مرگ پیر, مرگ جوان, مرگ و سن گرایی در دوران یونانی اسطوره و coronavirus

از دست دادن زندگی از گسترش coronavirus شده است در مقیاس. در ایالات متحده آمریکا بیشتر آمریکایی ها در حال حاضر از درگذشت COVID-19 نسبت به کل جنگ ویتنام.

با وجود برخی تند و تلخ و پرشور سخنرانی توسط افراد خاص (به ویژه فرماندار نیویورک اندرو کومو) بسیاری از گفتمان متمرکز شده اقتصادی و سیاسی و سیاست تقسیم به جای غم و اندوه برای قربانیان.

این به طور گسترده خوش مشرب پاسخ ممکن است با توجه به برداشت آن است که بیشتر افراد در حال مرگ از coronavirus اگر چه کارشناسان هشدار می دهند افراد جوان می میرند بیش از حد. شاهد امداد در گزارش جدید که کودکان زیر 10 نیست برای اختصاص یک انتقال ویروس است. مرگ و میر افراد مسن تر شده اند در مقایسه با تخفیف نیست حداقل به این دلیل که بسیاری از آنها به لحاظ اجتماعی منزوی و حتی قبل از همه گیر.

یونانیان باستان منعکس در مرگ این جوان و قدیمی در برخی از بسیار خلاق افسانه ای روایت. افسانه یونان منعکس و ما را به یاد برخی از کمتر جذاب ویژگی های زندگی انسان و جامعه مانند بیماری سن مرگ و جنگ است. در یونان باستان این جهان ساخته شده آن را سخت تر برای قرار دادن سن و مرگ را به گوشه و فراموش مورد آن است که ما تمایل به انجام.

انتخاب زمانی که

آشیل قهرمان هومر ایلیاد در واقع یک انتخاب در زمان زندگی و مرگ است.

او می تواند به یک زندگی طولانی و بدون قهرمانانه شکوه بازگشت در مزرعه و یا او می تواند یک زندگی کوتاه با لایزال شهرت و شهرت خود را از مبارزه در تروی. این واقعیت است که او را انتخاب دومی باعث می شود او را متفاوت از مردم عادی مثل ما.

آشیل انتخاب از زمانی که او می میرد جوان یا پیر. ارنست Herter را 1884 مجسمه سازی در حال مرگ آشیل Achilleion کاخ جزیره کورفو, یونان. شاتر/FURMANCHUK LARISA

آشیل قهرمانی است و اساسا مربوط به انتخاب شخصی خود از یک مرگ زودرس است. اما آن را نیز بدان معنی خود را از جان گذشته مادر الهه Thetis را به سوگواری او تا ابد پس از دیدن او را برای یک زمان کوتاه در زندگی است. چنین درد برای از دست دادن یک کودک در جنگ.

یک بازی توسط استاد آتن کارگردان Euripides حتی بیشتر متمرکز بر جوان و پیر مرگ است. بازی Alcestis تولید شد در آتن در 438 قبل از میلاد آن را قدیمیترین بازمانده Euripidean بازی (حدود ده سال قبل از طاعون در آتن).


ادامه مطلب: Thucydides و طاعون از Athens – آنچه در آن می تواند ما در حال حاضر


در این بازی پادشاه تسالی – یک appallingly خود را علاقه مند به فرد به نام Admetus – قبلا انجام داده خدا آپولو به نفع و پس از آپولو می کند Admetus به نفع بازگشت. او مرتب برای او به گسترش زندگی خود و جلوگیری از مرگ و در کوتاه مدت اگر او می تواند کسی را به جای او می میرند و در جای خود.

Admetus بلافاصله می پرسد پدر یا مادر را برای او مرگ بر اساس این فرض که آنها قدیمی هستند و احتمالا به زودی می میرم به هر حال. اما پدر Pheres و همسر خود را به نوبه خود به پایین Admetus و پس از او به غلبه بر او را همسر Alcestis به مرگ برای او که او موافق به انجام این کار.

داستان از این بازی است که بر اساس اطراف بعد از مرگ او و هبوط به عالم اموات با برخی نه طنز تاب و چرخش در طول راه. مرگ (یونانی Thanatos) یک شخصیت در بازی و او خوشحال است که به یک جوان قربانی در Alcestis به جای یکی از آنها است. “آنها که می میرند جوان عملکرد من بیشتر جایزه,” او می گوید.

نور جلب آکروپلیس آتن. کریستینا Gottardi/Unsplash CC BY

نور روز

وجود دارد به خصوص کینه توز برخورد بین Admetus و پدرش در موضوع جوان و پیر مرگ:

Admetus:

در عین حال آن را یک عمل را برای شما به مرگ پسر خود را و در واقع آن زمان بود سمت چپ را برای شما به زندگی می کنند. من و همسرم می خواهم که زندگی می کردند ما زندگی می کند و من باید در حال حاضر نمی توان در اینجا تنها تاسف من بدبختی است.

پدر:

من در واقع begot شما و تربیت شما به خداوند از این زمین اما من موظف نیستم به مرگ برای شما. آن است که یک قانون از اجداد ما و یا از Hellas که پدران باید مرگ برای فرزندان خود! … شما عشق را به نگاه پس از نور روز – آیا شما فکر می کنم پدر خود متنفر است ؟ من به خودم بگویم که ما یک مدت زمان طولانی در زیر زمین و که زندگی کوتاه اما شیرین.

این Alcestis از Euripides و دیگر اسطوره های یونان یادآوری ما باید ما همیشه در حال فراموش نکنید که با عشق به دنبال بر نور روز از مشخصه های وجود انسان هر دو برای جوان و بسیار قدیمی است.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de