انتاریو روابط کار هیئت مدیره به تازگی پاک راه را برای پیک که کار را برای برنامه های مبتنی بر تحویل مواد غذایی شرکت Foodora به داشتن اتحادیه.

این پیک به حال ثبت یک اتحادیه درخواست صدور گواهینامه در هیئت مدیره در تابستان گذشته با کمک کانادا اتحادیه کارگران پست (CUPW). این به نوبه خود باعث مدیره-نظارت اتحادیه گواهینامه رای دادن.

Foodora اعتراض به برنامه چرا که این شرکت استدلال آن پیک بودند نه کارمند و نه وابسته به پیمانکاران بلکه پیمانکاران مستقل در کسب و کار خود را.

تفاوت در وضعیت مسائل به دلیل پیمانکاران مستقل بر خلاف وابسته به پیمانکاران و یا کارمندان سنتی هستند فاقد شرایط لازم برای داشتن اتحادیه در انتاریو است. صندوق های رای مهر و موم شده بود انتظار یک هیئت مدیره تصمیم گیری در مورد وضعیت پیک.

شش ماه بعد هیئت مدیره حکومت که Foodora پیک وابسته به پیمانکاران واجد شرایط به داشتن اتحادیه. نقطه عطفی در حکم جشن گرفته شد به عنوان مهم سابقه برای کارگران در اجرای اقتصاد است که می تواند منجر به تغییر تحول در این بخش است. با وجود برنده شدن یک حق قانونی برای داشتن اتحادیه این برنامه مبتنی بر کارگران هنوز به صورت یک نبرد دشوار می آید به unionization.

موانع به unionization

سطح عضویت در اتحادیه در میان precariously کارگران شاغل در بخش خدمات بوده است بسیار کم است. برای مثال اتحادیه های کارگری در حال عملا غیر موجود در رستوران های فست فود و یا در مراکز خرید و حتی اگر بسیاری از این کارگران به مدت طولانی به حال یک حق قانونی برای داشتن اتحادیه.

یکی از دلایل چنین نرخ پایین unionization است که کارفرمایان به طور معمول استقرار انواع اتحادیه اجتناب استراتژی های طراحی شده برای خنثی کردن سازماندهی تلاش. این معمولا شامل سرکوبگر تاکتیک های طراحی شده برای دانه های گیاهی از شک در کارگران ذهن در مورد مزایای unionizing و بازی بر روی کارگران نگرانی در مورد امنیت شغلی باید رئیس یادگیری در مورد خود نرم افزار-اتحادیه views.

دیگر برنامه های مبتنی بر کارفرمایان به احتمال زیاد انجام آنچه آنها می تواند به دلسرد کردن کارکنان خود را از پیوستن به هم به داشتن اتحادیه. (Shutterstock)

اگر Foodora پیک پیروزی اتحادیه خود را هنگامی که برگه های رای شمارش در برخی از راه های موفقیت خود را ناخواسته آن را بیشتر و نه کمتر — مشکل مشابه کارگران به دنبال کت و شلوار.

چرا که یک کمپین موفق تقریبا به طور قطع خار دیگر برنامه های مبتنی بر کارفرمایان فعالانه به سطح شیب دار تا اتحادیه اجتناب تاکتیک برای جلوگیری از هر گونه اثر آبشاری.

یک تاکتیک خاص است که ثابت خواهد کرد که سخت برای برنامه های مبتنی بر کارگران برای غلبه بر خود کارفرمایان توانایی برای دستکاری در لیست رای دهندگان واجد شرایط.

نیاز به حمایت اکثریت

از نظر قانونی این اتحادیه باید نشان دادن حمایت اکثریت در میان کارگران که پس از آن تشکیل اتحادیه.

در بسیاری از حوزه های قضایی کانادا از جمله انتاریو این نیاز به دو مرحله است. اول این است که یک اقلیت بزرگ (در انتاریو آن است که حداقل 40 درصد) از کارگران به امضای اتحادیه کارت عضویت. اگر موفق این هموار راه را برای یک رای رای مخفی و اداره هیئت مدیره که در آن 50 درصد به علاوه یک باید رای “بله” به گواهی اتحادیه.

سنتی در محل کار کارگران به طور منظم کار در کنار همان گروه از کارکنان. در چنین مواردی آن را نسبتا آسان برای اتحادیه برای تعیین چگونه بسیاری از کارگران نیاز به ثبت نام در اتحادیه کارت به منظور باعث صدور رای است.

اما کار در این برنامه بر اساس فرفره اقتصاد کمتر است و سر راست است. تعدادی از کارگران در پلت فرم سخت تر است برای این اتحادیه به معلوم. آن را نیز بسیار آسان تر برای برنامه های مبتنی بر کارفرمایان برای بازی سیستم انباشته کارمند لیست با افرادی که نباید وجود داشته باشد. این می تواند نیروی اتحادیه حمایت از زیر آستانه مورد نیاز برای آغاز یک انتخابات.

کارگران در اجرای اقتصاد می تواند سخت تر به سازماندهی از کسانی که مشغول به کار در یک دفتر هم در هر روز است. (Shutterstock)

اتحادیه های کارگری ندارد و منابع بی پایان. گواهینامه کمپین های گران قیمت با تعهدات نامشخص نتایج. در حالی که سازماندهی اعضای جدید یک اولویت استراتژیک برای بسیاری از اتحادیه های کارگری تنها تعداد انگشت شماری به طور جدی به سازماندهی برنامه های مبتنی بر کارگران است.

نه همه برنامه های مبتنی بر کارگران که می خواهند به داشتن اتحادیه تضمین خواهد شد یک اتحادیه که آماده برای سازماندهی آنها. در کانادا یک مقدار زیادی بستگی دارد در نتیجه در Foodora و از هر بعدی مبارزات که همه ما می توانید انتظار به شدت مخالف توسط کارفرمایان.

حقوقی کشمکش مراتب بیش از

این موضوع از کارگر و طبقه بندی ممکن است همچنان به خنثی کردن تلاش برای سازماندهی برنامه های مبتنی بر کارگران است.

در حالی که Ontario روابط کار هیئت مدیره تصمیم در Foodora مورد باز کردن درب به unionization برای این گروه خاص از کارگران آن را به طور خودکار پوشش تمام برنامه های مبتنی بر کارگران است.

برای مثال دادگاه عالی کانادا است که انتظار می رود به پایین دست خود را حاکم در آینده نزدیک با توجه به وضعیت رانندگان.

دادگاه عالی کانادا به زودی حکومت در وضعیت حقوقی رانندگان. دن طلا/Unsplash

صرف نظر از نتیجه در حال بارگذاری مورد برنامه مبتنی بر کارفرمایان ممکن است خود را تنظیم عملیات کسب و کار است که می تواند در اثر تغییر کارگران وضعیت. آنها حتی ممکن است درخواست دولتها برای مداخله از طرف آنها به انکار اتحادیه حقوق به برنامه خود را بر اساس حقوقی واجد شرایط بدون در نظر گرفتن طبقه بندی.

برنامه مبتنی بر کارفرمایان در کالیفرنیا به عنوان مثال راه اندازی یک چند میلیون دلار به کمپین معکوس دولت اخیر تصمیم به اعطای کارمند وضعیت به برنامه مبتنی بر کارگران است.

نزدیک به خانه برخی از دولت های استانی از جمله Nova Scotia و انتاریو نقل مکان کرد به انکار اشتغال استانداردهای حقوق به جزئی هاکی لیگ بازیکنان.

در حالی که انتاریو کار هیئت مدیره تصمیم به نظر می رسد که مجموعه مهمی سابقه است که باز کردن درب به unionization برای هزاران نفر از برنامه های مبتنی بر کارگران unionizing کارگران در اجرای اقتصاد ادامه خواهد داد به نبرد دشوار.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

خرید کتاب زبان اصلی

آموزش سئو