آیا نفس خود را نگه دارید برای یک COVID-19 واکسن در سال 2020

دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن ممکن است “بسیار با اعتماد به نفس” ما یک واکسن برای COVID-19 تا پایان سال, اما بقیه ما باید محتاط تر. میلیاردها دلار صرف شده بودن تلاش برای توسعه واکسن و درمان به عنوان یک راه حل دائمی برای بحران از مستندات در حال حاضر در حال اجرا در سراسر جهان است.

به عنوان از آوریل سال 2020 وجود دارد 182 درمان و 99 مختلف واکسن در حال توسعه در سطح جهان است. اما بر اساس تاریخ اخیر تنها یک یا دو هستند به احتمال زیاد به تحول یک زن و شوهر ممکن است تا حدی مفید برخی نشان داده خواهد شد که کاملا خطرناک و اکثریت را متضاد شواهد به عنوان اثر خود را.

دلیل این است که تحقیقات پزشکی است که روند آرام و پر زحمت. آن را نیز بسیار پیچیده و آسان برای آمدن به اشتباه نتیجه گیری.

اعتماد به کارشناسان

یکی از چیز خوب در آمده اند به خارج از coronavirus همه گیر به نظر می رسد تجدید اعتماد به کارشناسان. روال حضور دانشمندان در جلسات دولت به نظر می رسد به رسمیت شناختن است که به جای شایسته ما سوء ظن ما باید این افراد را به ضرب و شتم ویروس.

اما بیشتر اعتماد کارشناسان به معنی بیشتر موشکافی علم آن را به عنوان اتفاق می افتد – آخرین مطالعات نشان نتایج امیدوار کننده در حال حاضر تیتر اخبار. این می تواند نگران کننده در حالی که بدون شک وجود دارد که برای درمان COVID-19 نهایت خواهد یافت, از آن آسان است برای شور و شوق به نوبه خود به بدبینی اگر انتظارات برآورده نمی شود به سرعت به عنوان عمومی و سیاستمداران ممکن است امید.

به نظر می رسد کمی به رسمیت شناختن است که در حالی که هزاران نفر از مواد مخدر نشان داده اند وعده در اوایل حیوانات و یا آزمایشات بالینی – برای مثال واکسن آزمایش در دانشگاه آکسفورد – اکثریت قریب به اتفاق نشان می دهد که وعده های اولیه هرگز آن را به روال بالینی استفاده کنید. به طور متوسط طول می کشد و بیش از 12 سال ما$1 میلیارد دلار (£805 میلیون نفر) به یک دارو به بازار است.

تحقیقات خوب طول می کشد زمان

من صندلی کميتههای اخلاق در پژوهش. در طول چند سال گذشته من را مرور هزاران نفر از پروتکل های پژوهشی به نمایندگی از بهترین و گاهی اوقات برخی کاملا فقیر نمونه هایی از پژوهش های پزشکی.

تحقیقات خوبی تعریف شده است به عنوان دقیق و قابل اعتماد تولید نتایج است که نه تنها جالب بلکه عملی و مفید و در برخی از موارد تحول است. آنها همچنین گزارش شده به طور واضح, شفاف و در چارچوب مطالعات قبلی. این دقیقا همان نوع از تحقیقات ما نیاز به آدرس COVID-19 بحران است.

اما چنین پژوهش خوب می آید در هزینه. بسیاری از جامعه فکر می کند از هزینه در شرایط دلار و پوند و در واقع متوجه خود ما بقا دانشمندان و محققان هستند البته همیشه رفتن به لابی برای سرمایه گذاری بیشتر. در حالی که آن را بسیار مفید به بودجه به منظور هر گونه ماده شیمیایی است که مورد نیاز است دسترسی بسیار تخصصی تجهیزات و یا دیگران به انجام آزمایش و تجزیه و تحلیل نتایج به سرعت ما باید مراقبت هرگز دست کم گرفتن اهمیت در نظر گرفتن زمان به فکر می کنم با دقت در مورد آنچه که نتایج در واقع چیست.

آن است که تنها یک بار محققان گرفته اند هم به درک زمینه نتایج که آنها می توانید شروع به تبدیل آنها به موثر برنامه های کاربردی و یا درمان. هزینه های واقعی از پژوهش خوب است بنابراین زمان.

خسته کننده حقیقت در مورد تحقیقات پزشکی است که اکثر آزمایش به نظر می رسد به کار نمی کند چرا که این موضوع در حال مطالعه است تا سختی پیچیده است. در واقع به جای “کار نمی کند” بسیاری از آزمایش ها به سادگی مجمل. برای پیشرفت شما را به کم کردن سرعت نگاهی به شواهد و زمان را به دقت فکر می کنم در مورد آنچه که این نتایج ممکن است به معنای.

نتایج مثبت در حیوانات اغلب ترجمه نمی کنید به پیشرفت های علمی برای انسان است. از www.shutterstock.com

تفکر مورد نیاز برای این کار سالها طول می کشد. من درگیر یک پروژه است که به تعویق افتاد برای تقریبا ده سال در حالی که تیم سعی کردم به کار کردن که چرا یک حیوان نشان داد عوارض قلبی عروقی. یکی دیگر از پروژه های من در کار نشان داد وعده کاهش یک آلزایمر مانند آسیب شناسی در موش هنوز 18 سال بعد اثرات مشابه هنوز به طور قطعی نشان داده شده در انسان است. Commendably این تیم هنوز کار بر روی آن است.

واقعیت این است که راه طولانی به یک واکسن یا دارو برای هر بیماری است که با آشغال محاکمه که نمی شود به نتایج مورد انتظار. حتی زمانی که یک مطالعه موفق است از آن طول می کشد زمان طولانی برای رفتن از آزمایشگاه به عموم است.

فشار برای پیدا کردن یک درمان

یکی از جنبه های نگران کننده از وضعیت فعلی است فشار بر محققان به کار به سرعت و آمد تا با راه حل های برای COVID-19 تقریبا بلافاصله. شاید برای اولین بار منابع مالی هستند و نه یک عامل محدود کننده و بنابراین سیاستمداران و عموم مردم انتظار دارند محققان به نقد و ارائه پاسخ. این بوده است که همراه با فشار قابل توجهی بر روی رگولاتور برای ساده کردن و یا حتی تعلیق برخی از فرآیندهای طبیعی به طوری که درمان می توانید به کلینیک به عنوان به سرعت به عنوان امکان پذیر است.

اغوا با وعده های مالی نامحدود و شاید شهرت باید انتخاب خود را ایده کار برخی از محققان ممکن است وسوسه به شرکت در سوال پژوهشی شیوه های. تاریخ نشان می دهد که هر زمان که مقدار زیادی از پول است وسوسه برای ارتکاب تقلب و سوء رفتار و یا دیگر سوال برانگیز شیوه افزایش دهد. انگلستان صرف بیش از £400 میلیون نفر در طول سال 2009 شیوع آنفولانزای خوکی انباشت دارو که اثر متورم شده بود توسط تولید کنندگان با توجه به انتشار تعصب – که در آن منفی و یا بی نتیجه نتایج حاصل از یک محاکمه نمی شوند منتشر شده در مجلات علمی اما نتایج مثبت هستند.

بدون مناسب بررسی وجود یک خطر واقعی است که بی اثر و یا حتی مضر, درمان شروع به استفاده می شود. این ممکن است به عنوان یک ریسک قابل قبول در زمان بحران از آن مهم است که هر گونه درمان های جدید در حال نظارت بسیار نزدیک و خارج بدون تردید اگر مضرات کوه ،

با توجه به زمان – شاید دو یا سه یا حتی شاید ده سال – محققان خواهد بود قادر به گرفتن سهام از شواهد از آزمایش و آزمایشات انجام متا تجزیه و تحلیل و بررسی سیستماتیک برگزاری کنفرانس های بین المللی و پس از آن به موارد زیر دقت کنید فکر دنیا بگویید آنچه را که بهترین درمان برای COVID-19 است.

جهان به وضوح نیازهای علمی و پزشکی پاسخ به این زمان همه گیر به عنوان به زودی به عنوان ممکن است, اما ما نیاز به به رسمیت شناختن است که در ابتدا ما فقط ممکن است پیدا کردن جزئی یا آزمایشی پاسخ. به جای سریع واکسن است که به طور کامل مانع از COVID-19 انواع موفقیت های جزئی در ترکیب خواهد شد تا در نهایت یک راه حل کامل است یافت می شود.

حتی ممکن است برخی از کوچه کور با امیدوار کننده اما در نهایت بیهوده درمان ایده های. این یک شکست از تحقیقات و یا سوء استفاده از منابع است. بالاتر از همه محققان نیاز به پشتیبانی برای کار با صداقت و نمی توان سپر بلا برای چالش هایی که بدون شک پیش روست.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de