ادوین مورگان: به خاطر سپردن اسکاتلند اولین شاعر برجسته در 100

خاکستری بیش Riddrie ابرها انباشت اشیاء بدست آمده تا
کشیده باران خود را از طریق گورستان درختان.
دروازه درخشید ؛ رز باد
شعله ور از صدای خش خش برگ و شاخه
چرخش سنگین در سراسر لامپ.
از پادشاه بیلی (1963)

چرا ما به یاد داشته باشید خاص شعر و شاعران – و با خوشحالی فراموش کردن دیگران است ؟ شاعر اسکاتلندی ادوین مورگان متولد شد 100 سال پیش و این هفته نشانه شروع یک سال از جشن و کار خود را. آن پیش می رود در یک راه مجازی با رویدادهای عمومی لغو شده در روز از مستند یا معوق به 2021 – استفاده از یک سال و جشن.

متولد گلاسکو در تاریخ 27 آوریل 1920 ادوین جورج مورگان led قابل توجه و گسترده زندگی خلاق. او منتشر شده 25 مجموعه از شعر و ترجمه و صدها, روسی, مجارستانی, ایتالیایی, اسپانیایی, پرتغالی, فرانسوی, آلمانی, اشعار بیش از حد. او همچنین نوشت: نقش opera libretti برنامه های رادیویی و روزنامه نگاری و کتاب و درام, بررسی و نقد ادبی.

کار خود را در ادامه منتشر می شود تولید شده آموزش داده شده و جشن گرفته می شود. خود شعر به یاد ماندنی نه تنها برای گلاسکو شهرستان بومی خود و برای اسکاتلند – اما برای مخاطبان گسترده تر با تشکر مورگان مادام العمر با نگرانی جهانی و کیهانی مهم است.

گلاسکو اسکاتلند

مورگان عاشق شهر محل تولد خود را برای آن انرژی, صنعتی, نوآوری, طنز و خیابان های شلوغ. او گرم به آن انسانیت مشترک خود غم نوشت در برابر زخم محرومیت بهبود تاریخچه آن (واقعی و فرضی) و پیش بینی چند Glasgows به آینده است.

او جشن خود را تغییر نما از شهر فلورانس در سار در میدان جورج و آن تعاملی خیابان فرهنگ در سه جایی که ما روبرو می شوند سه Glaswegians تحمل هدایای کریسمس از گیتار festooned با دارواش یک نوزاد جدید و chihuahua, دنج در یک tartan کت. او ضبط شده از عناصر تیره تر از گلاسکو به عنوان شهر خشونت های فرقه ای و بدنام قبیله ای باند فرهنگ King Billy.

صراحت از این فعل و انفعالات انجام شده است معتبر در شهری سخنرانی ریتم جدید به اسکاتلند شعر در آن زمان است. در Snack-bar و مرگ در دوک خیابان وضوح توصیف طولانی محرومیت و مرگ ناگهانی است که همچنین بخشی از صحنه:

تنها گرسنه آمبولانس
زوزه برای او از طریق خیره مربع.

مورگان تدریس زبان انگلیسی در دانشگاه گلاسکو همه خود را در زندگی کاری و تبدیل این شهر اولین شاعر برنده جایزه در سال 1999. او اسکاتلند برنده جایزه در سال 2004 – اول آن “ماکار” یا شاعر ملی. او جشن اسکاتلند متنوع و مناظر و مردم و مکان ها اعم از طنز آمیز در Canedolia یا reflectively در غزل از اسکاتلند.

برای مورگان بخشی از یک شاعر را به یاد اسکاتلندی است که اگر آنها می خواهند برای رسیدن به چیزی در جهان است و واقعا جدی گرفته شود سپس آنها نیاز به پیدا کردن کلمات به جهان نشان می دهد آنچه را که آنها برای ایستادن. شاعران و نویسندگان دیگر می تواند کمک به آنها را به انجام این کار. زمانی که اسکاتلند بلند پروازانه ساختمان پارلمان جدید باز در Holyrood در پای رویال مایل در ادینبورگ او نوشت:

چه مردم می خواهند از این محل ؟ آنها می خواهند آن را پر از فکر
افراد به عنوان باز و پرماجرا به عنوان معماری آن است.
یک لانه fearties چیزی است که آنها نمی خواهند.
یک سمپوزیوم از procrastinators چیزی است که آنها نمی خواهند.
یک سرباز پیاده از کاکل-tuggers چیزی است که آنها نمی خواهند.
و شاید بالاتر از همه پژمرده سرود “آن wizny من” چیزی است که آنها نمی خواهند.
خطوط از برای باز کردن اسکاتلندی پارلمان اروپا 9 اکتبر 2004

جهان و عشق

مورگان به طور گسترده سفر به آفریقا و خاورمیانه در طول جنگ جهانی دوم به روسیه و شرق اروپا در دوران جنگ سرد به ما نیوزیلند و قطب شمال است. این مکان او می نویسد و از او در شعر است. جدید دیوان خود را مرموز جنگ شعری که او در آن سوابق در 100 تیز سینمایی بندهای خاطرات از زمان جنگ جهانی دوم کویر کمپین که شیفت مانند شخصیت در یک Arabian Nights داستان – و در عین حال مدرن سربازان و عاشقان بیش از حد.

فضا و زمان سفر او را مجذوب. یک مافوق صوت پرواز با کنکورد به لاپلند نزدیکترین او در واقع می تواند به فضا که در آن او تا به حال اغلب سفر در تخیل خود را. در عطارد dramatises زبانی برخورد بین غربی فضانوردان و Mercurian انسان است که به پایان می رسد در تکمیل و خنده دار تقدم و تاخر از زبان و قدرت. مورگان معتقد است که بشریت در نهایت تلاش برای ایجاد “یک خانه در فضا” است که به عنوان یکی دیگر از شعر است که به دنبال “یک گروه از آرام defiers” که تصمیم به قطع تمام ارتباط با زمین است.

این شاعر که می تواند صحبت می کنند به عنوان یک فضای ماژول یا یک Mercurian و همچنین به عنوان یک سیب و یک کامپیوتر و یک مومیایی مصری. او یک آکروبات از کلمات و هویت. شاید هویت خود را به عنوان یک مرد همجنسگرا خطر سرزنش و یا حبس را از طریق بسیاری از زندگی او را تشویق کرد که توانایی تغییر شکل. عشق او اشعار فراموش نشدنی. برخی از معامله با از دست دادن و یا ناپایداری در یکی سیگار و یا غیبت یا مرد عزیز من عشق را در امواج و یا با خطرات فیزیکی از ممنوع, شیوه زندگی که در گلاسکو سبز یا کریسمس که می گوید از یک زودگذر برخورد با مرد دیگری در یک اتوبوس.

اما اشعار او نیز جشن راه است که در آن تمام عاشقان به اشتراک گذاری مناقصه جزئیات زندگی روزمره هم که در توت فرنگی. نوشتن خود را از گی و همجنس باز تجربه تا به حال تاثیر قابل توجهی در نگرش های اجتماعی و سیاسی تغییر در اسکاتلند است. صدای او صحبت کرد و برای بسیاری از جوانان یا جدا گی مردم با وکالت بود که ظریف اما قدرتمند در اثر.

همکاری

مورگان فردگرا در برخی از حواس a loner. و در عین حال او نیز یک الهام خلاق مشارکت در هنر عکاسی, اپرا, موسیقی و درام, فرهنگی, روزنامه نگاری, شعر و در عملکرد. او در اوایل پشتیبانی بسیار ارزشمند بود به آرایه ای از پیشگامانه شاعران و هنرمندان از جمله ایان همیلتون Finlay, Alasdair خاکستری, Tom Leonard, لیز Lochhead و جکی کی و همکاری با او لذت می برد اسکاتلندی نوازندگان جاز نوازنده ساکسیفون تامی اسمیت و indie در گروه Idlewild.

این لیست می تواند تمدید شود. آنها همچنان به رشد از طریق ادوین مورگان اعتماد مجموعه به اداره خود میراث فرهنگی با حمایت جدید شاعران و شعر در اسکاتلند و اروپا و همچنین گسترده تر پاسخ هنری مورگان کار می کنند. وجود دارد سده انتشارات خیلی با مجموعه جدید از انتخاب اشعار و نثر. برای کسانی که عاشق این مرد آرام اسکاتلند شعر آن وعده را یک به یاد ماندنی سال است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im