حتی اکثر مردم سکولار و جوامع معمولا باید رفتار خود را شکل توسط دین است. ما می توانید ببینید تاثیر آن در کدهای رفتاری است که مجموعه ای از آنچه که در نظر گرفته شده است درست و نادرست است. اما ما همچنین می توانید در ادامه آن به طور کلی نگرش به قدرت و تمایلات جنسی و چه با افرادی که اصلا به دنبال این کدها.

امروز حتی ظاهرا اجتماعی لیبرال مردم خواهد co-opt سنتی ابزار قدرت مورد استفاده توسط دین به شرم و رد کسانی که رفتار آنها رد از. در حالی که اهداف ممکن است تغییر اساسی منطق و روش قابل ملاحظه ای مشابه است. درک این که چگونه دین و پژواک آن در سکولار اعتقاد به سیستم – انگیزه مردم به رفتار برخی از راه هایی است که به طور فزاینده مهم در یک فرهنگ است که در آن مردم اغلب باید چند تغییر هویت.

سوال از آنچه در واقع درایوهای مردم به رفتار مذهبی راه احسان فیلسوفان برای هزاران سال. برای بسیاری از افراد با اعتقادات مذهبی و ترس از خدا (یا خدایان) و خشم خود را به نظر می رسد به اندازه کافی برای نگه داشتن آنها را در راست و باریک. نیز گناه (یک طغیان و سرکشی در برابر قانون الهی) و یا ترس از گناه درایوهای رفتار خاصی.

این اشکال مذهبی scrupulosity – ترس از خدا و ترس از گناه هستند تحت تاثیر یک طیف عظیمی از جامعه و عوامل روانی. اما ما اخیر رفتاری برجسته تحقیقات بسیار مهم و اساسی محرک که ممکن است دروغ در هر دو این ترس: احساس انزجار.

انزجار ممکن است تکامل یافته اند برای محافظت از ما را از میکروب ها است. maerzkind/شاتر

انزجار است که شاید اغلب همراه با بد مزه غذاها و مواد دیگر و یا افرادی که ممکن است گسترش بیماری است. در قلب تجربه انزجار روند حمایت می کند. ما تکامل یافته احساس انزجار به دلیل حفاظت از آن می تواند ما را از چیزهایی که می تواند به ما آسیب برساند مانند جوانه-حمل مواد.

صورت نمایش نفرت که اغلب شامل سفت لب فوقانی و چین و چروک بینی ایجاد یک مانع فیزیکی است که مانع از مصرف بالقوه آلاینده ها. تهوع پاسخ است که ما احساس می کنیم که ما مصرف مواد غذایی فاسد یا فکر می کنم در مورد غذا خوردن نفرت انگیز چیزهایی است که یک مقدماتی پاسخ به آن را آسان تر به اخراج مضر میکروب.

انزجار در واکنش به رفتارهای خاصی نیست شما محافظت از میکروب اما جلوگیری از آن می تواند یک روانی شکل از آلودگی. خوردن مخلوط سوسک و یا خوابیدن در یک تخت خواب است که در آن کسی فوت و شب قبل بعید به نظر جسمی به شما آسیب برساند, اما آنها می تواند شما را احساس به نوعی نقض شما باید مصرف یا لمس چیزی است که شما به سادگی نمی باید.

این شکل از نفرت نمی محافظت از شما را از لحاظ جسمی اما آن را به محافظت از شما را از آسیب روانی. این نوع از حساسيت اخلاقی مهمی است که مدیر از رفتار ما. در واقع انزجار حساسیت نیز می تواند بر واکنش به رفتارهای افراد دیگر. ما می توانیم احساس منزجر زمانی که مردم ما شکستن کدهای اخلاقی از جمله به دنبال شیوه های جنسی ما رد از.

ترس از خدا و ترس از گناه

تحقیقات ما نشان می دهد که نفرت مبتنی بر حساسیت ممکن است نقش مهمی در ایجاد انگیزه خاص مذهبی رفتار. ما در بر داشت که مذهبی scrupulosity ممکن است هدایت می شود حساسیت به انزجار به خصوص قوی احساس انزجار از میکروب ها و شیوه های جنسی نیست اما نه به صورت کلی فساد.

ما به انجام دو مطالعات آنلاین. اول درگیر 523 بالغ کارشناسی روانشناسی دانش آموزان در جنوب آمریکا دانشگاه و بررسی ارتباط بین نفرت و مذهبی scrupulosity. این مطالعه نشان داد که افرادی که احساس خاص و انزجار نسبت به میکروب ها احتمال بیشتری برای بیان ترس از خدا. و کسانی که با انزجار نسبت به رفتارهای جنسی با احتمال بیشتری به ترس از گناه است.

این نتایج پیشنهاد وجود دارد یک لینک بین انزجار حساسیت های مذهبی و افکار و احساسات اما توضیح نداد که چگونه آنها مربوط است. انزجار ممکن است تاثیر توسعه مذهبی scrupulosity و یا بالعکس و یا ممکن است ترکیبی از این دو است.

برای بررسی این موضوع ما انجام یک مطالعه دوم با 165 شرکت کنندگان است. این آزمایش مربوط به ساخت برخی از پاسخ دهندگان احساس تنفر و نشان دادن آنها ناخوشایند تصاویر مربوط به میکروب ها (استفراغ مدفوع و زخم های باز).

ما نسبت خود را ترس از خدا و ترس از گناه که از دیگر شرکت کنندگان که نمی شد به احساس منزجر (آنها را دیدم یک صندلی یک قارچ و یک درخت). شرکت کنندگان که دیدم جوانه-تصاویر مربوط به ابراز احساس به طور چشمگیری بیشتر انزجار و گزارش بیشتر سطوح شدید مذهبی scrupulosity در شرایط ترس از گناه, اما نه ترس از خدا.

انزجار یا دگم ؟

این مطالعات در میان برای اولین بار به نشان می دهد که بر پایه احساسات نفرت ممکن است درایو مذهبی افکار و احساسات است. یافته های ما نشان می دهد پایه فرآیندهای عاطفی وجود دارد که جدا از آموزه های مذهبی و تا حد زیادی خارج از کنترل آگاهانه ممکن است زمینه ساز برخی از اساسی ایمان مبتنی بر باورها و رفتارها.

اعتقادات مذهبی و رفتارها بدون شک تحت تاثیر ایمان و دگم هستند و اغلب ریشه در قرن ها از مؤمن عمل. در همان زمان, مذهبی scrupulosity در شرایط ترس از گناه و ترس از خدا ممکن است مورد استفاده برای توجیه عقاید و رفتارهای مضر مانند تبعیض یا اعمال خشونت مذهبی. درک نقش اساسی احساس انزجار در رانندگی افراطی مذهبی باورها و رفتارها ممکن است به ما کمک رسیدگی به آسیب های اجتماعی شود.

اگر چه تحقیقات ما می شکند جدید زمین بیشتر است که به وضوح نیاز به بررسی بیشتر و روشن شدن اثرات ناشی از انزجار در بنیادگرایی مذهبی و تهدیدات آن شمار به طور متوسط در فرد و جامعه.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.dehec.sutny.im

خرید کتاب زبان اصلی

آموزش سئو