Dorothea برنزه – غیر معمول سورئالیست با یک زن منحصر به فرد نگاه


زن ؟ همه آنها می دانستند که برای مطمئن بود که آنها مورد نظر خود را. Désir غول پیکر پنج حرف را.

بنابراین اظهار نظر هنرمند آمریکایی Dorothea برنزه یادآوری وقت خود را در سورئالیست محیط نیویورک در 1940s.

در نیویورک پشت بام در سال 1938. Dorothea برنزه و مستغلات

او هنرمند آلمانی ماکس ارنست یک روز در سال 1942 هنگامی که او آمد به آپارتمان خود در منهتن به نگاه در برخی از نقاشی برای یک زن نشان می دهد در پگی گوگنهایم گالری. او انتخاب شده تنها دو آثار کامل او بود; آنها بازی شطرنج و او هرگز به خانه رفت.

زمان حداکثر زدم در درب برنزه دیده بود فوق العاده هنر دادا و سورئالیسم نمایشگاه در موزه هنر مدرن در سال 1936 و در حال حاضر تبدیل به سورئالیست تصاویر. او در توصیف آن به عنوان “بی نهایت وجهی جهان من باید شده اند در انتظار”.

این واقعیت تصاویر از دالی, Man Ray و دوشان و خانواده خود تأکید یک “نر زل زل نگاه کردن” نیست جلوگیری از او. در حالی که مرد سورئالیست ها از زمان objectified بدن زن و reveled در میل, برنزه کار بود قابل توجه برای علاقه خود را در واقعی زن تجربه در حالی که همچنین کاوش در ناخودآگاه ما درونی ترین رویاها – نیز-چشمه خلاقیت.

از یک محل که در آن هیچ چیز اتفاق افتاده است

برنزه متولد شد و در سال 1910 در Galesburg, ایلینوی, یک شهر که در آن او اعلام کرد: “هیچ چیز به حال اتفاق افتاده است اما این تصویر زمینه”. خود آموخته خالق او پایدار خودش را به عنوان یک موفقیت تجاری هنرمند در حالی که به دنبال خود نقاشی.

او در نیویورک به عنوان سورئالیست ها شروع به وارد تبعید و یا نجات از ویران اروپا و او جعلی عمیق دوستی با امثال جان کیج, مارسل دوشان, جوزف کورنل و لی میلر.

او و ارنست (که می خواهم قبلا ازدواج کرده به پگی گوگنهایم) در سال 1946 در دو مراسم با مرد ری و ژولیت P. براونر. این زن و شوهر به فرانسه رفت و در 1950s پس از ارنست واگذار تابعیت آمریکایی خود را در سفت و سخت محافظه کاری و ناسیونالیستی جنگ سرد شور از دوران مک کارتی.

Eine Kleine Nachtmusik (1943) Dorothea برنزه و مستغلات

مایع فضاهای

برنزه توسعه خود زبان بصری برای کشف تجربیات خود را در جهان زنده با عاطفی و روانی پیچیدگی است. او با هدف “را به تصرف خود حاضر به قبول آن را با تمام آن پیچیده هویت”. او علاقه مند بود در مایع فضای بین واقعیت – مکان های نامحدود امکان.

بر این اساس شخصیت او اغلب در حالات عاطفی یا روانی تغییر و تحول است. کار او نشان می دهد که اشتغال ذهنی با آستانه آستانه ای و فضاهای انتقالی است که در آن, فانتزی, واقعیت احساس و تخیل همگرا. او در سال 1976 کار مورموری نشان می دهد این.

او تکرار نقوش درب کاغذ دیواری و پارچه نمادهای این آستانه که ایجاد otherworldy فضاهای. او علاقه مند در چگونه غیر منطقی حوادث خورده را به دنیوی و روزمره داخلی.

هتل du Pavot, Chambre 202 (خشخاش در هتل, اتاق 202) 1970-73. Dorothea برنزه و مستغلات

برنزه کار ماهواره های اطراف زنانه فرم آن مرزهای جنبش انتزاعی و احساس. او مجذوب با زندگی تجربه از بدن زن در زایمان یا هنگام مواجهه با خشونت است. او به تصویر کشیده شده در دوران کودکی و بلوغ در آثار مانند اتاق مهمان به عنوان هر دو مورد نظر و مخوف.

برنزه بررسی رابطه پویایی در خانواده و در میان غریبه ها در پیوند بین انسان و حیوانات (به خصوص سگ) – از طریق انگیز سطوح رنگ پارچه و یا دستمال کاغذی که انتقال یک حس همیشگی تغییر و تحول است. در این نسخهها کار میکند مانند پرتره خانواده (1977) او آشکار فرو می ریزد و مرزهای بین او و ارقام به تعامل ذهن هر بیننده.

برنزه شدن موضوع یک مطالعه گذشته نگر در لندن تیت در سال گذشته است.

همیشه ایجاد

برنزه بازگشت دائم به نیویورک در سال 1980 به زودی پس از مرگ ارنست. در حالی که او همچنان به آثار هنری بصری او به طور فزاینده ای تبدیل شده او دست به نوشتن تبدیل شدن به یک انجام شده و به خوبی شاعر منتشر شده است.

در حرفه ای پوشا بیش از 70 سال او شگرف خروجی شامل: نقاشی, طراحی, چاپ و اچ مجسمه پارچه نصب و راه اندازی, قلم, جواهرات, لباس و مجموعه ای از طرح های اختلاط رنگها, خاطرات, داستان و چند جلد از شعر است.

او هنوز هم تولید فوق العاده ای کار می کنند وقتی که من او را ملاقات کرد در سال 2000 و شروع یک دوستی که به طول انجامید تا زمانی که مرگ او در سال 2012. او در کمال مهارت به عنوان یک هنرمند بود اذعان کرد در میان همسالان خود در طول زندگی خود و کار خود را ویژگی های بین المللی از جمله گالری تیت سان فرانسیسکو و نیویورک و موزه هنر مدرن و مرکز پمپیدو در پاریس.

برنزه کار کرده است به تازگی به کانون توجه در به رسمیت شناختن سهم منحصر به فرد به هنرهای تجسمی. اولین صورت گذشته نگر عمده ای از کار خود را در 25 سال برگزار شد Museo Nacional Centro de Arte Reina Sofía در اسپانیا و تیت مدرن لندن در سال گذشته است. کار او نیز گنجانده شده در سال 2013 در دوسالانه ونیز.

دانشمندان نیز آغاز کرده است با توجه به کار کرد. در ماه نوامبر من رساله Dorothea برنزه: تحولات برای اولین بار اختصاص داده شده به او ترسیم حرفه ای او را مکرر تم و دلمشغولیهای. به عنوان یک هنرمند علاقه مند به کاوش غنای تجربه انسانی از یک زنانه دیدگاه, برنزه کار اشغال یک موقعیت منحصر به فرد در تاریخ هنر مدرن.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de