس ها.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

خرید کتاب زبان اصلی

آموزش سئو