ناهار خوردن در راه رفتن و یا دور ؟ چگونه برای گفتن اگر یک محل است COVID امن در NSW

نیو ساوت ولز برتر Gladys Berejiklian به نام برای کسب و کار بیشتر برای ثبت نام به عنوان COVID امن به عنوان دولت ثبت 19 مورد جدید از coronavirus در 24 ساعت 8 بعد از ظهر سه شنبه شب. Berejiklian گفت:

اگر من در راه رفتن به محل برگزاری و من راحت نیست با چه COVID امن که محل برگزاری است که من می خواهم به ترک. من انتظار مشتریان برای انجام همان.

مشاوره خوب و به موقع ، به عنوان NSW بهداشت جرمی McAnulty گفت: NSW است “در لبه چاقو را یک نقطه بحرانی”.

در اینجا آنچه به دنبال زمانی که شما راه رفتن را به یک نوار, کافه یا رستوران می دانم که اگر آن را COVID امن — و چگونه به می دانم که زمانی که برای قدم زدن به بیرون درب.


ادامه مطلب: چگونه برای ایمن ماندن در رستوران ها و کافه ها


آنچه به دنبال

خود را آشنا با قوانین کسب و کار باید به دنبال به ثبت نام به عنوان یک COVID امن کسب و کار در NSW. قوانین اینجا.

Screenshot of the steps to become a COVID Safe business.
گام به تبدیل شدن به یک COVID امن کسب و کار با توجه به NSW سلامت. NSW سلامت

بررسی کنید که محل COVID امن گواهی است که به وضوح نمایش داده شده و آنها هستند که مصرف هر حامی جزئیات تماس. اگر یک حامی است ناهار خوری در این محل باید ضبط جزئیات تماس خود را و یا چک کردن آنها ثبت شده با COVIDSafe برنامه.

اگر آنها ضبط و مردم را از جزئیات در برخی از راه را ترک کنند. اگر یک COVID-19 مثبت در مورد بازدیدکننده داشته است است که محل تماس با ردیاب قادر به انجام کار خود را مگر اینکه تمام کاربران’ جزئیات ثبت شده است.

چک کنید اگر جداول مناسب فاصله و کارد و چنگال, دستمال, عینک, بشقاب کاسه و یا نی نیست دروغ گفتن در سمت چپ جدول — حتی اگر آنها یکبار مصرف هستند. هیچ چیز باید روی میز برای مردم به انتخاب کنید تا (یا در وان برای مراجعان به جمع آوری خود را). کارد و چنگال و سایر ظروف باید بیرون آورده شود توسط کارکنان هنگامی که سفارش خود را آماده است. ایده این است به منظور کاهش خطر COVID-19 فرد مثبت دست زدن به ظروف خود را.

جدول شما باید 1.5 متر از جداول, اما من می خواهم حتی تلاش برای نگه داشتن 1.5 متر از دوستان خود من جدول. من همچنین می خواهم برای دیدن دوستان من با پوشیدن ماسک (آن متفاوت است اگر شما ناهار خوری با افرادی که با شما زندگی می کنند). حتی اگر شما و یا دوستان خود را به حال COVID-19 آزمون دیروز و آن را به عقب آمد منفی این بدان معنا نیست که شما منفی امروز. شما می تواند آلوده شده اند در 12 ساعت گذشته.


ادامه مطلب: رفتن به دفتر ؟ در اینجا چگونه برای محافظت از خود و همکاران خود را از coronavirus


سازمان دیده بان چه اتفاقی می افتد زمانی که یک حامی برگ. در حال کارکنان مناسب sanitising میز و صندلی با اسپری و ایده آل یکبار مصرف کاغذی حوله? آنها باید باشد.

به اطراف نگاه کنید و ببینید اگر محل را فراهم می کند دست sanitiser برای کاربران — و نگه داشتن چشم در کارکنان خود را به مطمئن شوید که آنها در حال استفاده از آن بیش از حد.

کارکنان در حالت ایده آل باید با پوشیدن ماسک در نظر من. من می دانم که هنوز اجباری در بسیاری از مکان ها اما ماسک ارائه یک مانع اگر یک عضو هیات ندانسته مثبت است. آن را سخت به کاربران ماسک می پوشند, چرا که آنها به خوردن اما من می خواهم به دنبال کارکنان به پوشیدن آنها (همه کارکنان نه فقط یک زن و شوهر).

بررسی در صورتی که محل اجرای بدون تماس معاملات به منظور کاهش از دست زدن به پول, کارت و پین پد. من می دانم که شواهد در مورد نقش سطوح در گسترش این coronavirus است که هنوز هم در حال ظهور است اما ما باید چوب به جهانی هشدارها — اگر چیزی می تواند اجتناب شود ،

کارکنان باید محدود کردن تعداد کاربران در محل و تعداد کاربران مجاز در محل در هر زمان باید به وضوح نمایش داده می شود. اگر مردم به پوشش در خارج از, مطمئن شوید که آنها در حال فاصله بیش از حد.

به طور کلی هدف برای باز هوا تنظیم اگر شما می توانید مانند یک باغ آبجو و یا یک فضای باز کافه. تازه تر جریان هوا در اطراف شما شما بیشتر انتقال خطر کاهش می یابد. هر نوع محیط اجتماعی که در آن جریان هوا محدود است ذاتا خطرناک در حال حاضر در NSW.

People sitting in a restaurant with coronavirus restrictions
غذا خوردن? چک کنید اگر کارکنان sanitising سطوح پوشیدن ماسک با استفاده از تماس با ما پرداخت و فاصله از مشتریان. شاتر

زمانی که به ترک

نقض هر یک از موارد فوق خواهد بود به اندازه کافی به من می خواهم به ترک. اما در اینجا برخی از عوامل که من را به فکر می کنم: “من از اینجا.”

اگر شما به کارکنان و یا مشتریان با علائم آنها سرفه و یا سرد و یا ناخوش به نظر می رسد — را ترک کنند.

اگر آنها نه پاک کردن سطوح یا جداول و یا اجازه می دهد مشتریان به در آمده و صندلی خود را ترک کنند. کاربران باید نشان داده شود به جداول شده اند که sanitised.

اگر محل شروع به پر کردن و شما حس فیزیکی فاصله است نه مشاهده شده — را ترک کنند.

یک نقطه بحرانی

NSW در خصوص نقطه حیاتی است. من می خواهم بسیار مراقب باشید در حال حاضر. اگر من در سیدنی, hotspot, من نمی خواهد به بیرون رفتن برای شام در همه.

NSW در حال انجام یک کار خوب از قرار دادن نقطه آتش سوزی اما هر یک از آن نقطه آتش سوزی می تواند شعله ور اگر مردم نیست, در نظر گرفتن اقدامات احتیاطی.

اگر شما به فکر رفتن به خارج و شما تعجب اگر آن را مخاطره آمیز است و سپس شما در حال بهتر کردن آن انجام نشده است. اگر شما احساس می کنید شما باید برای رفتن و سپس کاهش خطر خود را با حرکت دادن رویداد خارج و یا مطمئن شوید همه فاصله و با پوشیدن ماسک.

People sitting at a table at a restaurant with glass walls around them
رستوران ها ممکن است نگاه کاملا متفاوت برای برخی از زمان. Andre قلمدان/AP/AAP

COVID-19 واقعا یک بیماری جدی است که بر پیر و جوان است. شما می توانید بیمار و یا حتی مرگ, حتی اگر شما جوان و سالم و شواهد در دراز مدت اثرات نگران کننده است. و البته افراد سالم منتقل می کند آن را به کسی که در خطر بالا رده. این خیلی مهم است که هر کس در ادامه به رعایت پروتکل های مناسب — امروز است. در این هفته. این آخر هفته.

تا COVID-19 یا سوختگی در سطح جهانی و یا ما یک واکسن — و نه از کسانی که حق در افق است و ممکن است اتفاق می افتد در همه — و سپس این ممکن است تبدیل به the new normal متاسفانه. کنترل عفونت اقدامات باقی می ماند ما بهترین شانس نگه داشتن همه گیر در چک.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.net