بی اعتبار انتخابات: چرا مخالفان راهکار حمل خطرات

مالاوی به تازگی برگزار شد نفس خود را به دادگاه قانون اساسی در زمان ده دقیقه به زحمت خواندن آن صدور حکم جنجالی 2019 انتخابات ریاست جمهوری. هنگامی که آن را در نهایت مشخص شد که این حکم را لغو انتخابات از رئیس جمهور پیتر Mutharika, خیلی خوشحال مخالفت هواداران به خیابان ها ریختند و به جشن می گیرند.

مالاوی شد تنها دومین کشور بزرگ در آفریقا پس از کنیا در سال 2017 و پنجم در جهان برای دیدن یک رئیس جمهور پیروزی لغو در دادگاه. آنچه قابل توجه است در مورد دو آفریقایی موارد است که مخالفان نه قطعی ثابت کنند که آن را تا به حال موفق به کسب بیشترین آرا. به جای قضات به این نتیجه رسیدند که گسترده نقض قوانين انتخاباتي همچنین می تواند به عنوان تفسیر تضعیف کلید حقوقی و قانون اساسی اصول است.

تمایل قضات به منظور بررسی انتخابات دادخواست در این راه تا حدی بود که به شکل موثر اپوزیسیون و جامعه مدنی در مبارزات. این تلاش ها در ترکیب تظاهرات عمومی با پیام های رسانه های اجتماعی را برجسته malpractices و بی اعتبار کردن روند انتخابات.

کنیا و مالاوی موارد جدا نیست. از آلبانی به زیمبابوه و بنگلادش به اوگاندا رهبران اپوزیسیون را از دست داده اند ایمان در روند انتخابات و ناظران. آنها به طور فزاینده اتخاذ روش های مبارز.

با هل دادن خود را – اغلب معتبر – شکایت به خیابان آمدند تا آنجا که در دادگاه رهبران اپوزیسیون آموخته اند که چگونه برای محروم کردن دولت از محبوب حسن نیت و اعتبار بین المللی آنها نیاز به حکومت موثر است. اما این خطر وجود دارد. در انجام این کار آنها را در معرض خطر تحریک سرکوبگر واکنش شدید از دولت های از جان گذشته برای حفظ قدرت به هر قیمتی.

مخالفت با راهکار

احزاب مخالف در بسیاری از جهان جدیدترین و حداقل تاسیس دموکراسی وارد انتخابات دانستن است که آنها شانس کمی برای برنده شدن است.

بیش از نیمی از انتخابات در کشورهای جنوب صحرای آفریقا و آسیا و پس از کمونیست اروپا شاهد بی نظمی قابل توجه بین 2012 و 2016. بدتر هنوز هم تعداد کمی از این انتخابات دیده می شود تعیین مداخلات یا جامعه بین المللی و یا قوه قضائیه برای محافظت از اصول دموکراتیک است.

بنابراین نباید آن را به عنوان یک شگفتی آمده است که بیشتر احزاب مخالف در حال تلاش برای تغییر میدان نبرد به دادگاه افکار عمومی. همچنین افزایش فشار بر قضات و سفیران به عمل به طور موثر در وقایع انتخابات می تواند آسیب های دولت شهرت. این درست است حتی اگر نتیجه رسمی است که در نهایت اجازه ایستادن.

مخالفت حامیان فریاد ضد دولت شعار در طول یک تظاهرات در تیرانا آلبانی در ماه جولای سال 2019 پس از تحریم انتخابات محلی. سازمان حفاظت محیط زیست-EFE

نسخه کامل از این مخالفت راهکار شامل پنج مرحله اصلی. اما در عمل احزاب مخالف تمایل به استفاده از تنها برخی از, با توجه به وضعیت:

  • ذخیره کردن پایه. در انتخابات اخیر در آلبانی و بنگلادش رهبران اپوزیسیون ادعا شده که این روند بود که دستکاری شده و جلوتر از روز رای گیری. این تشویق روزنامه نگاران به دنبال شواهدی از بی نظمی و تولید محبوب انتظارات که این روند مشکل ساز خواهد بود. یکی از موثر ترین راه برای رسیدن به این هدف است که به طور مداوم به چالش انتخاباتی آماده سازی. مثالها عبارتند از ادعا تعصب در روند ثبت نام رای دهندگان و فساد در تهیه و برگه.

  • مستقیم سرزنش. اتهام تخلف موثر ترین زمانی که آنها شخصی. بنابراین احزاب مخالف به طور معمول به دنبال به اهریمن جلوه دادن اعضای برجسته کمیسیون انتخابات. برای مثال سیستم عامل رسانه های اجتماعی استفاده می شود به گردش شایعات که ارشد انتخاباتی مقامات تا به حال دیده شده است در خانه از حزب حاکم مقامات و شناخته شده بودند به دریافت رشوه. در کشورهایی مانند کنیا و نیجریه این شایعات اغلب بی اساس هستند اما با این وجود به طور گسترده ای اعتقاد بر این با مخالفت حامیان.

  • ادعای پیروزی. انتخابات تنها می تواند بی اعتبار اگر این قابل قبول است که مخالفان در واقع به دست آورد. بنابراین canny رهبران اپوزیسیون صرف مقدار زیادی از زمان در طول مبارزات انتخاباتی و شمارش آرا ادعا آنها را به حرکت و مقصد را به نفع خود. این است که معمولا پس از یک کنفرانس مطبوعاتی در مدت کوتاهی پس از پیروزی حزب حاکم اعلام شده است برای محکوم کردن نتایج و ادعا می کنند که مخالفان شواهد سیستماتیک تخلف است. این اتفاق در بنگلادش که در آن از دست دادن رهبر مخالفان ناودان فرایند به عنوان “مسخره”.

  • اعتراض های اولیه, اعتراض, اغلب. احزاب مخالف اغلب یک حمایت قوی پایه در پایتخت. بیشتر دسترسی به اطلاعات و بیشتر پر بسته بندی شده رای دهندگان باعث می شود آن را آسان تر برای آنها را به بسیج حمایت. این باعث می شود این امکان را برای برگزاری تظاهرات بزرگ به خصوص اگر گروه های جامعه مدنی نیز فعال و با نفوذ. در مالاوی در این مدافعان حقوق بشر ائتلاف ساخته شده از آن “سال از تظاهرات توده” در اجرا به دادگاه قانون اساسی قضاوت. این نگه داشته و فشار بر قضات را به مطمئن شوید که آنها را نمی شود وسوسه به قلم شکایات در زیر فرش.

  • تقاضا عمل. پس دیده می شود بسیاری از مشکوک نتایج انتخابات مجاز به موضع رهبران مخالفان به طور فزاینده ای مایل به تماس از قضات و جامعه بین المللی است. این اغلب شامل امتناع از به رسمیت شناختن مشروعیت رئیس جمهور به صراحت نخوری ناظران بین المللی که موفق به محکوم کردن انتخابات و اصرار دارد که سفیران خارجی دخالت برای ترویج دموکراسی است.

خطر واکنش

علنا بی اعتبار انتخابات می تواند کمک به کشف و جلوگیری از انتخابات بی کفایتی و دستکاری است. اما آن است که یک استراتژی خطرناک.

در بیشتر کشورهای استبدادی نتیجه می توان بیشتری سرکوب. به عنوان مثال روسای جمهور و نخست وزیران را در پاسخ به پس از انتخابات ناآرامی با استناد به آن به عنوان شواهدی وجود دارد که مخالفان تهدیدی برای وحدت ملی و ثبات سیاسی. این ادعا پس از آن ممکن است مورد استفاده قرار گیرد به مبنای مشروعیت سانسور و سرکوب.

در زیمبابوه بیش از 20 نفر در نتیجه دولت در واکنش خشونت آمیز به مخالفان و جامعه مدنی در اعتراض به دو سال پس از 2018 انتخابات عمومی. به طور مشابه, در نزدیکی, زامبیا, رهبر مخالفان Hakainde Hichilema امتناع از به رسمیت شناختن مشروعیت رئیس جمهور ادگار Lungu منجر به دستگیری او در خیانت به اتهام.

با توجه به خطرات آن قابل توجه است که در وقایع انتخابات بسیار به ندرت به معنی برنده شدن در یک. حتی در کنیا که در آن کنیاتا اولیه پیروزی در سال 2017 لغو گردید که توسط دادگاه عالی حزب حاکم برنده پس از مخالفت با تحریم دوباره اجرا کنید. این ادعا کافی است که تغییرات ساخته شده بود برای اطمینان از این امر می تواند آزاد و منصفانه است.

نشان می دهد که روند ناقص بود صدمه دیده می تواند دولت را معمولا منجر به شکست آن – حداقل در کوتاه مدت.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de